RED BULL MUSIC ACADEMY SEATTLE 2005 - ósma edycja

18.04.2005 
RED BULL MUSIC ACADEMY SEATTLE 2005 - ósma edycja
W ósmym roku działalności RED BULL MUSIC ACADEMY kontynuuje swoją muzyczną działalność zapraszając twórców i pasjonatów muzyki na kolejne warsztaty - tym razem w Seattle/USA.
Model spotkań RED BULL MUSIC ACADEMY  wygląda w przybliżeniu tak: dwie grupy  złożone z DJ-ów, producentów i muzyków z potencjalnie trzydziestu różnych krajów, reprezentujących różnorodne style muzyczne, każdego roku spotykają się w ustalonym miejscu. Ich wykładowcami i opiekunami są żywe legendy i kluczowe osobistości starej szkoły aż po wybrane najbardziej utalentowane postaci tworzące muzykę w obecnych czasach. Laboratoriami są studia nagrań wyposażone w gramofony, miksery, samplery, keyboardy oraz najnowocześniejsze oprogramowanie do produkcji muzyki. Okres nauki: dwa dwutygodniowe semestry. Szansa na doświadczenie czegoś co gruntowanie zmieni dotychczasowe życie - praktycznie gwarantowana, w oparciu o opinie poprzednich uczestników Akademii.
Po niezapomnianych sesjach w Berlinie, Dublinie, Nowym Jorku, Londynie, Sao Paulo, Kapsztadzie i Rzymie, w tym roku RED BULL MUSIC ACADEMY zadomowi się w "Szmaragdowym Mieście" północnego zachodu USA - Seattle, w stanie Waszyngton. Ta tętniąca życiem, wytworna - a przy tym czarująco intymna - metropolia, stolica bezsennych nocy Zachodniej Półkuli jest rzeczywiście super lokum dla Akademii 2005. Oczywiście Seattle posiada również silną historię muzycznej twórczości (fantastyczne tradycje jazzowe; szaleńcza scena garażowego rocka w latach 60-tych; miejsce narodzin Sub Pop i ruchu "grunge" w latach 90-tych) i chwali się robiącą wrażenie listą popularnych muzycznych synów i córek; ikony jazzu i R&B - Ray Charles, Quincy Jones i Ernestine Anderson, gwiazdy surf rocka - Ventures, Jimi Hendrix, Kurt Cobain oraz Mr. "Square Dance Rap" Sir Mix-a-Lot - oni wszyscy w okresie zdobywania popularności i/lub największej twórczości nazywali to morskie miasto domem. Społeczność ta także wyraźnie docenia znaczenie zachowania wartości artystycznych. Tu znajduje się Experience Music Project - znane muzeum wystawiające eksponaty związane z każdym ważnym ruchem muzyki pop ostatnich kilkudziesięciu lat, od początków rock n’ rolla przez lata  underground disco i narodziny hip hop.
Być może jednak to co czyni Seattle najbardziej odpowiednim miejscem dla RED BULL MUSIC ACADEMY  jest postępowy i pionierski charakter tego miasta. Sto lat temu Seattle było położonym na zachodzie Ameryki centrum osadników i górników gorączkowo poszukujących złota. Dzisiaj miasto dba o uczelnianą atmosferę (którą w dużej mierze zawdzięcza University of Washington) sprzyjającą swobodnemu mieszaniu się i przenikaniu różnych kultur (każdego roku w Seattle rodzi się więcej dwunarodowościowych dzieci niż gdziekolwiek indziej w USA). Gdy weźmiemy pod uwagę piękno otaczającego krajobrazu, a mianowicie Olympic Mountains, Cascade Range i Lake Washington, trudno wyobrazić sobie miejsce, które bardziej pobudzałoby ludzką wyobraźnię i kreatywność.
Wszyscy zainteresowani przyłączeniem się do tegorocznej Akademii w Seattle mogą rozpocząć proces kwalifikacji w bardzo prosty sposób. Powinni - w okresie od 18 kwietnia do 3 czerwca 2005 - przesłać do RED BULL MUSIC ACADEMY  wypełniony kwestionariusz wraz ze zmiksowanym CD lub zestawem własnej muzyki oraz aktualnym zdjęciem.
Sześćdziesiąt najbardziej obiecujących osób otrzyma zaproszenie na warsztaty w Seattle. Koszt przelotu i zakwaterowania zostanie pokryty przez RED BULL MUSIC ACADEMY. Zaproszeni uczestnicy powinni zaplanować swój udział w I Semestrze (6-18 listopada 2005) lub II Semestrze (27 listopada - 9 grudnia 2005).
Do 29 lipca 2005 wszystkie osoby, które nadeślą zgłoszenie będą powiadomione elektronicznie o tym czy zostały ostatecznie zaproszone do udziału w Akademii, czy nie. Osoby, które przesyłały zgłoszenia w latach ubiegłych, ale nie zostały zakwalifikowane powinny spróbować jeszcze raz. Wytrwałość z pewnością się opłaca, co może poświadczyć kilka osób, które dwu lub trzykrotnie próbowały swego szczęścia w RED BULL MUSIC ACADEMY .
Wnioski zgłoszeniowe oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.redbullmusicacademy.com. Na stronie tej znajdziecie także mnóstwo zdjęć, filmów wideo, pisemnych relacji z dotychczasowych doświadczeń Akademii a także pełną listę niesamowicie utalentowanych ludzi, dzięki którym przez te wszystkie lata Akademia stała się czymś zupełnie wyjątkowym.
I to wszystko. Powiedzcie o tym innym!

I semestr: 6 - 18 listopada 2005
II semestr: 27 listopada - 9 grudnia 2005
Termin nadsyłania zgłoszeń: 18 kwietnia - 3 czerwca 2005

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó