Najlepsze panele akustyczne dostępne na rynku

|
|
2022-03-29
Najlepsze panele akustyczne dostępne na rynku

Masz nowe monitory? Najnowszy model komputera? Świetny kontroler MIDI? Pakiet doskonałych wtyczek instrumentów i efektów? A zatem możesz już przystąpić do produkcji swojej muzyki na poziomie, o jakim zawsze marzyłeś! Ale czy na pewno? Adaptacja akustyczna pomieszczenia jest równie istotna jak wymienione wcześniej elementy producenckiego rzemiosła. Z naszego zestawienia dowiesz się, które panele akustyczne najlepiej sprawdzą się w Twoim studiu.

PRODUKTY W ZESTAWIENIU
- mobilny panel akustyczny dwustronny
Akustonic - mobilny panel akustyczny dwustronny
Zobacz szczegóły
469,00 zł
NyquiTiles Round - panele akustyczne
Nyquista NyquiTiles Round - panele akustyczne
Zobacz szczegóły
49,99 zł
Wavewood Ultra Lite - panel akustyczny
Vicoustic Wavewood Ultra Lite - panel akustyczny
Zobacz szczegóły
344,00 zł
Multifuser DC3 - panele akustyczne
Vicoustic Multifuser DC3 - panele akustyczne
Zobacz szczegóły
330,00 zł
FALA - pianki akustyczne
Bitmat FALA - pianki akustyczne
Zobacz szczegóły
39,99 zł
EcoTiles - panele ścienne
Nyquista EcoTiles - panele ścienne
Zobacz szczegóły
39,99 zł
WoodenTiles - panele akustyczne
Nyquista WoodenTiles - panele akustyczne
Zobacz szczegóły
59,99 zł
PPM Professional - panele akustyczne
APAMA PPM Professional - panele akustyczne
Zobacz szczegóły
39,24 zł
PS Professional - panel akustyczny
APAMA PS Professional - panel akustyczny
Zobacz szczegóły
41,84 zł
- panel akustyczny
Akustonic - panel akustyczny
Zobacz szczegóły
199,00 zł
KLIN - panele akustyczne
Bitmat KLIN - panele akustyczne
Zobacz szczegóły
11,69 zł
Pokaż więcej (1)

Jednym z kluczowych zagadnień, jeżeli chodzi o adaptacje akustyczną pomieszczenia jest redukcja odbić dźwięku od ścian. Najlepiej sprawdzają się w tym wszelkiego typu struktury pochłaniające (specjalistyczna wełna mineralna lub pianka akustyczna) o grubości przynajmniej 5 cm. Panele tego typu dostępne są najczęściej w rozmiarach 60 lub 120 cm, ale nie musimy mocować ich jeden obok drugiego - czasami warto zostawić 10-15 cm przerwy między nimi. Efektywność tłumienia zwiększa także zachowanie odstępu elementu akustycznego od ściany - przynajmniej takiego, ile wynosi grubość samego materiału tłumiącego.

Miejsce umieszczenia paneli określamy metodą pomiarów oraz własnej obserwacji zachowania się dźwięku w pomieszczeniu. Wielkość paneli oraz ich charakterystyka ma bezpośredni wpływ na to, do jakiej częstotliwości zostanie dostrojona tak stworzona pułapka basowa, co w praktyce pozwala nam dość precyzyjnie zaadaptować nasze pomieszczenie w zakresie niskich tonów.

W naszym zestawieniu znajdziecie produkty firm specjalizujących się w tworzeniu paneli akustycznych najwyższej jakości. Nie mamy wątpliwości, że wśród zaprezentowanych pozycji każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybór redakcji
Akustonic - mobilny panel akustyczny dwustronny
cena: 469,00 zł
- mobilny panel akustyczny dwustronny

Wielokrotnie podczas nagrań, lub pracy w biurze hałas nie pozwala Ci się skupić? Lub sąsiad zza biurka głośno stuka po klawiaturze? Przegrody akustyczne, zwane również mobilnymi panelami akustycznymi zostały zaprojektowane do poprawy akustyki Twojego miejsca pracy. Świetnie nadają się jako przegrody między biurkami. Do wydzielania przestrzeni do których trudniej trafia dźwięk z zewnątrz.

