Najlepsze klawiatury MIDI

|
|
2023-07-27
Najlepsze klawiatury MIDI

Najlepsze klawiatury MIDI stanowią nieodzowny element w zestawie każdego producenta muzycznego. To wszechstronne narzędzia, które umożliwiają tworzenie, nagrywanie i edycję muzyki w sposób intuicyjny i kreatywny. Dzięki swojej wszechstronności i zaawansowanym funkcjom, klawiatury MIDI są sercem wielu studyjnych konfiguracji, będąc nieocenionym wsparciem dla producentów na każdym etapie procesu tworzenia. Zapraszamy do lektury naszego zestawienia najciekawszych klawiatur sterujących dostępnych aktualnie na rynku.

PRODUKTY W ZESTAWIENIU
GX Mini
Nektar GX Mini
Zobacz szczegóły
309,00 zł
FLkey 49
Novation FLkey 49
Zobacz szczegóły
1190,00 zł
KeyLab Essential 61 Mk3
Arturia KeyLab Essential 61 Mk3
Zobacz szczegóły
1099,00 zł
SWING
Behringer SWING
Zobacz szczegóły
500,00 zł
MICROKEY 2 37
KORG MICROKEY 2 37
Zobacz szczegóły
489,00 zł
SE49
Nektar SE49
Zobacz szczegóły
329,00 zł
MICROKEY AIR 61
KORG MICROKEY AIR 61
Zobacz szczegóły
949,00 zł

Kluczową zaletą klawiatur MIDI jest możliwość zapisywania informacji o naciśniętych klawiszach oraz wykorzystywania tego zapisu do kontrolowania różnych instrumentów muzycznych i syntezatorów. To sprawia, że są one niezastąpione podczas produkcji, gdzie kluczowym elementem jest manipulacja dźwiękami za pomocą oprogramowania i instrumentów wirtualnych.

Ergonomia i jakość wykonania są bardzo istotne dla producentów muzycznych, którzy spędzają wiele godzin dziennie pracując przy swoim sprzęcie. Wytrzymała i solidna konstrukcja pozwala na długotrwałe użytkowanie, co jest szczególnie ważne w profesjonalnych zastosowaniach.

Oczywiście, oprogramowanie towarzyszące klawiaturze również ma ogromne znaczenie. Intuicyjny interfejs, obszerne biblioteki dźwięków, czy możliwość dostosowywania ustawień są atutami, które znacząco wpływają na wydajność i wygodę pracy producentów muzycznych.

Podsumowując, najlepsze klawiatury MIDI to te, które łączą w sobie funkcjonalność, wszechstronność, trwałość oraz intuicyjność obsługi. Dla producentów muzycznych stanowią one niezbędne narzędzie, które pomaga w tworzeniu unikalnych i inspirujących kompozycji muzycznych. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej kilku modelom, które wyróżniają się na tle innych i cieszą się uznaniem wśród profesjonalistów z branży muzycznej.

Wybór redakcji
Nektar GX Mini
cena: 309,00 zł
GX Mini

Produkty marki Nektar są synonimem integracji z programami DAW na wszystkich platformach systemowych: Mac, Windows, Linux i Apple iOS, a seria klawiatur sterujących MIDI Impact GX jest tego dowodem. Kompaktowa konstrukcja zapewnia wygodę pracy przed komputerem i udostępnia potężne możliwości, której nie można znaleźć nawet w droższych klawiaturach sterujących MIDI. Kiedy przychodzi inspiracja, Impact GX MINI zapewnia kontrolę potrzebną do uchwycenia Twoich pomysłów, gdy są świeże.

Parametry techniczne:

- 25 małych klawiszy o dynamicznym charakterze i szybkiej repetycji
- 3 krzywe dynamiki klawiatury (velocity) – standard, soft i hard
- joystick dla pitch band i modulation (z możliwością przypisania do MIDI)
- gniazdo 1/8″ dla pedału sustain (dołączono adapter)
- przyciski zmiany oktawowej góra/dół ze wskaźnikami LED
- 2 przyciski z podświetleniem LED Part 2 (przypisane do np. transpozycji w czasie rzeczywistym w górę/w dół, zmiany interwałów i kanałów MIDI)
- 7 przycisków sterowania transportem, przycisk Shift aktywuje drugi poziom (łącznie 14 dostępnych przycisków)
- Oprogramowanie Bitwig 8-Track w komplecie
- Połączenie z iPad poprzez Apple Camera  Connection Kit (sprzedawane oddzielnie)
- Integracja GX MINI z programami typu DAW: Ableton Live, Bitwig, Cakewalk, Cubase, Digital Performer, FL Studio, Garageband, Logic, Nuendo, Reaper, Reason, Studio One. szablon ustawień dla Pro Tools

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Novation FLkey 49
cena: 1190,00 zł
FLkey 49

Novation FLkey 49 to najlepsza pełnowymiarowa klawiatura MIDI do produkcji muzyki w FL Studio.Dzięki możliwości kontroli nad sekwencerem, Channel Rackiem i mikserem FL Studio oraz kreatywnym trybom Scale i Chord, FLkey 49 pozwala na swobodną grę, dzięki czemu możesz tworzyć więcej muzyki.

Tryb sekwencera mapuje pady FLkey 49 do sekwencera krokowego FL Studio w celu szybkiego programowania beatów. Używaj padów do zmiany lub tworzenia nowych patternów bez konieczności przełączania się z powrotem na komputer. Nadaj swoim rytmom prawdziwie ludzki charakter i wyjdź poza siatkę: graj bezpośrednio w Channel Rack lub FPC i wyzwalaj pojedyncze cięcia w SliceX. Potrzebujesz ostrego hi-hatu? Note Repeat ułatwi to za każdym razem.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Arturia KeyLab Essential 61 Mk3
cena: 1099,00 zł
KeyLab Essential 61 Mk3

Arturia KeyLab Essential 61 mk3 to uniwersalny i intuicyjny kontroler MIDI, który zaskoczy cię swoimi możliwościami i workflow jaki stwarza. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym producentem, czy doświadczonym twórcą muzycznym szukającym odświeżonej konfiguracji, KeyLab Essential łączy w sobie wszystko, czego możesz oczekiwać od kontrolera, w prostą, uniwersalną, intuicyjną i przystępną cenowo klawiaturę MIDI. Ciesz się wygodnymi klawiszami, licznymi elementami sterującymi zintegrowanymi z DAW i oprogramowaniem, a także przemyślanym układem, który po prostu ułatwia Twoje twórcze życie.

KeyLab Essential zapewnia szereg przydatnych i intuicyjnych elementów sterujących, które wykonają swoje zadanie. Wejdź w interakcję z enkoderami, suwakami, padami i przyciskami funkcyjnymi w sposób, który przyspieszy i zredefiniuje Twoją pracę. Dzięki praktycznemu podejściu i elastyczności oprogramowania, odkryjesz swoje możliwości na nowo. Wyzwól kreatywność zaraz po wyjęciu z pudełka dzięki niestandardowym skryptom DAW, które rewelacyjnie mapują wszelkie niezbędne funkcje. Co więcej, elementy sterujące KeyLab Essential bezproblemowo współpracują z oprogramowaniem Arturia i przede wszystkim z Analog Lab V – dołączoną wtyczką brzmieniową – umożliwiając swobodne eksplorowanie tysięcy dźwięków.

Gdy chcesz poeksperymentować, znaleźć nowe brzmienie lub po prostu potrzebujesz dodatkowej inspiracji, KeyLab Essential ma kilka asów w rękawie. Twórz interesujące, ciągle zmieniające się melodie za pomocą Arpeggiatora lub bogate akordowe brzmienia dzięki funkcji Chord. Do tego pozostań w tonacji dzięki trybowi Scale. Wszystko to zostało stworzone z myślą o twojej kreatywności. Wykorzystaj to!

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Behringer SWING
cena: 500,00 zł
SWING

Jeśli potrzebujesz małej, ale uniwersalnej klawiatury sterującej, to Behringer SWING jest propozycją właśnie dla Ciebie! W kompaktowej obudowie zawarto 32 niezwykle wygodne klawisze z dynamiką i funkcją after-touch. Czy to w domowym studio w trakcie komponowania muzyki do Twojego najnowszego filmu, czy też w plenerze podłączony do smartfona bawiąc się dźwiękami i szukając nowych inspiracji, SWING sprawdzi się doskonale spełniając wszelkie oczekiwania. Używasz prawdziwych analogowych syntezatorów? Świetnie! SWING dysponuje złączem CV umożliwiającym prawdziwą kontrolę nad Twoim modułem, co wraz ze złączem SYNC czyni tę klawiaturę idealnym rozwiązaniem do sterowania analogowym instrumentem. Rozbudowane funkcje arpeggiatora ułatwią grę oraz tworzenie niesamowitych aranżacji, a 64-krokowy sekwencer zamieni Twój sprzęt w prawdziwą orkiestrę do grania i kreowania rozbudowanych kompozycji. Dzięki dedykowanej aplikacji Control Tribe App możesz rozszerzyć funkcjonalność poszczególnych przycisków, konfigurując klawiaturę do swoich potrzeb. Sprawdź sam jak proste może być tworzenie muzyki z klawiaturą Behringer SWING!

Główne cechy:

- 32 kompaktowe klawisze z dynamiką i funkcją after-touch
- 64-krokowy sekwencer zawiera 8-głosową sekwencję polifoniczną z wpisami Rest, Tie i Legato
- Arpeggiator ma funkcje: w dół, w górę, ekskluzywną, inkluzywną, losową, kolejność nut, podwójnie w górę, podwójnie w dół
- Tryb Chord Play z pamięcią pojedynczego akordu z masymalną ilością 16 dźwięków dla obszernych pętli i długo odtwarzanych próbek
- Wysoce reaktywne paski dotykowe Pitch i Modulacja
- Przyciski REC, PLAY i STOP dla sekwencera i arpeggiatora
- Tap tempo i Rate dla dokładnego ustawiania tempa w czasie rzeczywistym
- Funkcja sustain dostępna z przycisku Hold lub z opcjonalnego pedału sustain (brak w zestawie)
- Funkcja shift obejmuje wybór kanału MIDI, czasu bramki, wartości funkcji swing
- Złącza MIDI, USB, CV i SYNC pozwalają na bardzo wszechstronne zastosowania urządzenia
- Kompleksowa implementacja USB / MIDI do połączenia z komputerem / laptopem
- Urządzenie może być zasilane przez USB z Apple Ipad (przez camera connection kit) lub przez zasilacz DC (brak w zestawie)

Kup w sklepie
Wybór redakcji
KORG MICROKEY 2 37
cena: 489,00 zł
MICROKEY 2 37

Przy mnogości rozwiązań i konfiguracji, które oferuje współczesna technologia, najprostsze rozwiązania okazują się być najlepszymi. Łatwość obsługi, kompaktowy rozmiar i ładny design spowodowały, że pierwsze generacja microKEY stała się bestsellerem. Druga generacja posiada te cechy i idzie z duchem czasu, wspierając połączenie z iPad i iPhone i oferując złącze pedału damper.

Korg starannie zaprojektował klawiaturę, która pomimo niewielkich rozmiarów pozwala na wygodne granie, nawet rozłożonych akordów i szybkich przebiegów. Seria microKEY zasilana jest przez złącze USB. Do wymiany danych i zasilania wystarczy więc jeden kabel. Nie ma potrzeby instalacji sterowników, bo klawiatura po podłączeniu jest gotowa do gry. Druga generacja micorKEY wspiera połączenie z iPad i iPhone (za pomocą przejściówki Apple Lighting – USB) i pozwala na sterowanie m.in aplikacjami KORG Gadget, KORG Module i GarageBand.

Kolekcja oprogramowania – Gratis!

microKEY dostarczany jest z dużą kolekcją oprogramowania muzycznego.
KORG Software Bundle dla Mac/Windows

- KORG Legacy Collection - M1 Le the KORG Legacy Collection - Special Bundle;
- UVI Digital Synsations;
- AAS Ultra Analog Session;
- AAS Strum Acoustic Session;
- AAS Lounge Lizard Session;
- Propellerhead Reason Limited (DAW);
- Ableton Live Kupon o wartości 50$ (DAW).

Specyfikacja

- Klawiatura: Natural Touch mini-keyboard, 37 klawiszy
- Pitch bend, Modulation, klawisze Octave Shift;
- Octave Shift: microKEY-25/37: -4 – +4.
- Połączenia: Assignable switch jack, USB Type B (x1).
- Zasilanie USB;
- Zużycie energii: Mniej niż 100mA.
- Wymiary (dlugość x szerokość x wysokość): 565 x 139 x 54 mm.
- Waga: 1.0 kg.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Nektar SE49
cena: 329,00 zł
SE49

Klawiatura Nektar SE49 ma wszystkie funkcje potrzebne do tworzenia muzyki na komputerze. Seria SE jest kompatybilna z dowolnym oprogramowaniem muzycznym MIDI, posiada pełnowymiarową dynamiczną klawiaturę, zawiera wszystkie elementy sterujące wykonaniem, których można oczekiwać, a nawet posiada funkcje sterowania Nektar DAW. Wystarczy podłączyć dostarczony kabel USB i gotowe: Uchwyć swoje pomysły, póki są świeże!

Cztery przyciski i jeden przypisywany suwak do MIDI na lewo od klawiszy sprawiają, że kontrolery MIDI z serii SE są jeszcze bardziej elastyczne: transponuj klawiaturę w górę lub w dół -3/+4 oktawy z wielokolorowymi wskaźnikami LED pokazującymi dokładny status lub transponuj o +/- 12 półtonów za pomocą przycisków transpozycji tuż poniżej.

Przyciski te mogą być łatwo przypisane do przełączania kanału MIDI, zmiany programów MIDI lub wybierania ścieżek i przeglądania ścieżek, gdy integracja DAW jest aktywna. Jeszcze lepiej, naciśnięcie kombinacji klawiszy zmienia funkcję przycisków Octave i Transpose, aby wysłać funkcje transportowe MMC, dzięki czemu można aktywować start, stop i nagrywanie bezpośrednio z klawiatury.

Przejmij kontrolę jeszcze bardziej: Większość produktów soft- i hardware z MIDI ma swoje parametry przypisane do tzw. komunikatów MIDI CC. Dzięki temu możesz robić fajne rzeczy, takie jak zmiana odcięcia filtra, panningu, bypassu efektów lub jakiegokolwiek innego parametru, który ma przypisany MIDI CC z kontroli sprzętowej na SE49.

Po prostu ustaw suwak MIDI, Modulation Wheel lub pedał nożny, aby kontrolować komunikat MIDI CC, który chcesz. Twoje przypisania są przechowywane przez cykl zasilania, więc następnym razem możesz kontynuować, gdzie skończyłeś(aś).

Klawiatury SE są zgodne z klasą USB i nie wymagają sterownika do działania. Instalacja i podłączenie jest proste; wystarczy podłączyć klawiaturę do portu USB w komputerze. Możesz również podłączyć klawiaturę Impact SE49 lub SE61 do urządzenia iOS za pomocą opcjonalnego zestawu do podłączenia aparatu Apple USB. Gniazdo wejściowe 1/4″ pozwala na dodanie pedału nożnego do podtrzymywania lub wysyłania komunikatów MIDI.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
KORG MICROKEY AIR 61
cena: 949,00 zł
MICROKEY AIR 61

Zbyt wiele kabli w studiu? Czy nie przeszkadzają one w różnych konfiguracjach i ustawieniach? KORG, producent bestsellerowej serii klawiatur MIDI – microKEY i microKEY 2 przynosi rozwiązanie – bezprzewodowe klawiatury microKEY Air! Połącz się bezprzewodowo z iPad, iPhone, Mac, Windows.

Klawiatury KORG microKEY wspierają najnowszą technologię Bluetooth Smart “Apple Bluetooth Low Energy MIDI”. Możesz je łatwo połączyć bezprzewodowo m.in. z aplikacjami KORG Gadget, KORG Module i GarageBand, a także z programami DAW w systemach MAC i Windows. Idealne dostrojenie i stabilność Bluetooth gwarantują niską latencję i wygodę pracy.

Korzystając z microKEY Air zapominamy, że jest to urządzenie zasilane dwoma bateriami AA. Używając microKEY Air przez jedną godzinę dziennie, baterie ponownie wymienisz, lub naładujesz za miesiąc! Klawiatury microKEY Air można także łączyć w tradycyjny sposób kablem USB. microKEY zasilany jest wtedy przez port USB i nie wymaga, ani baterii, ani zewnętrznego źródła zasilania. Nie musisz niczego instalować, poprostu podłącz klawiaturę do komputera i zacznij grać. microKEY wspiera połączenia z iPad i iPhone (konieczna przejściówka Apple Lightining – USB).
Podłącz pedał sustain i ciesz się pełną funkcjonalnością

Modele 37, 49 i 61 posiadają złącze pedału damper. microKEY 25 wyposażony jest w przycisk sustain, działający, jak pedał przedłużający dźwięk. Cała seria posiada klawisze transpozycji. Modele 37, 49 I 61 posiadają pokrętła modulacji, a model 25 joystick oferujący funkcje pitch bend i modulation, a także arpeggiator.

Kolekcja oprogramowania – Gratis!
microKEY dostarczany jest z dużą kolekcją oprogramowania muzycznego.

KORG Software Bundle dla Mac/Windows

- KORG Legacy Collection - M1 Le the KORG Legacy Collection - Special Bundle;
- UVI Digital Synsations;
- AAS Ultra Analog Session;
- AAS Strum Acoustic Session;
- AAS Lounge Lizard Session;
- Propellerhead Reason Limited (DAW);
- Ableton Live Kupon o wartości 50$ (DAW).
- Aplikacja dla iPad/iPhone: KORG Module Limited KORG KONTROL Editor.

Specyfikacja

- Klawiatura: Natural Touch mini-keyboard 61 klawiszy.
- Kontrolery: Pitch bend, Modulation, klawisze Octave Shift; Octave Shift: -3 – +3.
- Połączenia: Assignable switch jack, USB Type B (x1)
- Zasilanie: USB; Zużycie energii mniej niż 100mA.
- Wymiary (dlugość x szerokość x wysokość) 850 x 139 x 54 mm.
- Waga: 1.71 kg.
- Zawartość zestawu: Klawiatura, kabel USB, kod KORG Software Bundle.
- Wymagania systemowe: Mac OS: Mac OS 10.8 Mountain Lion, lub nowszy; iOS: iOS8, lub nowszy; Windows: Microsoft Windows 7 SP1, lub nowszy (32bit/64bit).

Kup w sklepie
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó