Więcej...
12.03.2018 
Zoom H1n

H1n firmy Zoom to nowa wersja wyjątkowo popularnego przenośnego rejestratora H1.

Od poprzednika różni się zmodernizowanym interfejsem obsługi, jasnym i wyraźnym ekranem LCD oraz możliwością zapisu w trybie stereo za pomocą wbudowanych (i odpowiednio zabezpieczonych) mikrofonów ustawionych w konfiguracji X/Y. Efekt nagrań można zapisać pod postacią plików WAV i MP3, a nośnikiem danych jest karta microSD/SDHC. Dodana funkcja jednoprzyciskowej obsługi znacząco usprawnia proces aktywowania nowego nagrania.

Materiał analogowy konwertowany jest do postaci cyfrowej za pośrednictwem przetworników 24-bitowych z próbkowaniem 96 kHz. Elementy takie jak ogranicznik poziomu sygnału oraz automatyczna kontrola optymalnej czułości pomagają w szybkim dostosowaniu ustawień nagrywania do aktualnych potrzeb. Zewnętrzny sygnał mikrofonowy lub liniowy można podłączyć za pomocą gniazda TRS 3,5 mm. Producent zaznacza, że nie ma problemów z rejestracją dźwięku o poziomie ciśnienia rzędu 120 dB SPL. W zastosowaniach dziennikarskich przydatne mogą okazać się takie funkcje, jak procesor uwypuklający brzmienie głosu, regulacja szybkości odtwarzania czy odtwarzanie w pętli.

Nie zabrakło także filtru dolnozaporowego ograniczającego poziom sygnałów podakustycznych. Opcja Stereo Bounce umożliwia dogrywanie kolejnych dźwięków do już istniejącego nagrania, a generatory Test Tone i Slate Tone sprawdzą się doskonale podczas współpracy urządzenia z lustrzankami nagrywającymi wideo. Dwie baterie R6 pozwalają na ciągłe nagrywanie do 10 godzin materiału. Rejestrator może pracować jako interfejs USB audio 2x2, choć próbkowanie ograniczone zostaje wówczas do 44,1/48 kHz. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje programy Steinberg Cubase LE oraz WaveLab LE.

Sugerowana cena nowego rejestratora to 120 euro, a urządzenie już powinno pokazać się w sklepach.

www.zoom.co.jp
www.sound-service.eu