Lektorzy, którzy pracują w swoich domach często sięgają po takie rozwiązanie. Kilka paneli postawionych wokół siebie pozwala stworzyć idealne warunki do nagrań. Mobilne panele nie tylko świetnie działają ale również są bardzo eleganckie. Wykończone obustronne tkaniną Premium, wpasowują się w przestrzeń pomieszczeń. Szeroka gama kolorystyczna pozwana na duży wybór wykończenia. Czarna taśma łącząca dwie tkaniny ze sobą nadaje dodatkowej elegancji gotowemu produktowi. Rdzeń paneli to przebadana akustycznie wełna mineralna. Jej struktura oraz właściwości pozwalają na wysoki współczynnik absorbowania dźwięku, co pozwana wyróżnić Mobilne panele akustyczne na naszym rynku wysoką skutecznością działania.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Nyquista NyquiTiles Round - panele akustyczne
cena: 49,99 zł
NyquiTiles Round - panele akustyczne

NyquiTiles Round to tapicerowane panele akustyczne o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku. Nasi architekci stworzyli serię paneli o unikalnych kształtach, które można łączyć w nowoczesne i przestrzenne kompozycje. Panele NyquiTiles występują w wielu wymiarach i ponad 100 standardowych kolorach, co daje nam wręcz nieograniczone możliwości aranżacji.

Zewnętrzną powłokę stanowi f ilc dekoracyjny wysokiej jakości, transparentny akustycznie oraz odporny na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Wnętrze paneli stanowi absorber o najwyższej klasie pochłaniania dźwięku A. Unikalny system montażowy na magnesy, pozwala na szybką instalację paneli jeden przy drugim. NyquiTiles Round wykonane są z materiałów trudnopalnych, dzięki czemu można stosować je na ścianach obiektów użyteczności publicznej.

W celu zamówienia produktu prosimy o kontakt na biuro@nyquista.pl

Cena
od 49.99 zł
Kup w sklepie
Wybór redakcji
Vicoustic Wavewood Ultra Lite - panel akustyczny
cena: 344,00 zł
Wavewood Ultra Lite - panel akustyczny

Panele akustyczne Vicoustic Wavewood Ultra Lite reprezentują jedno z najlepszych rozwiązań Vicoustic z kategorii ARCS (Absorption and Reflection Control System*). Jest to idealne rozwiązanie pozwalające uzyskać zrównoważone brzmienie z równoczesną kontrolą nadmiaru energii akustycznej w pomieszczeniu, przy zachowaniu żywego, jasnego brzmienia.Vicoustic Wavewood jest idealnym rozwiązaniem do każdego rodzaju pomieszczenia, a zwłaszcza do studiów i pomieszczeń przeznaczonych do nagrań live.

W panelach Vicoustic Wavewood Ultra Lite zastosowano świetną kombinację materiałów pochłaniających z akustycznymi właściwościami drewna oraz systemem nieliniowych szczelin. Te wszystkie cechy powodują, że Wavewood działa efektywnie na średnie i wysokie częstotliwości. Rozwiązuje również problemy związane z występowaniem flutter echo. Zastosowany w rogach pomieszczeń działa w zakresie niższych częstotliwościa i może sprawdzić się również jako pułapka basowa.vVicoustic Wavewood Ultra Liteto prawdziwie rewolucyjna konstrukcja dająca kompletnie nowe możliwości stosowania paneli akustycznych, pozwalająca projektować bardziej nowoczesne i atrakcyjne wnętrza pomieszczeń.

(*)ARCS – system Vicoustic – łączący w jednym ustroju akustycznym dwie funkcje: pochłaniające i rozpraszające. Poparte badaniami prace nad połączeniem najlepszych pianek akustycznych, właściwości akustycznych drewna oraz nieliniowych sekwencyjnych szczelin.
System daje idealną równowagę pomiędzy powierzchnią pochłaniającą, a odbijającą fale dźwiękowe.

Cena
2745 zł (za komplet 8 szt.)
Kup w sklepie
Wybór redakcji
Vicoustic Multifuser DC3 - panele akustyczne
cena: 330,00 zł
Multifuser DC3 - panele akustyczne

Panel akustyczny rozpraszający Vicoustic Multifuser DC3 to jeden z najlepszych dyfuzorów dostępnych na rynku! Świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany charakteryzuje się efektywnym działaniem i nowoczesnym, atrakcyjnym wyglądem.

Vicoustic Multifuser DC3 to dwu wymiarowy panel rozpraszający do mocowania na ścianach i sufitach. Rozprasza fale dźwiękowe w dwóch płaszczyznach poziomo i pionowo. Jest zbudowany z najwyższej jakości spienionego polistyrenu (EPS).

Vicoustic Multifuser DC3  działa na wysokie częstotliwości rozjaśniając i czyszcząc dźwięk w pomieszczeniu. Pomaga rozwiązać problemy związane z brakiem zrozumienia mowy czy też czytelności muzyki w pomieszczeniach. W pomieszczeniach przetłumionych pozwala uzyskać efekt zwiększenia przestrzeni. Ze względu na swój atrakcyjny wygląd pasuje do każdego rodzaju pomieszczenia.

Cechy Vicoustic Multifuser DC3:

•    wysoka wydajność rozpraszania
•    prosta instalacja: (VicFix Mini – w zestawie), klej
•    możliwość malowania panelu farbami na bazie wody
•    4 sztuk paneli w pudełku
•    dostępne kolory: biały, czarny, szary

Informacje techniczne Vicoustic Multifuser DC3:

•    Materiał – spieniony polistyren (EPS)
•    Wymiary – 59,5 x 59 x 14,7 cm

Cena
1280 zł (za komplet 4 szt.)
Kup w sklepie
Wybór redakcji
Bitmat FALA - pianki akustyczne
cena: 39,99 zł
FALA - pianki akustyczne

Płyty z pianki poliuretanowej o falowanej powierzchni to jeden ze standardowych elementów wyposażenia w studiach nagraniowych. Wykłada się nimi także skrzynie basowe, kolumny głośnikowe oraz skrzynie transportowe. Falowana powierzchnia ma także walory dekoracyjne, które sprawdzają się zwłaszcza w słabo umeblowanych pomieszczeniach.

Akustyczne własności pianki pozwalają na skuteczną redukcję hałasu i dudnienia, skracają też czas pogłosu. Oferujemy płyty akustyczne o wymiarach 200x100cm w grubościach 20mm, 30mm, 40mm w kolorze szarym.  Istnieje możliwość zamówienia płyt w wersji samoprzylepnej oraz bez kleju.

Zastosowanie:

- świetnie kształtują przestrzeń akustyczną np. w studiu nagraniowym
- bardzo dobrze skracają czas pogłosu
- redukują dudnienia i zbędne hałasy
- stosowane do tłumienia skrzyń basowych
- wykładanie skrzyń transportowych
- wyrównanie ciśnienia
- redukcja hałasu (wysokie częstotliwości)
- kabiny dźwiękowe i bezechowe
- izolacje akustyczne duktów wentylacyjnych
- izolacja korpusów maszyn i urządzeń

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Nyquista EcoTiles - panele ścienne
cena: 39,99 zł
EcoTiles - panele ścienne

Panele ścienne EcoTiles swoim kształtem przypominają płytki ceramiczne, lecz są przy tym znacznie lżejsze, łatwiejsze w montażu oraz mają wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku. Skutecznie redukują pogłos i znacznie poprawiają zrozumiałość mowy oraz wyrazistość dźwięku. Idealnie sprawdzą się w miejscach, gdzie efekt wizualny ma duże znaczenie, a więc reprezentacyjne hole biurowe, sale konferencyjne czy sale spotkań.

Panele ułożone w regularny wzór, nadają wnętrzu przytulny i nowoczesny klimat. Korzystając z 7 standardowych kształtów możemy stworzyć ciekawe kompozycje ścienne. EcoTiles idealnie współgrają z drewnem. W połączeniu z serią WoodenTiles tworzą zgrany duet.

W celu zamówienia produktu prosimy o kontakt na biuro@nyquista.pl

Cena
od 39.99 zł
Kup w sklepie
Wybór redakcji
Nyquista WoodenTiles - panele akustyczne
cena: 59,99 zł
WoodenTiles - panele akustyczne

WoodenTiles to ścienne panele akustyczne, które stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych paneli perforowanych. Pojedyncze cegiełki składają się z dwóch warstw: sprasowanej wełny poliestrowej o różnych grubościach oraz fornirowanego lub laminowanego f rontu. Nieregularne rozmieszczenie paneli w pomieszczeniu pozwala zmniejszyć pogłos i poprawić zrozumiałość mowy.

Panele WoodenTiles stwarzają szereg możliwości aranżacji. Mapa Polski czy Europy to tylko przykłady wzorów, które imponują swoją prostotą, jednocześnie przykuwając uwagę. Niewielkie rozmiary oraz mnogość kształtów i wymiarów paneli pozwalają stworzyć ciekawe formy przestrzenne. Dzięki zastosowaniu różnych grubości możemy uzyskać efektowny wzór 3D. Panele WoodenTiles idealnie komponują się również z serią EcoTile.

W celu zamówienia produktu prosimy o kontakt na biuro@nyquista.pl

Cena
od 59.99 zł
Kup w sklepie
Wybór redakcji
APAMA PPM Professional - panele akustyczne
cena: 39,24 zł
PPM Professional - panele akustyczne

Panele w kształcie sześciokąta, dostępne w 4 grubościach i 7 kolorach.

