Więcej...

Softube Weiss DS-1 MK3

14.05.2018 
Softube Weiss DS-1 MK3

Firma Softube udostępniła dwie nowe wtyczki, będące dokładnym odwzorowaniem legendarnych procesorów masteringowych Weiss DS-1 MK3 oraz Weiss MM-1 Mastering Maximizer.

Sprzętowa wersja cyfrowego DS-1 MK3 jest jednym z najbardziej pożądanych urządzeń masteringowych, za które trzeba zapłacić blisko 10.000 dolarów. Zarówno w nim, jak i jego wersji wtyczkowej znajdziemy kompresor, limiter i de-esser, a każdy z nich dostarczany jest z presetami, których autorem jest Bob Katz. Co więcej, wtyczka oferuje wyższe parametry jakościowe niż sprzęt (32 bity/192 kHz), a jej de-esser może pracować w trybie Mid-Side.

 

 

Jeśli zdecydujemy się wydać 499 dolarów na Softube Weiss DS-1 MK3, to otrzymamy bezpłatnie limiter Weiss MM-1 Mastering Maximizer, który kupowany oddzielnie kosztuje 179 dolarów. MM-1 pracuje w trybach Transparent, Loud, Punch, Wide i De-ess. Do dyspozycji mamy regulację głębokości efektu ograniczania Amount, kontrolkę przetwarzania równoległego Parallel Mix i definiującą poziom wyjściowy Limiter Gain.

Oryginalne urządzenia są cyfrowe, a w ich wtyczkowych wersjach zastosowano dokładnie te same algorytmy. Możemy zatem mówić o idealnej kopii, która jest 20-krotnie tańsza niż sprzęt! Zdecydowanie polecamy, tym bardziej, że oba procesory pracują w naszych komputerach już od jakiegoś czasu. Możemy zatem potwierdzić, że ich możliwości są niesamowite.

www.softube.com

www.audiostacja.pl