Więcej...

Warszawska Szkoła Filmowa - trzyletnie studia licencjackie

Warszawska Szkoła Filmowa kształci już we wszystkich dziedzinach szeroko pojętych mediów. Komplementarna, nie oderwana od rzeczywistości wiedza i konkretne doświadczenie to droga do sukcesu i spełnienia marzeo. Nasza nowa specjalnośd to nowatorskie, jedyne w Polsce studia, które umożliwią zdobycie wiedzy i praktyki w udźwiękawianiu nie tylko klasycznych form, takich jak film, czy telewizja, lecz także gier wideo i rzeczywistości wirtualnej.

Studenci kierunku Kreacji Dźwięku od początku nauki będą współpracowad ze studentami innych dziedzin sztuki filmowej: reżyserii, montażu, sztuki operatorskiej, czy kreacji gier wideo. Będą brad udział w warsztatach pracy z aktorami, montażowych, razem tworząc filmy, czy gry. Wspólne tworzenie daje doświadczenie niemożliwe do zdobycia na innych uczelniach.

Liderzy branży
Na kierunku Kreacji Dźwięku uczyć będą wybitni, czynni zawodowo specjaliści zarówno branży filmowej jak i tworzenia gier wideo:
• Andrzej Artymowicz - pionier komputerowego zapisu i montażu dźwięku w Polsce. Udźwiękowił 300 filmów telewizyjnych i 100 kinowych. Specjalista technik świata dźwiękowego w rzeczywistości wirtualnej.
• Grzegorz Lindemann - specjalista realizacji i postprodukcji dźwięku. Twórca udźwiękowienia ponad 50 polskich filmów fabularnych.
Marcin Przybyłowicz - wielokrotnie nagradzany kompozytor, aranżer, sound designer. Autor muzyki i dźwięku m.in. do gry Wiedźmin 3, współtwórca udźwiękowienia do Wiedźmina I i II, oraz The Vanishing of Ethan Carter. Kompozytor muzyki do wielu prestiżowych kampanii reklamowych.
• Jan Sanejko - kompozytor muzyki współczesnej, filmowej i do gier, a także orkiestrator i pianista. Laureat prestiżowej nagrody Young Talent Award Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Wykładowca na konferencji Game Music Connect w Londynie, oraz na krakowskim FMF.
• Lucyna Kuśmierczyk, Wiesław Znyk, Michał Dominowski, Patrycja Bukowska i inni.
Planujemy spotkania z wielkimi postaciami, zajęcia i warsztaty z m.in. Krzesimirem Dębskim, Maciejem Zielioskim.

Nowatorski program
Studenci kierunku Kreacji Dźwięku posiądą wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury, sztuki filmowej i współczesnych multimediów. W przeciwieostwie jednak do innych uczelni stawiamy na praktykę i kreację dźwięku od samych podstaw. Od pomysłu, przez proces tworzenia aż do gotowego dziełafilmu, reklamy, czy gry. Studenci już na pierwszym roku nauki będą brad czynny udział w powstawaniu etiud i gier wraz ze studentami innych kierunków. Poznają także m.in. innowacyjne metody montażu dźwięku, nowoczesny workflow filmowy, technologie dźwięku interaktywnego i udźwiękawiania rzeczywistości wirtualnej, „mocupy”, sampling, a także zawodowy język angielski, podstawy PR i budowania kariery w branży. Studenci będą wysyłani na plany filmowe, praktyki w studiach dźwiękowych, zdobędą wartościowe kontakty, które ułatwią im rozwijanie kariery i nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Sprzęt
Dla nowego kierunku Kreacji Dźwięku została specjalnie stworzona nowoczesna sala dydaktyczna. Studenci będą pracowad m. in. na najnowszych wersjach oprogramowania Avid (Pro Tools) i Waves, oraz oprogramowaniu do rekonstrukcji dźwięku Izotope. Uczelnia dysponuje także profesjonalnym studiem postprodukcyjnym z reżyserką, osobnym pomieszczeniem do nagrao aktorów.

Szczegóły rekrutacji i program studiów:
 Warszawska Szkoła Filmowa
 ul. Generała Zajączka 7
 01-518 Warszawa (Żoliborz)
 tel./fax: (22) 839-00-50
 www.szkolafilmowa.pl
 info@szkolafilmowa.pl