Więcej...

Co wydarzyło się na Knobcon 2018?

12.09.2018  | Paweł Pruski
Co wydarzyło się na Knobcon 2018?

Dzięki amatorskim oraz półamatorskim relacjom, coraz więcej wydarzeń mających wcześniej charakter lokalny zaczyna być dostrzeganych przez odbiorców na całym świecie. Nie dziwi więc, że na tegorocznym konwencie Knobcon pojawiło się kilku liczących się graczy z branży syntezatorowej.

Właśnie zakończył się siódmy konwent poświęcony tematyce syntezatorowej - Knobcon 2018. W stosunku do podobnych targów, czy też warsztatów, Knobcon jest wydarzeniem o dość technicznym charakterze. Marketing, ekspozycja, czy też szeroko rozumiana sprzedaż wydaje się być drugoplanowa. Większość firm na front wysyła swoich inżynierów i w większości to właśnie oni prezentują najnowsze sprzęty, lub też ich prototypy.

Podczas bieżącej edycji, konwent odwiedziło kilku YouTuberów zajmujących się wspomnianą tematyką, dzięki czemu otrzymaliśmy wiele interesujących relacji, odsłaniających kulisy tego, co może nas czekać w najbliższym czasie. Mogliśmy m.in. zobaczyć prototyp Behringer RD-909, czyli klon klasycznego TR-909:

 

 

Na dokładkę zobaczyliśmy z bliska kolejne urządzenie z powyższej firmy, czyli RD-808, klon 808:

 

 

Interesującym, a przede wszystkim niezwykle praktycznym urządzeniem pochwaliła się firma Circuit Happy, która zaprezentowała The Missing Link. Urządzenie służy m.in. do synchronizacji systemów modularnych z programem Ableton Live. W odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań, nie jest konwerterem MIDI/CV, ale synchronizuje się za pomocą protokołu Link. Warto podkreślić że wspomniany protokół nie funkcjonuje wyłącznie z programem Ableton Live - możemy łączyć ze sobą różne urządzenia pozwalające na jego obsługę.

 

 

Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie rynkiem syntezatorów, możemy spodziewać się że w kolejnych edycja konwent nabierze jeszcze większego rozmachu, a co za tym idzie pojawi się na nim jeszcze więcej liczących się producentów.

Strona konwentu: https://www.knobcon.com