ZASTOSOWANIE:

- do poprawy akustyki zarówno w domu i firmie
- do budowy studiów nagraniowych, pokojów odsłuchowych, pomieszczeń typu kino domowe, studiów telewizyjnych, sal prób, sal tanecznych, siłowni, dyskotek, itp.
- do skracania czasu pogłosu i redukcji hałasu na hali produkcyjnej

WŁAŚCIWOŚCI:

- produkt w 4 grubościach: 30 mm, 50 mm, 70 mm, 90 mm
- dostępne kolory: jasny szary, ciemny grafit, pomarańczowy, zielony, turkusowy, granatowy oraz brązowy.

Cena
39.24 zł (za 1 szt. o grubości 5 cm i boku 25 cm)
Kup w sklepie
Wybór redakcji
APAMA PS Professional - panel akustyczny
cena: 41,84 zł
PS Professional - panel akustyczny

Panele w kształcie kwadratu lub prostokąta ze skosowanymi bokami, dostępne w 4 grubościach oraz 7 kolorach.

ZASTOSOWANIE:

- do poprawy akustyki zarówno w domu i firmie
- do budowy studiów nagraniowych, pokojów odsłuchowych, pomieszczeń typu kino domowe, studiów telewizyjnych, sal prób, sal tanecznych, siłowni, dyskotek, itp.
- do skracania czasu pogłosu i redukcji hałasu na hali produkcyjnej

WŁAŚCIWOŚCI:

- produkt w 4 grubościach: 30 mm, 50 mm, 70 mm, 90 mm
- dostępne kolory: jasny szary, ciemny grafit, pomarańczowy, zielony, turkusowy, granatowy oraz brązowy.

Cena
41.84 zł (za 1 szt. o grubości 5 cm i wymiarze 50x50 cm)
Kup w sklepie
Wybór redakcji
Akustonic - panel akustyczny
cena: 199,00 zł
- panel akustyczny

Jego szerokopasmowe zastosowanie zyskało uznanie amatorów akustyki oraz profesjonalistów. Oparty o przebadaną akustycznie wełnę mineralną świetnie sprawdza się w warunkach domowych oraz w dużych studiach nagrań. Skrócenie pogłosu dzięki zastosowaniu paneli akustycznych to najszybszy sposób na poprawę brzmienia w pomieszczeniu. Dostępny w wielu kolorach to jego dodatkowa zaleta. Przy niewielkim budżecie dzięki panelom akustycznym można zbudować zadowalające warunki bliskie drogim studiom nagrań. Idealnie nadaje się do pracy lektorskiej. Ustawienie blisko mikrofonu świetnie izoluje dźwięki dzięki czemu komfort pracy jest bardzo duży.

Dostępny w dwóch grubościach 5 i 10 cm ma kluczowe znaczenie dla pomieszczenia i zastosowania do jakiego ma być użyty. Te cieńsze idealnie sprawdzą się do poprawy akustyki w wysokich i średnich częstotliwościach. Mowa tutaj o poprawie akustyki np. w biurze czy Sali konferencyjnej gdzie z reguły mamy sporo pustych przestrzeni co sprzyja odbijaniu fal akustycznych i powstawaniu echa.

Grubszy panel o grubości 10cm tłumi dźwięk szerokopasmowo. Jego charakterystyka pokazuje, że działa skutecznie od 150hz. W niewielkich pomieszczeniach gdzie występuje nagromadzenie niskich częstotliwości panele ścienne dobrze poradzą sobie z szerokopasmową absorbcją fali akustycznej.

 

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Bitmat KLIN - panele akustyczne
cena: 11,69 zł
KLIN - panele akustyczne

Panel akustyczny KLIN to absolutny bestseller w ofercie firmy Bitmat.pl. Nic dziwnego - to łatwy sposób na poprawienie akustyki w dowolnym pomieszczeniu tak, aby czuć się w nim maksymalnie wygodnie oraz swobodnie (i zapewnić tym samym komfort także osobom wokół).

Za takimi panelami przemawia jednak nie tylko ich praktyczność, ale również estetyka wykonania, mogą one bowiem stanowić też designerską dekorację pomieszczenia. Wszystko dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, która obejmuje następujące barwy:

- szarość
- niebieski
- zielony
- pomarańczowy
- żółty

Kolory te można z łatwością ze sobą łączyć, tworząc tym samym naprawdę ciekawe i oryginalne aranżacje. Panele sprawdzają się nie tylko w studiach nagraniowych, a także skrzyniach basowych oraz transportowych. Coraz częściej na ich montaż decydują się też zawodowi oraz amatorscy gracze, chcący skutecznie wyciszyć pokoje do gry i tym samym mieć pełen komfort przebywania w pomieszczeniu oraz oddawania się swojej pasji. Przemawia za nimi także bezpieczeństwo, są bowiem trudnopalne i samogasnące, dzięki czemu sprawdzają się nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Kup w sklepie
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó