18 milionów użytkowników platformy BandLab

22.05.2020 
18 milionów użytkowników platformy BandLab

BandLab, a więc bezpłatna i dostępna online platforma DAW, od początku 2020 roku zanotowała wzrost użytkowników, aż o 50%. W tej chwili z tego narzędzia korzysta ponad 18 milionów osób pochodzących ze 180 krajów.

Zarządzający platformą udostępnili imponujące dane według których każdego miesiąca przybywa przeszło milion użytkowników, którzy tworzą ponad 10 milionów utworów. Co decyduje o tak dużej popularności serwisu BandLab? Na pewno uwagę zwraca intuicyjny interfejs samego narzędzia, który sprawia, że jego używanie nie sprawia kłopotów nawet początkującym. Wydaje się jednak, że ostatni wzrost popularności serwisu wynika bezpośrednio z umożliwienia twórcom współpracy online.

Choć rządzący eliminują kolejne obostrzenia, to jednak nadal żyjemy w czasie pandemii i wcale nie jest powiedziane, że za jakiś czas znowu trzeba będzie wcielić w życie zalecenie #zostańwdomu. Dzięki opcji otwartej sesji w BandLab nawet kilku twórców może pracować wspólnie w czasie rzeczywistym, co daje przynajmniej namiastkę czasu spędzonego z innymi osobami w studiu.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.