Rakit Drum Synth - miniaturowy syntezator perkusyjny

02.07.2018  | Paweł Pruski
Rakit Drum Synth - miniaturowy syntezator perkusyjny

Rakit Drum Synt to miniaturowy, zasilany bateryjnie, syntezator perkusyjny. Produkt dedykowany jest przede wszystkim do fanów kit-owych sprzętów elektronicznych (można go zakupić w wersji do samodzielnego złożenia).

Brytyjska firma Rakit jest manufakturą specjalizującą się w produkcji niewielkich syntezatorów oraz innych urządzeń elektronicznej w wersji do samodzielnego złożenia. Dzięki takiej strategii może oferować ciekawe produkty w stosunkowo niewielkich cenach (redukcja części kosztów  linii produkcyjnej). Jednym z ostatnich produktów jaki znajdziemy w katalogu firmy jest Drum Synth.

 

 

Drum Synth to miniaturowy (wielkości paczki papierosów) syntezator perkusyjny. Instrument możemy zakupić w postaci zestawu części do samodzielnego złożenia lub też jako gotową konstrukcję (nieco droższa opcja). Mimo tego, że dedykowany jest stricte do tworzenia brzmień perkusyjnych, paleta dźwięków jaką możemy za jego pomocą wygenerować jest o wiele obszerniejsza. Urządzenie wyposażone zostało w oscylator (możemy wybierać pomiędzy dwoma kształtami fali), możliwość sterowania wysokością tonu (możliwość sterowania za pomocą CV) oraz regulacja czasem wybrzmienia. Dodatkowo na pokładzie znajduje się sekcja LFO oraz wbudowane piezo. Ostatni z elementów pozwala na generowanie sygnału za pomocą uderzania w określoną część syntezatora. Możemy więc podłączyć je do klawiatury MIDI lub też generować dźwięk za pomocą wspomnianych uderzeń.

 

 

Jak nietrudno się domyślić, urządzenie nie jest skierowane do masowego odbiorcy. Z jednej strony może zainteresować grono osób mających smykałkę do samodzielnego tworzenia syntezatorów. Z drugiej - może być ciekawym uzupełnieniem niewielkiego setupu dedykowanego np. do generowania eksperymentalnych dźwięków.

Cena:45£ lub 67£
Strona producenta: https://www.rakits.co.uk/

Zobacz także test wideo:
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Wszystkim osobom dorastającym w latach 70. i 80. minionego wieku należąca do Panasonica marka Technics nieodmiennie kojarzy się z gramofonami oraz doskonałym sprzętem hi-fi.
Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó