Roland Bridge Cast - mikser streamingowy dla graczy

09.01.2023  | Bartek Adel Vent
Roland Bridge Cast - mikser streamingowy dla graczy

Podczas trwających w Las Vegas targów CES - Roland zaprezentował Bridge Cast. Urządzenie jest produktem przeznaczonym dla graczy, którzy chcą podnieść jakość audio podczas swoich transmisji na żywo.

Bridge Cast jest przykładem trendu jaki można zaobserwować w branży pro audio gdzie producenci instrumentów i urządzeń studyjnych coraz śmieleje zwracają się w stronę rynku sprzętu dla graczy. Trudno się dziwić - są tam pieniądze, a także potrzeba posiadania lepszej jakości torów audio. Firmy komputerowe po prostu nie potrafią i nie posiadają wiedzy potrzebnej do stworzenia wyższej jakości produktów. Fakt ten wykorzystują podmioty ze świata profesjonalnego audio.

Roland Bridge Cast to interfejs audio skupiający się na ścieżce audio pochodzącej z gry lub wybranej aplikacji oraz ścieżce, która jest miksem tej gry i naszego głosu. Urządzenie do komunikacji z komputerem wykorzystuje port USB-C. Kanał mikrofonowy posiada zasilanie phantom co czyni go użytecznym jeśli chcemy podłączyć mikrofon zarówno mikrofony dynamiczne jak i te bardziej wymagające - studyjne. Do dyspozycji mamy 4 niezależne tracki, które możemy między sobą miksować - kanał MIC, kanał AUX przeznaczony do rejestracji z zewnętrznych urządzeń jak aparaty, kamery i tak dalej. Pozostałe kanały to CHAT oraz GAME. Na panelu sprzętu możemy zmieniać głośność wybranych śladów oraz wyciszać je. Istnieje nawet możliwość przypisania przycisków Mute do innej funkcji w danej aplikacji lub grze.

Roland Bridge Cast posiada dodatkowy port USB-C, który pełni rolę portu dostarczającego zasilanie. Sprzęt może współpracować zarówno z komputerami osobistymi jak i konsolami i urządzeniami mobilnymi. Posiada do tego dedykowany przełącznik. Trudno zarzucić brak jakiego wyposażenia temu urządzeniu. To w zasadzie nie tylko interfejs audio, ale multimedialny kombajn z dedykowanymi efektami i rozbudowaną kontrolą. Jedynym elementem jaki producent mógłby tutaj dodać to wbudowany hub usb - niektóre urządzenia i komputery nie posiadają wystarczającej ilości portów usb i taki element podniósłby funkcjonalność całości. Choć i tak nie jest źle.     

Urządzenie posiada wbudowany voice transformer jaki jest specjalnością Rolanda. Dodatkowo umożliwiono customizację panelu głównego, który można zdjąć i pomalować lub oznaczyć naklejkami. Nie jest to oczywiście główne zastosowanie interfejsu, który został wyceniony na około 1400 zł. Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó