Życiowa szansa - roczny kurs realizacji dźwięku w SAE Institute London!

28.04.2006 
Życiowa szansa - roczny kurs realizacji dźwięku w SAE Institute London!
PSP Audioware w ramach współpracy z największą, międzynarodową siecią szkół realizacji dźwięku - SAE Institute - uzyskało możliwość zaproszenia jednej osoby z Polski do bezpłatnego uczestnictwa w intensywnym, rocznym programie "Audio Engineering Diploma", realizowanym w londyńskiej siedzibie SAE. Bez chwili namysłu PSP zgłosiło się do nas (EiS) z propozycją zorganizowania konkursu.

Zasady konkursu
Aby wziąć udział w konkursie należy przysłać zrealizowane przez siebie nagranie jednego utworu (nagrane we własnym zakresie lub nagrane przez innych wykonawców). Materiał powinien być zapisany na nośniku CD w postaci ścieżki audio. Nie bierzemy pod uwagę prac dostarczonych w postaci plików (WAV, MP3, AIFF itp.), ani przysłanych pocztą elektroniczną. Oprócz materiału audio należy dostarczyć krótki (maksymalnie jedna kartka A4) opis pracy związanej z realizacją, opis wykonanych działań oraz użytego sprzętu/oprogramowania. Opis należy dostarczyć w formie drukowanej i elektronicznej. Wraz z opisem należy podać swoje dane: imię, nazwisko, data urodzenia, telefon, e-mail. Należy zwrócić uwagę na fakt, że dane opisowe mają dla jury nie mniejszą wartość niż materiał audio, dlatego w interesie osób biorących udział w konkursie jest jak najlepsze przygotowanie także i tej części pracy. Preferujemy krótkie formy muzyczne. Pod uwagę bierzemy tylko jeden utwór (jeśli na dostarczonej do nas płycie znajdzie się więcej niż jeden utwór, pod uwagę weźmiemy wyłącznie utwór pierwszy).
Termin nadsyłania prac mija 17 maja (decyduje data nadejścia materiału do redakcji). Ze względu na bardzo krótki termin sugerujemy wysyłanie prac kurierem. Nadesłane płyty należy starannie zabezpieczyć przed uszkodzeniem w czasie transportu. Wasze prace oceni jury w następującym składzie:
• Anna Maria Jopek
• Andrzej Karp (Izabelin Studio)
• Filip Różanski (Lao Che, absolwent SAE)
• Antoni Ożyński (PSP Audioware)
• Tomasz Wróblewski (Estrada i Studio)
Jury wyłoni maksymalnie 10 finałowych prac, których autorzy zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu, w czasie którego każda z osób otrzyma zadanie zmiksowania materiału dostarczonego przez jury konkursu. Na wykonanie tego zadania użytkownicy będą mieli nie więcej niż tydzień czasu. Następnie jury wybierze trzy osoby, spośród których, na podstawie ich prac oraz rozmowy kwalifikacyjnej, wyłoniony zostanie laureat konkursu. Wramach nagrody zwycięzca dostaje możliwość bezpłatnego uczestnictwa w kursie. Koszty dojazdu, zakwaterowania i utrzymania na miejscu w Londynie laureat konkursu opłaca we własnym zakresie.

Warunki formalne
Aby wziąć udział w kursie, a tym samym w naszym konkursie, należy mieć ukończone 18 lat; wykształcenie - minimum średnie. Niezbędna jest znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Należy też być gotowym na nagłą zmianę swojego dotychczasowego życia i wyjazdu na rok do Londynu (wielkie zmiany wymagają wielkich poświęceń...).

Informacja o kursie
Kurs rozpoczyna się 19 czerwca 2006 roku. Jest to kurs typu full time, a więc zajęcia odbywają się codziennie (minimum 30 godzin tygodniowo). W ramach zajęć uczestnicy poznają dogłębnie - zarówno teoretycznie jak i praktycznie - zagadnienia związane z akustyką, technikami studyjnymi, realizacyjnymi itp. Więcej informacji o kursie i dokładny program znajduje się na stronie: www.saeuk.com/audio/audio_engineering

Instytut SAE
Założony w 1976 przez dr. Toma Misnera SAE Institute stał się największą międzynarodową siecią uczelni szkolących w zakresie technologii medialnych. SAE Institute ma swoje siedziby w dwudziestu krajach na czterech kontynentach, a pierwsza uczelnia na terenie Europy powstała w Wielkiej Brytanii w 1985 roku. Aktualnie jest to największa uczelnia SAE na terenie Starego Kontynentu. Instytut znajduje się w północnym Londynie, kilka minut drogi od stacji metra Caledonian Road (linia Picadilly), na północ od stacji kolejowej King's Cross.

Dlaczego Londyn?
Przede wszystkim dlatego, że Londyn jest centrum przemysłu muzycznego w Wielkiej Brytanii i nie tylko. Tutaj mają swoją siedzibę największe i najbardziej znane studia nagrań, takie choćby jak Abbey Road czy Air Studios. W Londynie powstaje wiele filmów fabularnych, dokumentalnych i reklamowych. Tu nagrywa się muzykę do wielu albumów muzycznych w każdym gatunku. Londyn jest też największym węzłem ekonomicznym w tej części świata. Wszystko to stwarza duże możliwości w zakresie zatrudnienia absolwentów SAE oraz osób, które przyjechały tu studiować. Z naszego punktu widzenia ważnym czynnikiem jest to, że w Wielkiej Brytanii jest możliwość podjęcia legalnej pracy przez obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.

Absolwenci
Wielu absolwentów SAE London znalazło swe miejsce w branży - pracują w największych studiach nagrań na świecie, pracują w postprodukcji, przy nagłośnieniach, w stacjach radiowych i telewizyjnych itp. Inni absolwenci rozpoczęli własną działalność - założyli swoje studia nagrań, projektują i wykonująstrony internetowe, multimedia lub filmy. Chcesz zobaczyć co robią najlepsi? Zajrzyj na stronę internetową www.sae-alumni.org.
Absolwenci wspierają się też w konkretnych działaniach. Spotykają na regularnych mityngach i seminariach, wymieniają się informacjami, a SAE Alumni Association dysponuje stale aktualizowaną bazą danych zawierającą oferty pracy.

Czego uczą w SAE?
W Instytucie znajduje się najnowszy sprzęt pozwalający rozwijać umiejętności w zakresie realizacji dźwięku. Uwagę zwraca bliska współpraca z firmą AMS Neve, która jest częścią SAE Group. Szkolenie odbywa się z wykorzystaniem konsolet tej firmy, ale nie tylko. W studiach SAE znajdują się stoły Solid State Logic, a SAE jest certyfikowanym ośrodkiem szkolenia użytkowników konsolet SSL AWS900. Od niedawna SAE London zyskał też miano autoryzowanego centrum szkolenia w zakresie obsługi programu Apple Logic.

Starannie zapakowane prace należy przysyłać (najlepiej kurierem) na adres:
AVT Korporacja
Estrada i Studio
ul. Burleska 9
01-939 Warszawa
z dopiskiem: SAE

Życzymy powodzenia!

Zobacz także test wideo:
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Wszystkim osobom dorastającym w latach 70. i 80. minionego wieku należąca do Panasonica marka Technics nieodmiennie kojarzy się z gramofonami oraz doskonałym sprzętem hi-fi.
Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó