Więcej...

Klasyczny SM57

Ktoś polecił mi kupno mikrofonu Shure SM57. Czy w obecnych czasach warto jeszcze kupić ten mikrofon? / Marcin SNAKE Wężny

To ciekawe, że kwestia SM57 wraca na nasze łamy co jakiś czas. Odpowiedź na pytanie czy warto kupić ten model brzmi: jak najbardziej! Shure SM57 to klasyczny model mikrofonu, od lat z powodzeniem używany przez realizatorów w większości profesjonalnych studiów nagrań. Ten model nadaje się zarówno do rejestracji werbla, ścieżek wokalnych czy sygnału gitarowego wzmacniacza. Jeśli sparujemy SM57 z dobrej jakości przedwzmacniaczem – może to być każdy porządny preamp – nagrania zawsze powinny wyjść udane. Ewentualnie później na etapie produkcji wystarczy nieznacznie dopasować poziom wysokich tonów za pomocą korektora w taki sposób, aby brzmienie ścieżki układało się w miksie. Co więcej, w tym momencie Shure SM57 jest stosunkowo tani. Zatem bez wątpienia warto się zaopatrzyć nawet w kilka sztuk pod kątem pracy studyjnej, jeżeli zależy nam na uzyskaniu profesjonalnych rezultatów.

Mikrofon SM57 jest na ogół pierwszym mikrofonem, z którego korzysta się podczas rejestracji i nagłaśniania dźwięku ze wzmacniacza gitarowego, i nie tylko.

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
maj 2017
Kup teraz