Więcej...

Golec Uorkiestra nagrywa na TLAudio VTC

23.08.2007 
Golec Uorkiestra nagrywa na TLAudio VTC
Prywatne studio zespołu Golec Uorkiestra w Łodygowicach - "Golec Fabryka" jest pierwszym miejscem w Polsce gdzie zainstalowana została słynna brytyjska lampowa konsoleta TLAudio VTC.

Obecnie trwają intensywne prace nad nagraniami na najnowszą płytę zespołu, która powinna ukazać się na jesieni. 24-kanałowy stół VTC z doskonale brzmiącymi przedwzmacniaczami mikrofonowymi i korektorami jest intensywnie wykorzystywany zarówno przy rejestracji skomplikowanych, wielomikrofonowych ujęć instrumentalnych, jak również na etapie zgrywania i miksowania poszczególnych nagrań.

Muzycy szczególnie podkreślają walory brzmieniowe stołu - ciepłe, okrągłe brzmienie tworzy szczególny klimat bardzo korzystny dla bogatych w alikwoty, akustycznych, tradycyjnych i ludowych instrumentów i wokali. Praca na VTC obok wymiernych korzyści brzmieniowych daje też wiele satysfakcji, jest prosta i intuicyjna - podkreślają bracia Golcowie.
VTC nie jest jedynym wykorzystywanym przez Golec Fabrykę urządzeniem TLAudio. Oprócz niej na etapie zarówno ujęć jak i miksów służą m.in. procesory z serii Classic: VP-1, C-1 i EQ-2, oraz Ivory 5052 mk2. Całość materiału rejestrowana jest na systemie Nuendo przy wykorzystaniu 24-śladowego systemu MOTU 192 HD. Do kontroli materiału służą zainstalowane w reżyserce jako główny odsłuch 5-drożne monitory dalekiego pola A.D.A.M. Audio S5-A mk2, a jako pomocniczy odsłuch realizatora i dla muzyków m.in. słuchawki Ultrasone PRO Line 2500 i 750.

Więcej informacji: www.audiotechpro.pl