Więcej...

TEC AWARD 2007 - nominacje

30.08.2007 
TEC AWARD 2007 - nominacje
Znakomity monitor bliskiego pola A.D.A.M. Audio A7, laureat nagrody M.I.P.A. 2007, otrzymał nominację do przyznawanej na tegorocznej konwencji AES w Nowym Jorku prestiżowej nagrody TEC AWARD 2007.

A7 to połączenie wstęgowego głośnika w technologii A.R.T. i 6,5-calowego głośnika niskotonowego. Nowy materiał membrany zapewnia bardzo dużą sztywność i jednocześnie wysoki współczynnik tłumienia przy małej masie. Dzięki temu osiągnięto "tradycyjną" dla A.D.A.M.'a niezwykle wiarygodną reprodukcję dźwięku, klarowność, oraz spektakularną scenę dźwiękową i doskonale odwzorowaną przestrzeń stereo.
A7 jest najtańszym monitorem firmy A.D.A.M., co przy bezkonkurencyjnym w swojej klasie brzmieniu powoduje, że zdobył wielką i zasłużoną popularność zarówno w studiach projektowych, jak również profesjonalnych studiach nagraniowych, produkcyjnych i postprodukcyjnych (A7 to także doskonały wybór do systemu 5.1). Liczba użytkowników tego modelu rośnie lawinowo.

Wśród nominowanych produktów znalazły się także aż dwa urządzenia Focusrite: Saffire PRO 26I/O i system DSP Liquid Mix. Interfejs Saffire PRO 26 I/O nominowano w kategorii "DIGITAL CONVERTER TECHNOLOGY", natomiast Liquid MIX - w kategorii SIGNAL PROCESSING TECHNOLOGY/HARDWARE.

Saffire PRO 26I/O jest doskonałym rozwiązaniem dla entuzjastów wielokanałowej rejestracji, którzy oprócz pracy w studio poszukują wydajnego interfejsu audio na potrzeby pracy mobilnej. Saffire PRO 26I/O zapewnia doskonałą jakosć dźwięku, 8 wysokiej klasy preampów ikrofonowych i oferuje więcej wejść i wyjść niż jakikolwiek interfejs audio w swojej klasie.

Liquid Mix jest rewolucyjnym systemem DSP Firewire wspomagającym proces miksowania. Wykorzystuje innowacyjną, splotową technologię Sintefex do emulacji klasycznych kompresorów i equalizerów na podstawie precyzyjnie pobranych próbek rzeczywistych urządzeń. Liquid Mix obsługuje maksymalnie 32 kanały w DAW, umożliwiając jednoczesne wpięcie na każdym z nich korekcji i dynamiki dowolnie wybranej spośród kilkudziesięciu przygotowanych przez producenta emulacji. Emulacje obejmują praktycvznie wszystkie kompresory i equalizery uważane za najważniejsze i najlepiej brzmiące w historii branży nagraniowej - między innymi takie klasyki jak: Manley, Neve, Avalon, Universal Audio, Teletronix, Fairchild, Avalon, Alan Smart i wiele innych.

Więcej informacji: www.audiotechpro.pl