25 lat Native Instruments - urodziny i nowe wersje limitowane sprzętów

26.10.2021  | Bartek Adel Vent
25 lat Native Instruments - urodziny i nowe wersje limitowane sprzętów

Native Instruments obchodzi swoje 25-lecie. Firma założona w 1996 roku przez berlińskich pasjonatów syntezy dźwięku i aplikacji muzycznych - do początku wyróżniała się nieszablonowym podejściem do tematu produkcji muzycznej. Jednym z pierwszych produktów firmy jest Reaktor czyli modularne środowisko syntezy dźwięku.

Na przestrzeni lat NI wyprodukowało takie produkty jak FM7, FM8, Massive, Maschine, pakiet instrumentów i efektów Komplete czy wspomniany wcześnie Reaktor. Nie bez znaczenia pozostaje także środowisko skierowane do DJ-ów - Traktor, które składa się z oprogramowania i dedykowanego sprzętu. Z okazji 25 urodzin firma przygotowała limitowane edycje swoich najpopularniejszych urządzeń. Są to dwa warianty kolorystyczne - biały i fioletowy dla następujących urządzeń:

* Maschine+
* Maschine MK3
* Kontrolery Komplete serii S - wersja 49 i 61 klawiszy
* Traktor S4 MK3
* Traktor X1 MK2

Dodatkowo każde z urządzeń posiada oznaczenie 25 lat istnienia Native Instruments.

Aby uczcić 25 lat istnienia przygotowano także instrument typu Play Series czyli biblioteka brzmień do Kontakt z ciekawymi rozwiązaniami jak wbudowane efekty i sekwencer/arp o nazwie Tventy Five, który otrzyma każdy (link do pobrania niżej). To forma uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu, ale też forma podziękowania dla wiernych użytkowników. Ciekawostką jest fakt, że instrument ten (tak jak wszystkie biblioteki Play Series od NI) posiada dwie warstwy - A i B, które przenikają się podczas wyzwalania konkretnego presetu. W Tventy Five wykorzystano starsze produkty i brzmienia dla warstwy A. Natomiast nowoczesne presety i dźwięki z aktualnej oferty Native Instruments znajdują się w warstwie B. Efekty dźwiękowe i brzmienia prezentują różnorodną paletę brzmień. Warto pobrać Tventy Five i sprawdzić samemu (TUTAJ).

Native Instruments zapowiada także zmiany i nowe aktualizacje dla Maschine+, które w tym roku obchodzi swoje 1 urodziny i od momentu premiery rozwija się nieustannie. Do standalone od NI dodano m.in syntezator Poly Synth wzorowany na starszym, już nie wspieranym produkcie firmy - Pro53. Maschine+ będzie ulegać zmianie na przestrzeni nadchodzący miesięcy. Firma jednak nie zdradza szczegółów. Patrząc jednak na konkurencję i jej poczyniania - nia da się ukryć, że chodzi po prostu o zasadę więcej, lepiej i szybciej. Chodzi też najpewniej o rozbudowaną możliwość importu bibliotek sampli stworzonych przez firmy trzecie bezpośrednio do Maschine+. Zmianom ma ulec też system operacyjny i same możliwości edycji Maschine+.

Z niecierpliwością czekamy na nowości i kolejne aktualizację urządzeń i oprogramowania Native Instruments. Dedykowana strona 25-leciu Native Instruments dostępna jest TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó