Konkurs ROE - rozwiązanie

29.08.2012 
Konkurs ROE - rozwiązanie

Konkurs ROEW tegorocznym konkursie jury miało wyjątkowo trudne zadanie. Spośród 35 prac, jakie do nas przysłaliście, po wielokrotnych przesłuchaniach i analizach do ścisłego finału trafiło 5.

Ich autorami byli: Kamil Wójcik, Dawid Tyburski, Michał Truong, Marcin Biniak oraz Michał Janicki. Prace były starannie przygotowane, zawierały dokładny opis całego procesu związanego z nagrywaniem i miksem, a przede wszystkim miały "to coś", co zwróciło uwagę oceniających. Prace tych pięciu osób zamieścimy na październikowej płycie DVD dołączonej do naszego magazynu.
Kamil Wójcik przygotował dobrze zrealizowaną pracę o charakterze hip-hopowym, z efektownie rozłożonymi elementami, odpowiednio zrównoważonymi brzmieniami i czytelnym głosem. Miks stosunkowo prosty, ale wykonany ze smakiem – przejrzysty, ale też odpowiednio głośny.
Marcin Biniak zaintrygował nas klimatycznym utworem o charakterze ilustracyjnym. Wykorzystał w nim wiele samodzielnie nagranych dźwięków poddanych intensywnej obróbce. W efekcie z odgłosów stukania różnymi przedmiotami w blat biurka uzyskał barwy o wybitnie muzycznym charakterze. Świetnie też udało się skontrolować trudny bas.
Michał Janicki do swojej pracy dołączył wideo, na którym można oglądać, w jaki sposób nagrywa wszystkie instrumenty (gitara akustyczna grającej jako instrument klawiszowy i jako gitara elektryczna, bas i perkusja). Całość zgrabnie zmontowana i sprawnie zrealizowana.
Michał Truong dostarczył nagranie o nowoczesnym, rockowym charakterze, bazujące na gitarze elektrycznej i charakteryzujące się ciekawym, orientalnym klimatem. Choć partia perkusji brzmi nieco sztucznie, to reszta instrumentów oraz wokal zostały ułożone w bardzo interesującą mozaikę brzmieniową.
Dawid Tyburski (David Sonido)Jednak zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu został Dawid Tyburski (David Sonido), który przesłał do nas chilloutowo-ambientowy utwór elektroniczny. Z ogromnym wyczuciem i znajomością zagadnień, związanych z pracą z pasmami, dopasował w nim wszystkie ślady tak, by w efekcie uzyskać nowocześnie i bardzo interesująco brzmiące nagranie na bardzo wysokim poziomie realizacyjnym. Do pracy dołączony był precyzyjny opis wszystkich dokonanych edycji świadczący o tym, że Dawid z dużą świadomością podszedł do nagrań oraz miksu i mając jasno określony cel osiągnął go odpowiednimi środkami. Nagrodą dla Dawida Tyburskiego jest bezpłatna, 2-letnia nauka w Studium Realizacji Dźwięku.


2-letnie Studium Realizacji Dźwięku - Regionalny Ośrodek Edukacji (www.roe.pl)
Regionalny Ośrodek Edukacji funkcjonuje na rynku od 12 lat. Działające w jego ramach 2-letnie Studium Realizacji Dźwięku oferuje autorski program nauczania, realizowany w blokach technicznych (warsztatowych) i teoretycznych, obejmując 600 godzin dydaktycznych. Zajęcia odbywają się w formie zaocznej w czterech miastach (do wyboru): Wrocławiu, Warszawie, Katowicach i Poznaniu.
Kształcenie w ramach pierwszego bloku ma na celu nauczyć podstaw pracy i poruszania się w czterech najczęściej spotykanych aplikacjach DAW (Digital Audio Workstation), czyli Pro Tools, Logic, Live i Samplitude. Zajęcia kompleksowo przygotują słuchaczy do działań związanych z produkcją muzyczną. Zakres merytoryczny i praktyczny warsztatów daje możliwość pracy przy edycji dźwięku w większości studiów nagraniowych w Polsce i na świecie.
Kolejny blok zajęć uczy techniki realizacji scenicznej, frontowej, monitorowej koncertów, widowisk, pokazów mody, konferencji plenerów, etc. Zajęcia w formie ćwiczeń odbywają się w klubach, centrach konferencyjnych, salach koncertowych itd. Program jest wzmocniony teoretycznie i dotyczy nowoczesnych systemów nagłośnieniowych, instalacji, sieci, realizacji w instytucjach kulturalnych.
W bloku poświęconym pracy z dźwiękiem w studiu podczas wszystkich faz jego powstawania słuchacze nauczą się aktualnych technik produkcji muzycznej w triadzie: produkcja użytkowa, sztuka muzyczna, wykonywanie muzyki w formie live. Program zajęć obejmuje również zagadnienia zasad wykorzystania sprzętu w studiu, syntezy dźwięku, programowania i komunikatów MIDI. Podczas zajęć teoretycznych będą wykorzystywane multimedialne techniki prezentacji, a także filmy.
Zajęcia odbywają się m.in. w studiach Tower Studio (www.towerstudio.pl), Piwnica pod Baronami, Hellenic (www.hellenic.pl), Studio Dźwiękowe Fonograf (www.fonograf.pl) i U.R.I.A.S.Z. (www.studiouriasz.pl).

Kontakty:
• Wrocław, ul. Ruska 47/48a (III piętro), tel. 71-342-27-74, 346-07-63, [email protected]
• Warszawa, ul. Kawęczyńska 36, budynek F. pok. 113 – I piętro, tel. 22-827-01-37, [email protected]
• Katowice, ul. Warszawska 28, tel. 32-209-80-29, [email protected]
• Poznań ul. Św. Marcin 47, tel. 61 852 79 99, [email protected]

Star icon
Produkty miesiąca
Electro-Voice ZLX G2 - głośniki pro audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó