Adam Fulara i trio Fool-X - koncert i pokaz tappingu

06.06.2005 
Adam Fulara i trio Fool-X - koncert i pokaz tappingu
4 czerwca w największym Salonie Muzycznym Riff (www.riff.net.pl) odbył się pokaz tappingu (specyficzna, zbliżona do klawiszowej technika gry na gitarze) w wykonaniu Adama Fulary. Pokaz składał się z omówienia stylów i technik oraz krótkiego występu trio Fool-X.
Adam Fulara (http://fulara.com) - muzyk, kompozytor, gitarzysta posługujący się rzadko spotykaną techniką - tappingiem oburęcznym. Edukację muzyczną pobierał w klasie akordeonu PSM w Orzeszkowie, na gitarze gra od 1992 roku, a od ponad 10 lat wraz z bratem Tomaszem prowadzi trio Fool-X.  Zamieszkały w Ostrzeszowie, z wykształcenia magister informatyki.

Zespół Fool-X istnieje od 1993 roku. Trzon zespołu stanowią od samego początku dwaj muzycy: Adam Fulara (gitara) i Tomasz Fulara (bas). Skład uzupełnia znakomity perkusista Marek Niechciał z Kępna.
Muzyka Fool-X ma charakter unikalny (w skali ogólnopolskiej). Muzycy wnoszą do swoich utworów nietypowe współbrzmienie: Adam gra czystą barwą (bez przesterowania) techniką tappingu oburęcznego, a Tomasz używa basu jako instrumentu solowego wtrącając do muzyki dużo klangu, akordów, flażoletów i innych technik, które są rzadko używane podczas gry na basie. Perkusista Marek Niechciał jest traktowany jako pełnoprawny członek zespołu i ma wolną rękę w kreowaniu partii perkusji (także solowych), co uzupełnia obraz trio.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó