Najlepsze zestawy głośnikowe dostępne na rynku

|
|
2022-05-31
Najlepsze zestawy głośnikowe dostępne na rynku

O tym jak ważne są zestawy głośnikowe wiedzą zarówno producenci spędzający godziny w swoich studiach nagrań, organizatorzy różnego rodzaju eventów, gdzie należy sprawić, aby zgromadzona publiczność słyszała co dzieje się na scenie, czy w końcu zwykli śmiertelnicy, który lubią spędzać wolny czas oglądając seriale, lub słuchając ulubionej muzyki w dobrej jakości. Tak się składa, że w każdym z tym segmentów mamy ostatnio wysyp bardzo ciekawych ofert i promocji, które postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu. Jeżeli zatem myślicie o zakupie nowego zestawu głośnikowego ten artykuł na pewno okaże się dla Was pomocny.

PRODUKTY W ZESTAWIENIU
ELX200-18SP - aktywny subwoofer
Electro-Voice ELX200-18SP - aktywny subwoofer
Zobacz szczegóły
4199,00 zł
Classic 5 - aktywne monitory odsłuchowe
KRK Classic 5 - aktywne monitory odsłuchowe
Zobacz szczegóły
649,00 zł
EVOLVE 50 - system przenośnej kolumny
Electro-Voice EVOLVE 50 - system przenośnej kolumny
Zobacz szczegóły
8099,00 zł
SC205
EVE Audio SC205
Zobacz szczegóły
pobierz za darmo
ACTION-M512A - aktywny monitor sceniczny
DAS Audio ACTION-M512A - aktywny monitor sceniczny
Zobacz szczegóły
4644,32 zł
ACTION-512A - system głośników
DAS Audio ACTION-512A - system głośników
Zobacz szczegóły
4354,79 zł
FX50 - współosiowe monitory studyjne
Fluid Audio FX50 - współosiowe monitory studyjne
Zobacz szczegóły
715,00 zł
FX80 - współosiowe monitory studyjne
Fluid Audio FX80 - współosiowe monitory studyjne
Zobacz szczegóły
990,00 zł
ELX200-12P - aktywna kolumna głośnikowa
Electro-Voice ELX200-12P - aktywna kolumna głośnikowa
Zobacz szczegóły
3099,00 zł
SB-G90 - system głośników
Technics SB-G90 - system głośników
Zobacz szczegóły
14990,00 zł
SB-C600 - system głośników
Technics SB-C600 - system głośników
Zobacz szczegóły
4409,00 zł
ZLX-15BT - aktywny zestaw głośnikowy
Electro-Voice ZLX-15BT - aktywny zestaw głośnikowy
Zobacz szczegóły
2299,00 zł
ART 912-A - dwudrożna kolumna aktywna
RCF ART 912-A - dwudrożna kolumna aktywna
Zobacz szczegóły
3639,00 zł
KH 120 A - aktywny monitor studyjny
Neumann KH 120 A - aktywny monitor studyjny
Zobacz szczegóły
2845,00 zł
715-A mk4 - aktywna kolumna szerokopasmowa
RCF 715-A mk4 - aktywna kolumna szerokopasmowa
Zobacz szczegóły
3659,00 zł
VERTUS CS1000 - kompaktowy zintegrowany system głośnikowy
FBT VERTUS CS1000 - kompaktowy zintegrowany system głośnikowy
Zobacz szczegóły
6800,00 zł
KH 80 DSP A G - Dwudrożny monitor
Neumann KH 80 DSP A G - Dwudrożny monitor
Zobacz szczegóły
2099,00 zł
X-Lite 12A - dwudrożna kolumna aktywna
FBT X-Lite 12A - dwudrożna kolumna aktywna
Zobacz szczegóły
1599,00 zł
Pokaż więcej (8)

 

Wybór redakcji
Electro-Voice ELX200-18SP - aktywny subwoofer
cena: 4199,00 zł
ELX200-18SP - aktywny subwoofer

ELX200-18SP posiada niezwykle wydajne wzmacniacze mocy Class-D (moc do 1200 W) ze zintegrowanym QuickSmartDSP, które zapewniają maksymalny poziom SPL osiągający do 132 dB za pośrednictwem przetworników, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez EV (18-calowy woofer EVS-18L). Aktywne modele pełnopasmowe pozwalają na szybką konfigurację pracy przy wykorzystaniu czterech presetów (Music, Live, Speech, Club), crossovera dopasowującego zakresy częstotliwości dla konfiguracji sub/top, trzypasmowego korektora barwy, pięciu presetów użytkownika (ustawienia Store oraz Recall), możliwości wizualnego monitorowania statusu pracy limiterów, kontrolerów i mierników poziomu sygnału wejściowego, a także gałki master volume optymalizującej strukturę wzmocnienia.

Aktywne modele ELX200 są idealnym wyborem w przypadku aplikacji mobilnych i stacjonarnych. Posiadają one lekkie obudowy wykończone trwałą powłoką polipropylenową ze zintegrowanymi nagwintowanymi punktami montażowymi M10 oraz sprawdzonym rozwiązaniem ZLX w formie trzech uchwytów, co znacznie ułatwia podnoszenie kolumn.

Nowa aplikacja QuickSmart Mobile bezprzewodowego monitorowania oraz kontroli wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy (BTLE), umożliwiając intuicyjną kontrolę systemu, równoczesne skonfigurowanie i monitorowanie pracy maksymalnie sześciu aktywnych kolumn głośnikowych ELX200. Zapewnia ona również otrzymywanie powiadomień w przypadku, gdy system jest przeciążony, a także jego kontrolę stojąc przed głośnikami. Bluetooth jest dostępny w wybranych krajach.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
KRK Classic 5 - aktywne monitory odsłuchowe
cena: 649,00 zł
Classic 5 - aktywne monitory odsłuchowe

KRK Classic 5 to limitowana edycja aktywnych monitorów odsłuchowych, które czerpią z ponad 30-letniego doświadczenia marki KRK w innowacji tworzenia tego typu konstrukcji. Seria ta zapożycza koncept z jednego z najbardziej popularnych odsłuchów na świecie, jednak stawia na liniowość i płaskość brzmienia, aby umożliwić jeszcze bardziej krytyczny odsłuch pod kątem miksu. Jednak dzięki dodatkowej możliwości podbicia niskich częstotliwości o 2dB (KRK Bass Boost), Classic 5 umożliwia słuchaczom osiągnięcie tego brzmienia, za które wielu użytkowników pokochało KRK.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Electro-Voice EVOLVE 50 - system przenośnej kolumny
cena: 8099,00 zł
EVOLVE 50 - system przenośnej kolumny

Wyjątkowo przyjazny użytkownikowi nowy przenośny system aktywnych kolumn głośnikowych Electro-Voice EVOLVE 50 z systemem zdalnej kontroli oraz funkcją streamingu.

* System składający się z lekkiej kolumny głośnikowej oraz subwoofera zapewnia znakomite brzmienie Electro-Voice dla tego typu konstrukcji: potężny pod względem akustycznym i estetycznie dyskretny.
* Elegancka, kompaktowa budowa – smukła kolumna głośnikowa z szybkim w użyciu bezkablowym połączeniem z subwooferem w postaci bezpiecznej tyczki, co zapewnia ekstremalnie łatwą konfigurację systemu oraz elegancki wygląd.
* Wysokiej jakości łączność Bluetooth®* zapewniająca streaming sygnału audio oraz bezprzewodową kontrolę i monitorowanie za pośrednictwem nowej aplikacji QuickSmartMobile.

System Electro-Voice EVOLVE 50 został zaprojektowany od podstaw i ustanawia nowy bezkompromisowy standard wydajności dla przenośnych aktywnych kolumn głośnikowych. Oferuje on znakomitą jakość dźwięku EV oraz liczne innowacyjne rozwiązania przy zachowaniu estetycznej i ergonomicznej formy.

EVOLVE 50 jest idealnym wyborem dla DJ-ów, mobilnych artystów, zespołów czy piosenkarzy. Świetnie sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach, gdzie oczekiwana jest wydajność prawdziwej instalacji PA z lekkiego i nie zajmującego wiele miejsca systemu dźwiękowego. EVOLVE 50 zapewni potężny dźwięk, a jednocześnie - co istotne - sam subtelnie wtopi się w tło. Ponieważ oferuje maksymalny poziom ciśnienia akustycznego na poziomie 126 dB, przy całkowitej masie wynoszącej zaledwie 35 kg, system jest wyjątkowo efektywny. Wraz z najwyższym poziomem SPL oraz najszerszym obszarem pokrycia dźwięku w swojej klasie, EVOLVE 50 cechuje się też wyjątkowo ciepłą i wyraźną reprodukcją głosu, co ma szczególne znaczenie podczas użycia systemu w aplikacjach związanych ze słowem mówionym.

Najwyższej klasy komponenty oraz ich odpowiednie zestrojenie sprawiają, że z eleganckiej formy, jaką jest EVOLVE 50, otrzymujemy mocne i pełne brzmienie. Pełnopasmowa kolumna głośnikowa z ośmioma przetwornikami neodymowymi o średnicy 3,5 cala współpracuje z 12-calowym subwooferem, a niezwykle wydajny wzmacniacz Class-D zapewnia moc wyjściową sięgającą 1000 watów. Jak można oczekiwać od produktów EV, precyzyjna i liniowa charakterystyka częstotliwościowa jest również uzyskiwana przy najwyższych poziomach mocy. Ultraszeroki, 120-stopniowy poziomy obszar pokrycia dźwiękiem oraz 40-stopniowy asymetryczny pionowy obszar pokrycia uzyskiwany przez grono głośników szerokopasmowych sprawia, że energia dźwięków nie jest marnowana. Dzięki temu zachowana jest klarowność brzmienia w całym obszarze publiczności, dla miejsc siedzących oraz stojących. Grono głośników jest umieszczone w obudowie z wytrzymałego plastiku ABS. Subwoofer z portem akustycznym ma obudowę zrobioną z drewna. Rygorystyczne testy wytrzymałościowe komponentów wewnętrznych, modułu wzmacniacza i cyfrowego procesora sygnałowego, obudów oraz podzespołów mechanicznych, gdzie parametry znacznie przekraczają normy branżowe, sprawiają, że EVOLVE 50 jest najbardziej solidnym systemem kolumnowym aktualnie dostępnym na rynku, zarówno pod względem jego właściwości brzmieniowych, jak i mechanicznych.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
EVE Audio SC205
cena: 0,00 zł
SC205

Charakterystyczną cechą monitorów Eve Audio są natomiast woofery z wyjątkowo sztywną membraną z kompozytu o strukturze plastra miodu (SilverCone – stąd nazwa aktualnie dostępnych modeli: SC), gumowym resorem górnym, całkowicie odlewanym koszem oraz bardzo głębokim wychyleniem membrany. Specjalnie nawijana cewka oraz odpowiednio dobrana szczelina magnetyczna sprawiają, że głośniki te charakteryzują się niewielkimi zniekształceniami przy dużej amplitudzie i wykazują niewielki poziom kompresji mocy.

Nowością w monitorach Eve Audio jest gałka na panelu czołowym, która jest typowym enkoderem z funkcją przycisku, otoczonym diodami sygnalizującymi pozycję. Gałką tą regulujemy nie tylko głośność, ale też wyciszamy monitory i regulujemy ustawienia trzech typów filtrów. Dzięki nim możemy dopasować charakterystykę monitorów do warunków akustycznych zastanych w pomieszczeniu, z uwzględnieniem podbicia/tłumienia najniższych i najwyższych częstotliwości, a także korekcji częstotliwości środkowych (efekt odbicia dźwięku od powierzchni konsolety).

Za SC205 musimy zapłacić prawie 1.000 zł więcej niż za parę odpowiadających im funkcjonalnie Adam Audio A5X. Wciąż są jednak o ponad tysiąc tańsze niż Genelec 8030 czy Quested S6R oraz blisko dwa razy tańsze niż PMC DB1S-A II czy PSI Audio A17-M. A mogę Was zapewnić, że różnica w brzmieniu i funkcjonalności na pewno nie odzwierciedla różnicy w cenie. Co więcej – SC205 grają na takim samym poziomie co PMC oraz Quested, kosztując od nich znacznie mniej.

Eve Audio SC205 oferują nową jakość w zakresie monitorów bliskiego pola. Zawsze uważałem, że tutaj najlepiej sprawdzają się zestawy z głośnikiem 5” (ponieważ basów i tak musimy szukać na większych zestawach, a 5-calowe woofery dają nam lepszą kontrolę nad niskim środkiem niż głośniki z membraną od 6,5” wzwyż). SC205 pokazały jednak, że tak niewielkim monitorom można także zaufać, jeśli chodzi o bas.

Pasmo przenoszenia
53 Hz - 21 kHz
Max spl dla pary
101 dB (1 m)
Wymiary
175×275×233 mm
Waga
5 kg (sztuka)
Cena
3700 zł
Wybór redakcji
DAS Audio ACTION-M512A - aktywny monitor sceniczny
cena: 4644,32 zł
ACTION-M512A - aktywny monitor sceniczny

ACTION-M512A to aktywny monitor sceniczny zaprojektowany z myślą o wszechstronnym zastosowaniu, od instalacji stałych po popularne monitory przenośne. Obrotowa tuba o dyspersji 80º x 50º oznacza, że może być również używany jako PA.

Wszystkie systemy DAS Audio są opracowywane zgodnie z jedną filozofią: aby zapewnić najwyższą możliwą jakość zarówno pod względem materiałów, jak i ogólnej konstrukcji systemu. W serii ACTION-500 zastosowano tę samą brzozową sklejkę, z której wykonane są systemy touringowe, aby uzyskać zwarte, naturalne i ciepłe brzmienie. Pełna gama aktywnych końcówek mocy serii ACTION wyposażona jest w dwa zbalansowane wejścia XLR mikrofonowe i liniowe, dodatkowe wejście mini jack 3,5 mm oraz złącze PowerCON.

System posiada głośnik 12MI4 dla niskich częstotliwości oraz driver kompresyjny M-34 dla wysokich częstotliwości, które wraz ze wzmacniaczem klasy D o mocy 1000 Wpeak zapewniają wyjątkową wydajność. Interfejs DAScontrol™ wykorzystuje wysokiej klasy 24-bitowy procesor DSP i tylny ekran LCD, umożliwiając wybór presetów, trybów korektora, opóźnienia, kontroli wzmocnienia i miksowania źródła sygnału.

Firma Konsbud jest jedynym dystrybutorem produktów marki DAS Audio w Polsce. Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Konsbud Audio Sp. z o.o.
ul. Gajdy 24, 02-878 Warszawa
e-mail: info@konsbud-audio.com.pl
www.konsbud-audio.pl

Kup w sklepie
Wybór redakcji
DAS Audio ACTION-512A - system głośników
cena: 4354,79 zł
ACTION-512A - system głośników

ACTION-512A to aktywny system zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysoce wszechstronnego rozwiązania, od instalacji stałych po popularne przenośne systemy nagłośnieniowe. Obrotowa tuba głośnika wysokotonowego z dyspersją 90º x 60º oznacza, że kolumna może być używana poziomo w instalacjach stałych, jako monitor sceniczny, a nawet jako wypełnienie frontowe.

Wszystkie systemy DAS Audio są opracowywane zgodnie z jedną filozofią: aby zapewnić najwyższą możliwą jakość zarówno pod względem materiałów, jak i ogólnej konstrukcji systemu. W serii ACTION-500 zastosowano tę samą brzozową sklejkę, z której wykonane są systemy touringowe, aby uzyskać zwarte, naturalne i ciepłe brzmienie. Pełna gama aktywnych końcówek mocy serii ACTION wyposażona jest w dwa zbalansowane wejścia XLR mikrofonowe i liniowe, dodatkowe wejście mini jack 3,5 mm oraz złącze PowerCON.

System jest wyposażony w głośnik 12MI4 dla niskich częstotliwości i głośnik kompresyjny M-34 dla wysokich częstotliwości, które wraz ze wzmacniaczem 1000 W peak klasy D zapewniają wyjątkową wydajność. Interfejs DAScontrol wykorzystuje wysokiej klasy 24-bitowy procesor DSP i tylny ekran LCD, umożliwiając wybór presetów, trybów korektora, opóźnienia, kontroli wzmocnienia i miksowania źródła sygnału.

Firma Konsbud jest jedynym dystrybutorem produktów marki DAS Audio w Polsce. Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Konsbud Audio Sp. z o.o.
ul. Gajdy 24, 02-878 Warszawa
e-mail: info@konsbud-audio.com.pl
www.konsbud-audio.pl

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Fluid Audio FX50 - współosiowe monitory studyjne
cena: 715,00 zł
FX50 - współosiowe monitory studyjne

Zachowując zgodność z oryginalnym projektem „dziurki od klucza”, obudowa FX została wyposażona w zmodernizowaną ścianę przednią, która nie tylko ciekawie się prezentuje, ale też zmniejsza dyfrakcję fal dźwiękowych.

Pośrodku głośnika niskotonowego, w konfiguracji koncentrycznej zamontowano 25-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z kopułką z jedwabiu. Zastosowanie tej technologii (unikatowej w tym przedziale cenowym) sprawia, że monitor staje się źródłem „punktowym”, co oznacza, że dźwięk emitowany jest z jednego punktu – a nie z dwóch oddalonych o 10 cali. Ma to kluczowe znaczenie dla poprawy odpowiedzi pozaosiowej, a oprócz tego pozwala na zastosowanie bardziej kompaktowej obudowy.

Bywa, że przestrzeń, w której wykonywane są miksy, okazuje się nie najlepiej przystosowana akustycznie (zwłaszcza w przypadku domowego studia). Monitory z serii FX wyposażone są w korekcyjne przełączniki DIP, które umożliwiają kompensację odpowiedzi pomieszczenia, gdy nie jest ono wystarczająco „dostrojone” lub gdy należy po prostu skompensować bliskość ścian. Na tylnym panelu nadrukowano uproszczony przewodnik objaśniający działanie tychże przełączników, zaś bardziej szczegółowe wskazówki znaleźć można w instrukcji obsługi.

Kolejne ulepszenia dotyczą wzmacniacza klasy D. Zapewnia on jeszcze czystsze brzmienie, większą stabilność pracy i zapas mocy, a ponadto zintegrowany jest z procesorem DSP. Cyfrowo sterowana zwrotnica sprawia, że cały zestaw głośników działa bardziej spójnie. Nowa seria FX to prawdziwie referencyjne monitory XXI wieku, nie tylko dla domowego, ale i każdego innego studia nagraniowego.

Port bass-reflex pozwala dostroić obudowę w taki sposób, by uzyskać maksymalizację wydajności głośnika w paśmie basowym. Wylot tunelu umieszczony został na przedniej ścianie, co sprawia, że energia basu wypromieniowywana jest bezpośrednio w kierunku słuchacza, a jednocześnie zapewnia większą elastyczność w zakresie rozmieszczenia monitorów w studiu.

Współosiowa konstrukcja FX, z głośnikiem wysokotonowym umieszczonym pośrodku przetwornika niskotonowego, jest bardzo wytrzymała i zapewnia doskonałą ochronę samego woofera. Jednak głośnik wysokotonowy również wymaga ochrony, dlatego osłonięty został stalową, perforowaną maskownicą, chroniącą delikatną jedwabną membranę tweetera.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Fluid Audio FX80 - współosiowe monitory studyjne
cena: 990,00 zł
FX80 - współosiowe monitory studyjne

Zachowując zgodność z oryginalnym projektem „dziurki od klucza”, obudowa FX została wyposażona w zmodernizowaną ścianę przednią, która nie tylko ciekawie się prezentuje, ale też zmniejsza dyfrakcję fal dźwiękowych. Pośrodku głośnika niskotonowego, w konfiguracji koncentrycznej zamontowano 30-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z kopułką z jedwabiu. Zastosowanie tej technologii (unikatowej w tym przedziale cenowym) sprawia, że monitor staje się źródłem „punktowym”, co oznacza, że dźwięk emitowany jest z jednego punktu – a nie z dwóch oddalonych o 10 cali. Ma to kluczowe znaczenie dla poprawy odpowiedzi pozaosiowej, a oprócz tego pozwala na zastosowanie bardziej kompaktowej obudowy.

Bywa, że przestrzeń, w której wykonywane są miksy, okazuje się nie najlepiej przystosowana akustycznie (zwłaszcza w przypadku domowego studia).
Monitory z serii FX wyposażone są w korekcyjne przełączniki DIP, które umożliwiają kompensację odpowiedzi pomieszczenia, gdy nie jest ono wystarczająco „dostrojone” lub gdy należy po prostu skompensować bliskość ścian. Na tylnym panelu nadrukowano uproszczony przewodnik objaśniający działanie tychże przełączników, zaś bardziej szczegółowe wskazówki znaleźć można w instrukcji obsługi.

Port bass-reflex pozwala dostroić obudowę w taki sposób, by uzyskać maksymalizację wydajności głośnika w paśmie basowym. Wylot tunelu umieszczony został na przedniej ścianie, co sprawia, że energia basu wypromieniowywana jest bezpośrednio w kierunku słuchacza, a jednocześnie zapewnia większą elastyczność w zakresie rozmieszczenia monitorów w studiu. Współosiowa konstrukcja FX, z głośnikiem wysokotonowym umieszczonym pośrodku przetwornika niskotonowego, jest bardzo wytrzymała i zapewnia doskonałą ochronę samego woofera. Jednak głośnik wysokotonowy również wymaga ochrony, dlatego osłonięty został stalową, perforowaną maskownicą, chroniącą delikatną jedwabną membranę tweetera.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Electro-Voice ELX200-12P - aktywna kolumna głośnikowa
cena: 3099,00 zł
ELX200-12P - aktywna kolumna głośnikowa

ELX200-12P posiada niezwykle wydajne wzmacniacze mocy Class-D (moc do 1200 W) ze zintegrowanym QuickSmartDSP, które zapewniają maksymalny poziom SPL osiągający do 130 dB za pośrednictwem przetworników, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez EV (12-calowy woofer EVS-12M współpracujący z 1-calowym tytanowym przetwornikiem ciśnieniowym DH-1C). Aktywne modele pełnopasmowe pozwalają na szybką konfigurację pracy przy wykorzystaniu czterech presetów (Music, Live, Speech, Club), crossovera dopasowującego zakresy częstotliwości dla konfiguracji sub/top, trzypasmowego korektora barwy, pięciu presetów użytkownika (ustawienia Store oraz Recall), możliwości wizualnego monitorowania statusu pracy limiterów, kontrolerów i mierników poziomu sygnału wejściowego, a także gałki master volume optymalizującej strukturę wzmocnienia.

Aktywne modele ELX200 są idealnym wyborem w przypadku aplikacji mobilnych i stacjonarnych. Posiadają one lekkie obudowy wykończone trwałą powłoką polipropylenową ze zintegrowanymi nagwintowanymi punktami montażowymi M10 oraz sprawdzonym rozwiązaniem ZLX w formie trzech uchwytów, co znacznie ułatwia podnoszenie kolumn.

Nowa aplikacja QuickSmart Mobile bezprzewodowego monitorowania oraz kontroli wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy (BTLE), umożliwiając intuicyjną kontrolę systemu, równoczesne skonfigurowanie i monitorowanie pracy maksymalnie sześciu aktywnych kolumn głośnikowych ELX200. Zapewnia ona również otrzymywanie powiadomień w przypadku, gdy system jest przeciążony, a także jego kontrolę stojąc przed głośnikami. Bluetooth jest dostępny w wybranych krajach.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Technics SB-G90 - system głośników
cena: 14990,00 zł
SB-G90 - system głośników

Panasonic SB-G90 to system głośników z jednopunktowym źródłem dźwięku. Przy reprodukcji dźwięku w pełni oddającego efekty przestrzenne czoło fali dźwiękowej emitowanej przez głośnik powinno być dopasowane do dowolnej pozycji słuchacza, tak aby zapewniane było jednopunktowe źródło dźwięku. Oparte na koncepcji fazy linearnej kolumny SB-G90 zostały wyposażone w nowo opracowane dwudrożne koncentryczne głośniki stożkowe (w tym głośnik średniego zakresu i wysokotonowy) ukierunkowane na reprodukcję dźwięku z dużą szybkością i z lepszą czułością w wyższych rejestrach.

