AudioRealism ADMx - nowa wersja wirtualnego automatu perkusyjnego
Szwedzka firma AudioRealism specjalizuje się w emulacja starych urządzeń Rolanda, które nie tylko odświeża, ale rozbudowuje o nowe możliwości i technologie. AudioRealism Drum Machine (w skrócie ADM) doczekało się najnowszej wersji z oznaczeniem "x". Co oznacza ten symbol? Przekonajmy się.
ADM to wtyczka zaprezentowana światu już parę lat temu. Łącząca w sobie brzmienia z maszyn TR oraz filtr kontrolowany patternami plus inne, pomniejsze rozwiązania mające na celu ułatwić nam tworzenie nawet zaawansowanych rytmów. W arsenale brzmieniowym tego pluginu znajdują się zestawy perkusyjne pochodzące z takich urządzeń jak 808, 909, 505, 606, 626, 707 i 727. Najnowsza wersja usprawnia brzmienie stopy w dla maszyn 808 i 909, co jest istotne nie tylko w kwestii wierności brzmienia, ale też ogólnie feelingu całego pluginu, który dzięki temu jeszcze mocniej zachęca do muzycznej zabawy.
ADMx to nowoczesny plugin, który jest zbudowany na bazie najnowszych narzędzi deweloperskich. Dzięki temu, z możliwości ADMx skorzystamy na komputerach pracujących pod kontrolą procesorów M1. Ma to jednak swoje negatywne konsekwencje - wersja ADMx nie jest kompatybilna wstecz ze starszymi projektami.
Firma AudioRealism jest producentem, który oprócz emulacji klasycznych zestawów perkusyjnych dostarcza sample i patche jakie możemy wykorzystać w ADMx. Ogólną siłą instrumentu jest jakość i wierność całej emulacji. Słuchające próbek i porównań ze sprzętowymi oryginałami trudno znaleźć różnice, zwłaszcza po poprawkach brzmienia stopy.
ADMx to z pewnością ciekawa propozycja dla producenta skupiającego się na cyfrowych stacjach roboczych i tworzeniu muzyki in the box. Wtyczka zdaje się być dopracowana i dojrzała jako produkt. Wyceniona została na ok. 500 zł co nie jest dużą kwotą patrząc na możliwości i ilość zestawów perkusyjnych jakie oferuje. Plugin dostępny jest w formatach AU, VST3 i Standalone. Jako ciekawostkę można dodać, że wtyczka potrafi importować patterny z leciwego już programu Rebirth, który był protoplastą aplikacji Reason. Więcej informacji TUTAJ.
polecane