Więcej...

TD-1DMK V-Drums, AX-Edge Keytar, Juno-DS76 - nowości od Rolanda

13.09.2018  | Piotr Lenartowicz
TD-1DMK V-Drums, AX-Edge Keytar, Juno-DS76 - nowości od Rolanda fot. https://www.roland.com

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Roland przedstawiła dzisiaj trzy nowe produkty. Przyjrzyjmy się TD-1DMK V-Drums, AX-Edge Keytar oraz Juno-DS76.

Co prawda wśród ogłoszonych dzisiaj produktów nie ma nowej wersji CODE/Omega 8, jednak i tak jest bardzo ciekawie! Amerykański producent dotrzymał słowa i zaprezentował dzisiaj nowe instrumenty.

Roland TD-1DMK V-Drums

 

Jak możemy wyczytać na stronie producenta seria V-Drums to najpopularniejsze na świecie elektroniczne perkusje a TD-1DMK to jeden z ich najbardziej kompaktowych wariantów (waży 7 kg). Pomimo swojej prostoty moduł zawiera wiele zestawów perkusyjnych (15 gotowych zestawów) połączonych z podwójnymi naciągami siateczkowymi Rolanda dla werbla i tomów. Pady posiadają dwie warstwy materiału siatkowego aby uczynić odbicie jeszcze bardziej realistycznym. Producent zapewnia, że TD-1DMK nadaje się również do cichej gry - możemy założyć słuchawki aby nie przeszkadzać rodzinie i sąsiadom.

Roland AX-Edge Keytar

https://www.roland.com

AX-Edge prezentowany jest jako syntezator przeznaczony do występów na scenie i trzeba przyznać, że faktycznie prezentuje się bardzo okazale. Należy też powiedzieć, że ten nowoczesny design nie jest celem samym w sobie, gdyż instrument posiada 49 pełnowymiarowych klawiszy. Co mamy w środku? Roland nie wprowadził do urządzenia ogólnych brzmień a jedynie wyselekcjonowane sound-sety. Pomocne są dedykowane przyciski dla ulubionych brzmień dzięki czemu mamy do nich natychmiastowy dostęp. Do tego dochodzi m.in. funkcja pamięci USB (możliwość tworzenia kopii zapasowych) oraz MIDI Bluetooth i prawie cztery godziny pracy na baterii - nie potrzebujemy przewodów.

 

 

Roland Juno-DS76

https://www.roland.com

Juno-DS76 zapełnia "dziurę" pomiędzy wersją instrumentu z 61 klawiszami a tą, która posiada 88 klawiszy. Lekka obudowa (instrument waży nieco ponad 5 kg) i łatwa obsługa sprawia, że Juno-DS świetne rozwiązanie dla muzyków, którzy często podróżują. Roland chwali się, że syntezator jest na tyle intuicyjny, że do jego używania nie potrzebna jest instrukcja obsługi - wystarczy podłączyć go do wzmacniacza i grać. Instrument posiada wbudowany interfejs, dzięki któremu możemy nagrywać np. cały zespół przy pomocy wejścia mikrofonowego. 

 

 

Nie znamy jeszcze ani cen ani prognozowanej daty, kiedy urządzenia trafią na rynek. Więcej informacji znajdziecie na stronie : http://experience.roland.com/musicconnects/global/