W membranie głośnika wysokotonowego wykorzystuje się lekką membranę kopułkową z anodowanego aluminium o wysokiej sztywności. Głośnik wytwarza szerokie pasmo częstotliwości do 100 kHz dzięki nowemu kształtowi kopułki zoptymalizowanemu przy użyciu symulacji, jak również poprzez uzyskanie większej jednorodności właściwości fazowych za pomocą korektora faz. Ponadto w kolumnach SB-G90 zastosowano cewki długie o wysokiej liniowości, w których szczeliny magnetyczne wstrzyknięto płyn magnetyczny w celu ograniczenia wzrostu temperatury, zapewniając w ten sposób lepszą liniowość mocy. Te cechy zapewniają reprodukcję wysokiego pasma częstotliwości, która zachwyca szczegółowością i pięknem.

Podobnie jak głośnik wysokotonowy, głośnik średniego zakresu wykorzystuje anodyzowaną lekką aluminiową membranę kopułkową o wysokiej sztywności. Zastosowane układy magnetyczne pozwalają na osiągnięcie niewielkich zniekształceń i zwiększenie mocy przetwornika dzięki użyciu dużych magnesów, nakładek miedzianych i cewek długich o wysokiej liniowości. Ponadto rama nośna zbudowana jest z twardych elementów odlewanych z ramionami rozpraszającymi drgania, co całkowicie eliminuje nawet najcichsze niepożądane dźwięki rezonansowe. Te cechy umożliwiają odtwarzanie tonów średnich ze znakomitą precyzją.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Technics SB-C600 - system głośników
cena: 4409,00 zł
SB-C600 - system głośników

Aby można było odtwarzać dźwięk w pełni oddający efekty przestrzenne, czoło fali dźwiękowej emitowanej przez głośnik powinno być dopasowane do pozycji słuchacza. Jednym z idealnych sposobów osiągnięcia tego jest koncepcja punktowego źródła dźwięku.

Aby urzeczywistnić odtwarzanie punktowego źródła dźwięku, wdrożono konfigurację koncentryczną, a następnie połączono ją z korektorem fazy liniowej o oryginalnym kształcie w celu wyrównywania faz oraz z membraną o płynnym przejściu w formie płytkiej membrany o gładkich krawędziach w celu minimalnego odbijania dźwięku. W ten sposób powstała sferyczna fala, której czoło emitowane przez głośnik jest odpowiednio dopasowane.

Koncentryczny dwudrożny zespół głośnikowy SB-C600 zapewnia wyraźną lokalizację obrazu dźwiękowego oraz płynny, emocjonujący dźwięk wysokiej jakości, zgodnie z koncepcjami punktowego źródła dźwięku i fazy liniowej, do których realizacji niezłomnie dąży firma Technics.

Jeśli fala dźwiękowa ma nieregularności na powierzchni transmisji dźwięku, jej czoło zostaje zniekształcone przez te nieregularności, a charakterystyka częstotliwościowa zostaje zaburzona. Wysokie częstotliwości o krótkich długościach fal są bardziej podatne na zakłócenia charakterystyki dźwięku. Membrana głośnika niskotonowego w koncentrycznym zespole głośników ma płytki kształt i opływowe krawędzie, co redukuje odbicia dźwięku. Rezultatem jest zminimalizowanie zakłóceń czoła fali dźwięku emitowanego z membrany zapewniające doskonałe pasmo przenoszenia, znakomitą charakterystykę fazy i szeroką kierunkowość.

Ta konfiguracja zapewnia szeroką scenę dźwiękową oraz płynny i bogaty zakres częstotliwości od średnich do wysokich.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Electro-Voice ZLX-15BT - aktywny zestaw głośnikowy
cena: 2299,00 zł
ZLX-15BT - aktywny zestaw głośnikowy

Electro-Voice ZLX-15BT to wysokiej jakości transmisja Bluetooth audio do muzyki tła lub akompaniamentu. Ponadto, najlepszy w klasie procesor QuickSmartDSP, a także wygodna konfiguracja za pomocą czterech presetów, dwuzakresowa korekcja, parowanie subwoofer-top, pięć presetów użytkownika, limiter z wyświetleniem statusu, poziomy gainu na wyświetlaczu, czy regulacja master volume. Do tego dochodzi wysokiej sprawności końcówka mocy 1000 W w klasie D i przetworniki EV dostarczające aż do 127 dB SPL. Last but not least opatentowane przez EV falowody SST dla równego pokrycia i minimalnych zniekształceń oraz solidna kompozytowa struktura z trzema optymalnie umieszczonymi uchwytami.

Zestawy głośnikowe ZLX oferują najlepszą przenośność i wydajność w klasie. Wszystkie komponenty serii są tak złożone, by pracować szybciej, wygodniej i skuteczniej. Zabrzmisz zawsze, niezależnie od tego gdzie i jaka jest sztuka. Teraz najpopularniejsze przenośne zestawy głośnikowe świata zostały wyposażone w Bluetooth audio - bezprzewodowy streaming muzyki z dowolnego urządzenia mobilnego. Wbudowane przetworniki własnej produkcji sprawiają, że ZLX z transmisją Bluetooth na pokładzie sprawdzą się w każdym zastosowaniu i każdym momencie. Legendarne paczki ZLX teraz robią jeszcze więcej.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
RCF ART 912-A - dwudrożna kolumna aktywna
cena: 3639,00 zł
ART 912-A - dwudrożna kolumna aktywna

ART 912-A został zaprojektowany w sposób mistrzowski, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku i wszechstronność w intensywnych zastosowaniach audio. Połączenie 1,75-calowego głośnika ciśnieniowego, 12-calowego głośnika niskotonowego, dwukanałowego wzmacniacza o mocy 2100 W oraz falowodu True Resistive Waveguide o stałej kierunkowości zapewnia spójne pokrycie obszaru odsłuchu w zakresie 100° x 60° i dźwięk pozbawiony zniekształceń o poziomie 130 dB SPL. ART 912-A, stosowany jako samodzielny głośnik w systemie FOH, jako głośnik satelitarny (z subwooferem), monitor sceniczny lub podwieszony, zapewnia wysoką wydajność i niezawodność w kompaktowej obudowie. Zaprojektowany jako najbardziej elastyczny głośnik w swojej klasie, posiada również wiele punktów mocowania do stałej instalacji. Dzięki połączeniu opatentowanego przez RCF przetwarzania FiRPHASE i Bass Motion Control DSP, idealnie dostrojonego do każdego modelu, publiczność doświadczy absolutnej czystości i głębokiego, potężnego basu. Elegancka obudowa wykorzystuje specjalny polipropylenowy materiał kompozytowy z wewnętrznym wzmocnieniem M-brace, dzięki czemu jest łatwa w przenoszeniu i bezpieczna w instalacji na statywie, ścianie lub kratownicy przy użyciu wielu dostępnych punktów mocowania.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Neumann KH 120 A - aktywny monitor studyjny
cena: 2845,00 zł
KH 120 A - aktywny monitor studyjny

Monitor studyjny KH 120 A został zaprojektowany jako monitor bliskiego pola lub jako monitor kanałów tylnych w większych systemach wielokanałowych. KH 120 A łączy w sobie najnowsze rozwiązania w zakresie symulacji akustycznej i elektronicznej oraz technologii pomiarowych, celem zapewnienia możliwie najdokładniejszej reprodukcji dźwięku. Wyposażony jest on w falowód modelowany za pomocą funkcji Mathematically Modeled Dispersion (MMD™), analogowe wzmacniacze klasy AB, analogowe wejście o dużym marginesie przesterowania oraz posiada szeroki zakres możliwości mocowania. Powyższe rozwiązania gwarantują uniwersalność sprzętu w zróżnicowanych warunkach akustycznych i lokalizacjach fizycznych oraz przy różnym sprzęcie źródłowym.

KH 120 jest idealnym monitorem do nagrywania wielośladowego, miksowania i masteringu, do przeprowadzania transmisji oraz do użytku w studiach nagraniowych i postprodukcyjnych.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
RCF 715-A mk4 - aktywna kolumna szerokopasmowa
cena: 3659,00 zł
715-A mk4 - aktywna kolumna szerokopasmowa

RCF ART 715-A MK4 to niepowtarzalny produkt w swojej kategorii. Driver z cewką 1,75" zapewni doskonalą reprodukcję wysokich częstotliwości, a 15-calowy głośnik niskotonowy oferuje wyjątkowo liniową odpowiedź i precyzyjne, głębokie sterowanie niskich częstotliwości. Przetworniki są produkowane przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii montażu. Wzmacniacz dostarcza 1400 watów i jest sterowany przez DSP, który zajmuje się zwrotnicą, wyrównywaniem, kontrolą fazy, miękkimi ograniczeniami i zabezpieczeniami głośnikowymi oraz systemem FIR PHASE.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
FBT VERTUS CS1000 - kompaktowy zintegrowany system głośnikowy
cena: 6800,00 zł
VERTUS CS1000 - kompaktowy zintegrowany system głośnikowy

Cechy:

* 2 drożny system głośnikowy
* Wykonany na zamówienie przetwornik niskich częstotliwości z  12” membraną o dużym stopniu wychylenia z cewką 2.5”
* 6 neodymowych przetworników szerokopasmowych o wysokiej wydajności z membraną o średnicy 3” oraz cewką o średnicy 0.75”
* Zakres roboczy częstotliwości- 40Hz do 20KHz
* Wbudowany wzmacniacz impulsowy klasy D dostarczający 600W RMS + 400W RMS odpowiednio dla LF i HF
* Wbudowany DSP posiadający 8 presetów zapewniających szeroką gamę zastosowań
* Regulowana w 8 krokach głośność o zakresie od -4.5 do + 5 dB
* Panel kontrolny posiadający master volume, wybór presetu, regulację głośności satelity, filtr górnoprzepustowy, oraz diodę sygnalizacyjną
* Wejście i łącza poprzez XLR oraz SPEAKON Neutrik dla połączenia z satelitą
* Pokrycie 110 ° x 30 °
*Modułowość pozwalająca na połączenie dwóch systemów w jeden

 Ogólne:

* Obudowa wykonana ze sklejki brzozowej posiadająca bass reflex, odlewaną aluminiową rączkę oraz elementy wykonane z gumy.
* Konstrukcja pozwala na ustawienie subwooferów jeden na drugim
* Sztyca pozwalająca na regulację wysokości oraz kąta nachylenia satelity z mocowaniem M20.
* Satelita oraz sztyca są w pełni zintegrowane z obudową subwoofera; możliwe jest unieruchomienie satelity podczas transportu w skrzyni subwoofera przy pomocy zatrzasku
* Satelita wyposażony jest w mocowania umożliwiające rozbudowę o dodatkowe kolumny poprzez montaż jednej kolumny na drugiej; te same mocowania umożliwiają montaż naścienny
* Doskonale nadaje się do nagłaśniania koncertów oraz instalacji stałych
* Łatwy do rozbudowy system pozwalający na osiągnięcie 8000W łącznej mocy szczytowej (przy użyciu 4 systemów VERTUS CS1000 w stereo)

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Neumann KH 80 DSP A G - Dwudrożny monitor
cena: 2099,00 zł
KH 80 DSP A G - Dwudrożny monitor

Nowy dwudrożny aktywny monitor studyjny Neumann KH 80 DSP został zaprojektowany z myślą o neutralnym dźwięku bez zniekształceń. Odsłuch, wyposażony w nowe autorskie przetworniki: 4-calowy niskotonowy i 1-calowy wysokotonowy, zapewnia minimalne nieliniowe zniekształcenia harmoniczne i intermodulacyjne. Dzięki cyfrowemu systemomi DSP monitor KH 80 oferuje referencyjną jakość brzmienia w każdych warunkach.

Nowy głośnik Neumanna może służyć jako monitor bliskiego pola, przednia kolumna głośnikowa w małych systemach wielokanałowych lub też jako tylna kolumna głośnikowa w kompaktowych systemach wielokanałowych. KH 80 DSP może być z powodzeniem użyty w studiach muzycznych, projektowych, centrach nadawczych, wozach transmisyjnych, a także studiach postprodukcyjnych do prac związanych ze ścieżkami, miksowaniem oraz masteringiem.

Monitor został wyposażony w falowód Mathematically Modeled Dispersion™ (MMD™), kontrolery zapewniające elastyczne kształtowanie brzmienia, różne opcje złącz wejściowych, wzmacniacz o wysokiej sprawności oraz bardzo bogaty zestaw akcesoriów montażowych. Standardowe złącze sieciowe IP umożliwia kontrolowanie pracy systemu monitorowania przy wykorzystaniu oprogramowania Neumann.Control, które może być zainstalowane na komputerach PC lub Mac, lub tabletach z systemami operacyjnymi Android lub iOS. Obecność tak wielu dostępnych opcji pozwala na użycie kolumn głośnikowych w różnego typu warunkach akustycznych, daje możliwość współpracy z wieloma źródłami sygnału oraz wykorzystania ich w bardzo różnorodnych miejscach. Dzięki jego niewielkim wymiarom można również z powodzeniem wykorzystać go w różnego typu aplikacjach desktopowych.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
FBT X-Lite 12A - dwudrożna kolumna aktywna
cena: 1599,00 zł
X-Lite 12A - dwudrożna kolumna aktywna

Dźwięk reprodukowany przez te kolumny jest prawidłowy, nie mamy tu zjawisk towarzyszącym produktom w tej półce cenowej. Nie ma przerysowanej góry, dudniącego i pustego basu. Jest za to wysoka selektywność, przyjemny bas (no, może basik) i ładnie zarysowana górka. Na uwagę i pochwałę zasługują natomiast kąty w jakich X-Lite gra skutecznie. Gra bardzo szeroko, zapewnia świetne pokrycie bez wyraźnych zniekształceń. Gra to tym lepiej jeśli weźmiemy pod uwagę cenę produktu.

Całościowa paczka prezentuje się bardzo zgrabnie - pozbawiona wszelkich fajerwerków solidna i zwarta konstrukcja. Do transportu trzy bardzo wygodne uchwyty - jeden od góry i dwa po bokach. Na spodzie otwór do montażu na statywie ze śrubą dokręcającą - niezły dodatek, dość rzadko spotykany w tej półce cenowej. Jedna paczka waży około 15 kg.

Kup w sklepie