Więcej...

Zapętlone sekwencje - aplikacja Cycle

08.08.2018  | Paweł Pruski
Zapętlone sekwencje - aplikacja Cycle

Darmowy looper dedykowany na platformę iOS (iPad/iPhone). Aplikacja w bardzo prosty sposób odwzorowuje tradycyjny koncept zapętlania dźwięków za pomocą taśmy.

Do sporej grupy looperów dedykowanych na platformę iOS dołączyła właśnie aplikacja Cycle. Nie jest to jednak typowy looper. Jego konstrukcja jest oparta na strukturze zapętleń jaką możemy spotkać przy rejestracji za pomocą magnetofonu. Sednem aplikacji jest kołowy sekwencer na który rejestrujemy kolejne dźwięki. Te z kolei tworzymy w oparciu o znajdujące się wewnątrz aplikacji brzmienia. Oprócz ich wyboru do dyspozycji mamy również wbudowany pogłos.

 

 

Aplikacja jest urocza w swej prostocie. Warto zwrócić uwagę, że pomysł ten inspirowany jest rozwiązaniem amerykańskiego kompozytora Terry'ego Rileya. Wykreowane dźwięki odgrywane są w pętlach, które z biegiem czasu zamieniają się w ciszę. Daniel Kuntz odbudował koncept zapętlających się taśm w obszarze nowej technologii - czego wynikiem jest aplikacja Cycle. 

Istotną informacją jest to, że aplikacja jest darmowa. Wyniki naszej pracy możemy zarejestrować w postaci pliku WAV lub też MIDI. Aplikacja dostępna jest TUTAJ.