Więcej...

PreSonus Studio 1810/1824

12.03.2018 
PreSonus Studio 1810/1824

PreSonus rozszerza swoją ofertę w zakresie interfejsów audio/MIDI przeznaczonych do montażu w raku 19” o modele Studio 1810 i Studio 1824.

Przetwarzanie dźwięku dokonuje się w nich z 24-bitową rozdzielczością i próbkowaniem 192 kHz, a odsłuch nagrywanego sygnału ma miejsce w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem dedykowanych układów DSP. W pakiecie znajdziemy program DAW PreSonus Studio One w wersji Artist oraz bogatą kolekcję wtyczek Studio Magic, zawierającą procesory takich firm jak SPL, Lexicon, Eventide, Brainworx czy Arturia, nie wspominając o dostępnej bezpłatnie aplikacji sterującej i zarządzającej pracą interfejsów – UC Surface.

W PreSonus Studio 1810 poza czterema wejściami uniwersalnymi combo z przedwzmacniaczami XMAX znajdziemy 4 wejścia liniowe TRS 6,3 mm, port ADAT obsługujący 8 kanałów z próbkowaniem do 48 kHz (4 przy próbkowaniu 96 kHz) i stereofoniczne wejście S/PDIF. Sygnał można wyprowadzić z interfejsu za pomocą dwóch wyjść głównych i czterech pomocniczych (w obu przypadkach w pełni symetrycznych), a także dwóch wyjść słuchawkowych i wyjścia cyfrowego S/PDIF. Ciekawostką jest dostępność funkcji A/B na torach monitorowych, która pozwala porównać materiał audio na dwóch zestawach odsłuchowych, a także galwaniczne sprzężenie na wyjściach, umożliwiające wyprowadzanie napięć stałych (np. w celu sterowania syntezatorami z wejściem CV/Gate).

Model 1824 ma niemal identyczną funkcjonalność, ale stworzony został dla nieco większych studiów nagrań. Mając taką samą liczbę torów wejściowych jak 1810, osiem z nich to wejścia XMAX mogące współpracować z mikrofonami. Zestaw wyjść obejmuje parę gniazd głównych, 8 portów liniowych, 2 słuchawkowe, wyjście S/PDIF i 8-kanałowe wyjście ADAT. Tu też wyjścia liniowe obsługują napięcie stałe, a dodatkowo mamy też wyjście wordclock w formacie BNC, do podawania sygnału synchronizacji do innych urządzeń w naszym studiu.

Ponieważ nowych interfejsów nie ma jeszcze na rynku, ich ostateczna cena sklepowa nie jest znana, można jedynie bazować na sugerowanych przez producenta cenach w USA, które wynoszą 400 USD za Studio 1810 i 500 USD za Studio 1824. Dostępność nowych urządzeń przewidziana jest na wiosnę tego roku.

www.presonus.com
www.audiostacja.pl