Universal Audio Arrow

06.03.2018 
Universal Audio Arrow

Wydaje się, że na tę nowość wiele osób czekało. W ofercie Universal Audio dostępny jest już najnowszy interfejs audio, będący jednocześnie akceleratorem dla wtyczek UAD-2, który można określić mianem budżetowego.

Arrow wyceniany jest na 500 euro, a jego cenę złotówkową poznamy lada moment. W każdym razie urządzenie już do nas dotarło, a jego pełny test znajdziecie w następnym numerze naszego magazynu.

Interfejs podłączany jest do komputerów PC i Mac za pośrednictwem portu Thunderbolt 3, opartym na złączu USB-C, więc użytkownicy starszych maszyn mogą się poczuć pominięci. Zaletą tego rozwiązania jest natomiast to, że tą samą drogą urządzenie otrzymuje też napięcie, co eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego zasilacza. Zgodnie z zapewnieniami producenta jest to pierwszy interfejs audio zasilany przez Thunderbolt 3, ale dość kosztowny kabel łączący interfejs z komputerem musimy już nabyć oddzielnie.

Arrow jest nieco mniejszy od Apollo, ale równie solidnie wykonany. Korpus to jednolity odlew, z wejściem instrumentalnym i wyjściem słuchawkowym z przodu, oraz dwoma wejściami combo, wyjściami L/R i portem Thunderbolt 3 z tyłu. Podobnie jak Apollo, ma wyświetlacz prezentujący poziomy wejściowe i wyjściowe, a także stan funkcji obsługiwanych przyciskami: wybór wejścia, filtr dolnozaporowy, napięcie fantomowe, tłumik, odwracanie biegunowości oraz parowanie wejść do pracy stereo. Pod otoczonym diodami enkoderem umieszczono przyciski aktywujące dokonywaną nim zmianę poziomów dla wejść i dla wyjść.

Wbudowany moduł DSP oparty jest na jednym procesorze SHARC, więc z liczbą uruchomionych jednocześnie wtyczek nie poszalejemy, choć na kilka podstawowych mocy obliczeniowej z pewnością wystarczy. Arrow ma wszystko to, czego od interfejsów Universal Audio oczekujemy. Na wejściach można aktywować działające w czasie rzeczywistym i współpracujące z przedwzmacniaczem wtyczki w technologii Unison. Konwersję sygnału zapewniają 24-bitowe przetworniki pracujące z próbkowaniem do 192 kHz.

Dodatkową zachętą może być pakiet wtyczek, które otrzymamy wraz z interfejsem. W jego skład wchodzą emulatory takich urządzeń i wzmacniaczy jak UA 610‐B, Marshall Plexi Classic, Teletronix LA‐2A, UA 1176LN/SE, Pultec EQP‐1A i Raw Distortion, a także procesory z serii Precision (Channel Strip, Reflection Engine Delay Modulation) i plug-iny Softube Bass Amp Room 8X10 i RealVerb‐Pro.

www.uaudio.com
www.audiostacja.pl

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
luty 2018
Kup teraz
Star icon
Produkty miesiąca
Sennheiser MD 421 Kompakt
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó