Korg Drumlogue - hybrydowa maszyna perkusyjna

15.09.2022  | Bartek Adel Vent
Korg Drumlogue - hybrydowa maszyna perkusyjna

W dobie powszechnej komputeryzacji tworzenia muzyki i wszechobecnych wtyczek - muzycy nadal szukają urządzeń sprzętowych, których unikalna konstrukcja i pomysł projektantów pozwala na tworzenie nowych brzmień. Taką konstrukcją może okazać się hybrydowy automat perkusyjny do firmy Korg.

Drumlogue to długo wyczekiwany produkt, którego zapowiedź słyszeliśmy jeszcze przed pandemią. Cieszy zatem fakt, że projekt mimo niesprzyjającej sytuacji na rynku półprzewodników nie został porzucony i nadal był rozwijany w zaciszu pracowni japońskiej firmy.

Korg wyposażył ten instrument w 4 w pełni analogowe głosy, które są zarazem ścieżkami i mogą odgrywać inne brzmienia. Dodatkowo mamy do dyspozycji 6 ścieżek cyfrowych, które mogą odgrywać wybrane przez użytkownika sample. Warto podkreślić, że ten instrument korzysta z Logue SDK, co w dużym uproszczeniu oznacza, że można do niego wgrywać swoje silniki brzmieniowe (Multi-engine) i efektowe. W przypadku generatorów brzmień - mamy zarezerwowany cały jeden track właśnie na syntezę. To spore możliwości jak na automat perkusyjny. W sumie 10 ścieżek perkusyjnych i melodyjna.

Urządzenie zostało wykonane w podobnej stylistyce do innych produktów z rodziny Logue - takich jak Minilogue XD albo Minilogue XD Module. Przyciski zostały umieszczone w aluminiowym korpusie, centralnym punktem urządzenia jest wyświetlacz wykonany w technologii OLED - zatem nie będzie problemu z widoczną w nawet słabo oświetlonych pomieszczenia. Dobry pomysłem jest fakt, że Korg Drumlogue ma 4 wyjścia, które możemy dowolnie przypisać i używać ich do procesowania poszczególnych partii przez zewnętrzne efekty. Tutaj trzeba pochwalić inżynierów, że mimo niewielkich rozmiarów znaleźli miejsce na te 4 wyjścia.

Jeśli dotykamy tematu złącz to w przypadku tej maszyny od Korga warto wspomnieć, że instrument posiada zarówno USB typu B do podłączenia do komputera lub tabletu (dla kontroli midi lub wgrywania silników dźwiękowych), ale posiada także USB typu A, które pozwala na podłączenie zewnętrznego kontrolera MIDI i tym samym obsługę większej ilości parametrów na żywo.

Korg Drumlogue został wyposażony w wejście audio in (stereo), ale nie jest one wykorzystywane do samplingu, choć to może się zmienić w przyszłych wersjach firmwaru. Aktualnie te wejścia przydadzą się jeśli chcemy połączyć kilka sprzętów ze sobą. Co jest istotne jeśli występujemy na żywo bez miksera lub po prostu chcemy zaoszczędzić wejścia. Sprzęt zawiera 128 zestawów perkusyjnych, które można okrasić takimi efektami jak pogłos, delay oraz procesor masteringowy. Patterny mogą być odgrywane pojedynczo lub łączone w większe struktury, a nawet całe utwory.

Korg Dumlogue został wyceniony na 629 euro - spodziewana polska cena będzie oscylować w okolicach 3000 złotych. Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó