Więcej...

Arcade - syntezator w trybie abonamentowym

14.06.2018  | Paweł Pruski
Arcade - syntezator w trybie abonamentowym

Arcade jest wirtualnym syntezatorem bazującym na przetwarzaniu sampli. Specyficzną cechą produktu jest to, że jest dostępny w trybie abonamentowym. Dzięki comiesięcznej płatności - każdego dnia otrzymujemy dostęp do nowego pakietu próbek. 

Centralnym elementem Arcade są oferowane przez producenta próbki dźwiękowe. To właśnie ich manipulacja (cięcie, filtrowanie, przepuszczanie przez efekty) jest podstawą pracy z programem. Instrument podzielony został na różne sekcję (perkusyjną, instrumentalną, efektową) do których przydzielone zostały odpowiednie efekty. Wskazany podział ma zoptymalizować, zwiększyć efektywność oraz maksymalnie uprościć proces tworzenia muzyki. Wybieramy sekcję, dobieramy próbki i dokonujemy przekształceń.

 

 

Uproszczony został również sposób wyzwalania oraz edycji próbek. Jeśli korzystamy z klawiatury MIDI, białymi klawiszami uruchamiamy sampel, a czarnymi dokonujemy jego modyfikacji. Oczywiście oprócz codziennej "świeżej porcji sampli" do programu możemy wgrywać nasze własne próbki.

 

 

Instrument dostępny jest w formie wtyczki VST, a co za tym idzie możemy być uruchamiany w dowolnym programie DAW (obsługującym powyższy format). Jeśli chcielibyśmy przetestować powyższe rozwiązanie - producent oferuje 100 dniowy okres testowy, podczas którego możemy bezpłatnie korzystać z Arcade. Jeśli zdecydujemy się na dalszą pracę z programem - regularna cena (miesięczna opłata) wynosi 10$.

Strona producenta: https://output.com