Więcej...

"808 Day" bez fajerwerków

08.08.2018  | Piotr Lenartowicz
"808 Day" bez fajerwerków fot. https://youtu.be/U1V4nE2-Bag

Szczerze mówiąc spodziewaliśmy się nieco więcej, bo w nawiązaniu do zapowiedzi jaka znalazła się na stronie Behringera pasy nie były potrzebne - niemiecki producent udostępnił tylko 2 minutowy filmik z prototypem swojego RD-808.

Z drugiej strony "kampania" Behringera ograniczyła się jedynie do jednego posta na portalu społecznościowym ale już to, u niektórych rozpaliło oczekiwania i zmusiło do systematycznego wciskania klawisza F5 w przeglądarce. Nie zaprzeczamy, że my też czekaliśmy na na ten "808 Day" czego nie ukrywaliśmy już wczoraj, przy okazji informacji o obniżce cen na DeepMind 12. Z tej sporej chmury spadł jednak niewielki deszczyk.

 

 

Dopiero z komentarzy pod postem marki mogliśmy się dowiedzieć, że instrument powinien być dostępny w sklepach przed końcem roku oraz co istotne, jego cena nie przekroczy 400$. Jeśli dodamy, że na koniec filmu, który możecie obejrzeć wyżej pojawia się enigmatyczna informacja o kolejnej tajemniczej dacie (09.09) to mamy już do czynienia z nieco przydługim serialem w reżyserii Uli Behringera.

Aby jednak ten "808 Day" nie był do końca stracony warto rzucić okiem na materiał przygotowany przez Red Bull Music Academy, czyli "First Patch - Roland TR-808". Odcinek dot. klasycznego instrumentu Rolanda inauguruje cykl filmów w których Tatsuya "Tats" Takahashi (były inżynier firmy Korg) będzie opowiadał o najważniejszych syntezatorach w historii muzyki.