Więcej...

Creative Extensions - nowe narzędzie do Ableton Live

06.06.2018  | Paweł Pruski
Creative Extensions - nowe narzędzie do Ableton Live

Użytkownicy Ableton Live Suite 10 mogą pobrać darmowy pakiet narzędzi (Creative Extensions) rozszerzający funkcjonalność programu. W zestawie znajdują się nowe instrumenty, efekty oraz sekwencer.

Do uruchomienia pakietu Creative Extensions niezbędne jest posiadanie zainstalowanego Max for LIve. Od wersji 10 Ableton Suite  został zintegrowany z powyższym programem, dlatego nie jest konieczna jakakolwiek dodatkowa instalacja. Wystarczy w programie zajrzeć do zakładki “Packs”, znaleźć dodatek na liści i po prostu pobrać go na dysk.  Po kilku dniach użytkowania mogę stwierdzić, że dodatkowe efekty oraz instrumenty prezentują się naprawdę świetnie. Szczególnie jeśli szukacie narzędzi urozmaicających dźwiękowe struktury - z pewnością będziecie zadowoleni. Z pomocą przychodzi np. Gated Delay, Pitch Hack, czy też Melodic Steps

 

 

W kategorii dopieszczania brzmienia pojawił się np. Color Limited emulujący brzmienia (właściwie artefakty) sprzętowych limiterów. Dzięki niemu dźwięk nabiera przyjemnego analogowego feelingu. W sekcji instrumentów pojawił się m.in.: Poli (polifoniczny syntezator o rozbudowanych możliwościach edycyjnych) oraz Bass (syntezator dedykowany do kreowania brzmień o niskich częstotliwościach).

Pełny opis wszystkich narzędzi znajdziecie na stronie www.ableton.com

Zachęcam również do zerknięcia na kanał YouTube'owy ELPHNT - znajdziecie to obszerne objaśnienie zasad działania wspomnianych elementów (oparte na przykładach).