Stand4Me Statywy do instrumentów klawiszowych

Inne | 01.04.2017 
Marka:  Stand4Me
Nasz Typ

Oferta Stand4Me w zakresie statywów klawiszowych obejmuje kilka modeli – od najprostszego i najtańszego Key1, aż do bardziej zaawansowanych, przeznaczonych do pracy z dwoma instrumentami modeli Tytan i Goliat.

Statywy pojedyncze

Model Key1 to najprostszy, dwuelementowy statyw, w którym regulacja wysokości odbywa się poprzez ustawienie obu elementów pod jednym z pięciu kątów. Blokada położenia dokonuje się za pośrednictwem odpowiedniej zawleczki. Ramiona statywu wykonane są z powlekanej proszkowo stali, a ich końcówki zaopatrzono w gumowe nasadki antypoślizgowe. Wysokość możemy regulować w zakresie od 64 do 97 cm, a maksymalna obciążalność statywu to 30 kg. Za tę cenę, czyli 48 zł, trudno będzie znaleźć bardziej atrakcyjne rozwiązanie w zakresie najtańszych statywów przeznaczonych do najmniej wymagających prac.

Podobny funkcjonalnie, ale już zapewniający nieco stabilniejszą blokadę kąta ustawienia ramion, jest model X1. Mamy w nim siedem pozycji stabilnych, a ich blokada dokonuje się za pośrednictwem zaczepu na odchylanym płaskowniku. Uwagę zwraca niewielka waga statywu, wynosząca niecałe 3 kg.

Dla osób poszukujących niedrogiego, ale charakteryzującego się cechami typowymi dla bardziej zaawansowanych statywów przeznaczony jest model Key 363. Ramiona są tu konstrukcją ramową, a blokowanie pozycji dokonuje się za pośrednictwem mechanizmu zębato-zaciskowego Easy Lock. Rozwiązanie to pozwala nie tylko uzyskać większą precyzję przy ustawianiu kąta, ale też jest bardzo szybkie w obsłudze i stabilne. Mimo niskiej ceny statyw ten pozwala na współpracę z cięższymi i większymi instrumentami. Wysokość można regulować w zakresie 56-97 cm, a punkty podparcia instrumentu znajdują się na planie prostokąta o maksymalnych wymiarach 80x40 cm.

Interesującym połączeniem modelu 363 z X1 jest Key3. To statyw typu ramowego, z blokadą kąta za pomocą płaskownika z zaczepami. Wyposażono go w dodatkowe i w pełni regulowane ramiona zapewniające dwie dodatkowe płaszczyzny podparcia (np. na mniejszy instrument, mikser lub laptop). Producent deklaruje 50-kilogramowy udźwig statywu głównego. Blokada kąta ich nachylenia dodatkowych powierzchni dokonuje się za pomocą systemu dociskowo-zębatego. Można je dość wygodnie złożyć wraz z ramionami głównymi.

Statywy podwójne

Modele Goliat i Tytan to konstrukcje przeznaczone dla dwóch instrumentów. Oba bazują na aluminiowej kształtce nośnej (odlewanej), we wnętrzu której można umieścić wszystkie nogi i ramiona, pakując całość do wygodnej torby transportowej.

Goliat pozwala na ustawienie dwóch instrumentów o wadze do 35 kg każdy. Wysokość poziomów ustala się płynnie, korzystając z przemieszczanych wzdłuż tylnej szyny docisków. W górnej części kolumny nośnej znajduje się gwint do zamocowania opcjonalnego ramienia statywu mikrofonowego. Przewidziano też plastikowe zaczepy dla kabli.

Statyw Tytan oferuje udźwig 2x50 kg, co pozwala o nim myśleć jako o statywie do prac profesjonalnych. Konstrukcyjnie jest on taki sam jak Goliat, ale uwzględnia montaż opcjonalnych akcesoriów (poza ramieniem statywu mikrofonowego): pulpitu na laptopa, nuty oraz uchwytu dla tabletu. Choć sam statyw, podobnie jak Goliat, dostępny jest w wielu opcjach kolorystycznych, to dodatkowe uchwyty są już wyłącznie w kolorze czarnym.

Producent
Stand4Me
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
kwiecień 2017
Kup teraz
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó