Arkaos - nowe umowy i porozumienia

31.05.2005 
Arkaos - nowe umowy i porozumienia
Firma Arkaos zawarła porozumienie z firmą Spotlight. Obejmuje ono dystrybucję oprogramowania ArKaos VJ DMX oraz integrację rozwiązań Arkaos w zakresie przetwarzania video z platformą Spotlight Video XT Digital Media Server. W efekcie powstanie atrakcyjne cenowo rozwiązanie, łączące dużą wydajność z łatwą obsługą.
System Spotlight Video Performer XT składa się z wydajnej stacji graficznej, kontrolowanej z dowolnego kontrolera DMX i dedykowanego oprogramowania ArKaos do przetwarzania multimediów oraz bogatej kolekcji ponad 2000 gobo, animacji i videoklipów do profesjonalnych zastosowań w branży rozrywkowej. Nowe rozwiązanie umożliwia tworzenie i obróbkę nieskończonej ilości zautomatyzowanych cyfrowych projekcji co do tej pory było niemożliwe z wykorzystaniem konwencjonalnych projektorów czy media serwerów.

Arkaos podpisała także umowę o współpracy z firmą NVidia. Jej efektem będzie technologia przetwarzania video w czasie rzeczywistym, wykorzystująca możliwości chipsetów NVidia. Zmodyfikowane algorytmy, dostępne w specjalnej wersji ArKaos VJ, pozwolą w pełni wykorzystać moc obliczeniową najnowszych kart NVidia do pozycjonowania i skalowania klipów, dodawania efektów 2D i 3D, miksowania kilku warstw z wykorzystaniem luminance/chrominance keying, wszystko to przy zachowaniu wysokiej jakości projekcji nawet na bardzo dużych ekranach.

Więcej informacji: MEDIAM Sp. z o.o., www.mediam.pl

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó