Dźwięk immersyjny L-ISA na systemie liniowym L-Acoustics L2D w siedzibie „Mazowsza”
Pierwszy w Polsce system L-Acoustics L2 jeszcze w tym roku pojawi się w sali koncertowej Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w podwarszawskich Otrębusach. Będzie to system w technologii dźwięku immersyjnego L-ISA.
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” to światowy fenomen. Od 75 lat zajmuje się krzewieniem polskiego folkloru, ocalając od zapomnienia elementy kultury i tradycji naszych wsi i miasteczek. Przez ten czas odwiedził większość krajów europejskich, Amerykę i Azję, wszędzie witany entuzjastycznie. Ma oficjalny tytuł Ambasadora Kultury Polskiej, a między krytykami bywa nazywany perłą w koronie Rzeczypospolitej.
Główna siedziba mieści się w podwarszawskich Otrębusach, w majątku Karolin. Obok centrum konferencyjnego, sal prób czy hotelu Zespół ma tu swoją własną salę koncertową. I właśnie to jest miejsce, w którym pojawi się pierwszy w Polsce immersyjny system nagłośnieniowy, oparty na progresywnych źródłach liniowych, najnowszym dziecku marki L-Acoustics: L2. Ponieważ jest to system immersyjny L-ISA, front składa się z siedmiu modułów L2, a dokładnie ich samodzielnej wersji, L2D. Moduły już zostały dostarczone do naszych magazynów i wkrótce zostaną zawieszone. Pozostałe elementy systemu immersyjnego, takie jak zestawy dookólne i sufitowe (oparte na zestawach współosiowych L-Acoustics z serii X) zostały już zainstalowane.
L2D to źródło liniowe opracowane w technologii PULS. Mieści aż 20 przetworników i charakteryzuje się o wiele wyższą skutecznością, bardziej równym pokryciem i niższą wagą oraz rozmiarem niż odpowiadające mu grono tradycyjnych modułów liniowych.
Model L2D jest pełnopasmowym progresywnym elementem źródła liniowego, który został zaprojektowany dla średnich i dużych zastosowań mobilnych oraz instalacyjnych. Oferuje bezprecedensowe połączenie wydajności dźwiękowej ze znakomitym stosunkiem skuteczności do wielkości i masy oraz wyjątkową łatwością zastosowania.
L2D posiada osiem 3-calowych przetworników ciśnieniowych sprzężonych z falowodami DOSC, osiem 10-calowych przetworników oraz cztery 12-calowe przetworniki zamontowane na bokach, zapewniając dużą szerokość pasma ze wzmocnionym konturem LF oraz wysokim poziomem dźwięku. Dzięki dużej gęstości komponentów w jednym urządzeniu głośnikowym, oraz 16 kanałami wzmacniacza, system oparty na źródłach L2D uzyskuje bezprecedensowy poziom kontroli dźwięku oraz spójności brzmienia.
Model L2D ma progresywną konstrukcję obudowy, która zapewnia 60° pionowy kąt propagacji. L2D może być użyty samodzielnie, stanowiąc łatwe w użyciu źródło punktowe, lub podwieszony pod elementem L2 jako downfill, tworząc źródło liniowe o stałej krzywiźnie o kształcie „J”. Brak kątów między elementami sprawia, że podczas montażu gron wyeliminowano ryzyko błędu, a także znacznie zwiększono szybkość przygotowania systemu.
Oficjalne otwarcie planowane jest pod koniec 2024 roku.
polecane