Polyend Play - groovebox i platforma tworzenia pomysłów

16.05.2022  | Bartek Adel Vent
Polyend Play - groovebox i platforma tworzenia pomysłów

Olsztyńska firma Polyend pokazuje, że rodzima produkcja instrumentów muzycznych nie ma się czego wstydzić na tle światowych trendów elektroniki proaudio. Wcześniejsze urządzenia polskiego producenta takie jak Medusa czy Tracker to już nowoczesna klasyka - sprzęty chwalone przez użytkowników na całym świecie. Najnowszy produkt firmy to groovebox oparty na samplach - Play.

Polyend Play to groovebox z izomorficzną klawiaturą, który operuje na próbkach, które użytkownik może wgrać do urządzenia. Już na start otrzymujemy pakiet ponad 3000 sampli, które możemy wykorzystać w naszych produkcjach. Urządzenie posiada slot na karty microSD i jest dostarczane z kartą 16GB od razu w zestawie. Sprawia to, że możemy już na początku naszej przygody z Play dodać do sprzętu próbki posiadane już wcześniej lub takie, które uznajemy za podstawowe do naszych produkcji.

Sprzęt posiada 8 ścieżek audio, które pozwalają na sekwencjonowanie z ich użyciem poszczególnych sampli. Dodatkowo oddano do użytku 8 polifonicznych tracków midi, które mogą zostać wykorzystane do integracji Polyend Play z innymi urządzeniami MIDI jakie znajdują się w naszym studio. Play może zapisać do 128 patternów per projekt. Maksymalna długość każdej z partii to 64 kroki. Każdy track może być odtwarzany z użyciem różnych trybów takich jak do przodu, do tyłu czy random. Do partii można dodawać swing, którego wartości są niezależne i można dodawać różne ilości swingu do poszczególnych ścieżek.

Polyend Play jak przystało na nowoczesne urządzenie do tworzenia muzyki posiada szereg udogodnień jakie mają wypełnić lukę jaka może powstać podczas kreatywnego poszukiwania pomysłów. Urządzenie posiada funkcję fill, która zawsze może wypełnić daną sekwencję - nawet jeśli my nie mamy pomysłu jak to zrobić. Na pochwałę zasługuje też obecność funkcji random, która może pomóc odkryć intrygującą frazę muzyczną.  

Jeśli mówimy o sekcji efektów to w Polyend Play jest ona podzielona na dwie części. Efekty master do których możemy skierować poszczególne partie. Jest to limiter, saturator, delay oraz reverb. Dodatkowo dostępny jest filtr pracujący w stylu DJ czyli HPF i LPF.

Polyend Play to przykład mobilnego urządzenia do produkcji muzyki. Sprzęt może być zasilany bezpośrednio z portu USB komputera, poprzez adapter sieciowy lub powerbank i to właśnie o tej ostatniej opcji warto więcej wspomnieć. Play staje się bowiem niej mobilnym studiem produkcji muzyki. A jeśli dodamy do tego niewielkie rozmiary urządzenia i jego płaski formfactor to całość można zmieścić w torbie od laptopa lub niewielkim plecaku. Ułatwia to podróże - także te muzyczne, gdzie ważna jest możliwość poszukiwania dźwięków w biegu.

Urządzenie z racji swoich rozmiarów i projektu operuję na wyjściu stereo 3.5 mm. W takim sam sposób realizowane są połączenia MIDI - dwa porty 3.5mm. Do wyjścia 3.5mm można podłączyć słuchawki lub kabel rozdzielający na dwa stereo jacki 6.5mm, którym możemy podłączyć Polyend Play do mikserów i innych urządzeń studyjnych.

Polyend Play to ciekawa propozycja dla osób chcących oderwać się od komputerowego środowiska pracy. To także groovebox będący alternatywą dla takich urządzeń jak Novation Circuit czy Roland MC-101. Możliwość łatwego importu swoich próbek, dynamiczne efekty performance oraz praca na zasilaniu powerbankiem to z pewnością atuty Polyend Play.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó