Prezentacja mikrofonów sE Electronics

01.11.2017  | Daniel Hawryluk
Prezentacja mikrofonów sE Electronics

Założona w 2000 roku firma sE Electronics jest stale rozwijającym się, rodzinnym biznesem. 

Przedsiębiorstwo sukcesywnie wprowadza na rynek swoje rozwiązania i zdobywa renomę poprzez wysoką jakość wykonania swoich produktów. Dzięki takiemu podejściu możemy obecnie wybierać spośród kilkunastu mikrofonów, które nie muszą się bać konfrontacji ze znacznie droższymi konkurentami.

Wraz z rozpoczęciem jesieni firma sE Electronics zaprezentowała swoje mikrofony w siedzibie dystrybutora, czyli firmy Audiostacja z Łomiankek. O historii firmy i sprzęcie opowiadał product manager Thomas Stubics, poprzednio współpracujący z AKG. Właśnie ta historia przedsiębiorstwa jest równie ważnym elementem co sama produkcja mikrofonów. Chcąc zachować więzy rodzinne założyciel Siwei Zou nie chciał, aby firma całkowicie wyemigrowała z Chin, a cała produkcja odbywa się w jego rodzinnym mieście – Szanghaju. W tym przypadku napis Made in China nie oznacza obniżania kosztów produkcji, a oznajmia, że kapsuły i wstęgi mikrofonów są ręcznie wykonywane i testowane przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Najnowszymi produktami sE Electronics są dwa mikrofony dynamiczne V3 i V7 przeznaczone głównie do zastosowań na scenie. Wyższy model V7 oferowany jest również w postaci kapsuły pasującej do systemów bezprzewodowych Shure. O brzmieniu tego rozwiązania mogła przekonać się publiczność tegorocznej edycji festiwalu Rock in Rio na koncercie Justina Timberlake’a. Dzięki miękkiemu zawieszeniu membran tych mikrofonów zapewniono redukcję odgłosów związane z dotykaniem mikrofonu jak i zwiększony odstęp od sprzężeń.

Prawdziwą dumą marki są jej mikrofony lampowe. Wszystkie modele otrzymujemy w znajomej formie – masywny mikrofon z wbudowanym układem lampowym i oddzielny zasilacz. Flagowy model Gemini II został wyposażony w dwie lampy 12AU7 i 12AX7, a na rynku ma konkurować z Neumannem U87, będąc tańszym od niego o 1000 euro. Porównanie brzmienia znajdziemy w serwisie YouTube.

W ofercie sE Electronics znajdziemy też dwa mikrofony skonstruowane przy współpracy z Rupertem Neve. Jest to wstęgowy RNR1 i pojemnościowy, małomebranowy RN17. O ich klasie może świadczyć to, że oba modele zostały wykorzystane przy produkcji dźwięku do filmów Avatar i Skyfall. Wielu użytkowników potwierdza, że każdy mikrofon marki sE Electronics jest wyjątkowy i warty uwagi. Mikrofony staną się jeszcze ciekawsze, kiedy weźmiemy pod uwagę ich cenę – za nieco ponad tysiąc złotych możemy zaśpiewać do tego samego modelu sE 2200 co Amy Winehouse, a za połowę ceny Neumanna KM184 dostaniemy równie starannie wykonany sE 8, który doskonale się broni i nie odstaje od drogiej konkurencji. Natomiast o jakości wstęgowych modeli VooDoo przekonał się pozujący z nimi Billy Gibbons czy instrumentaliści z Black Sabbath, Linkin Park i Queens of The Stone Age. Obok mikrofonów sE Electronics trudno przejść obojętnie, a w miarę możliwości warto zapoznać się z ich brzmieniem i zastosowaniem. Być może to właśnie na tę markę padnie wybór podczas kompletowania zestawu studyjnego, pary stereo czy w trakcie zakupów mikrofonów na scenę.

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
listopad 2017
Kup teraz
Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó