RoAT - 8-bitowy syntezator od SOMA Labs

06.12.2021  | Paweł Pruski
RoAT - 8-bitowy syntezator od SOMA Labs

Czy ośmiobitowe brzmienia mogą się znudzić? Patrząc na popularność syntezatorów w tej kategorii, odpowiedz brzmi - nie sądzę. Oto RoAT.

Produkty SOMA Labs pomimo, że mieszczą się w bardzo różnych kategoriach, to charakteryzują się swoistą spójnością. Zarówno syntezatory, maszyny perkusyjne, czy też efekty posiadają bardzo określony, eksperymentalny charakter. W konsekwencji trudno porównać je z innymi instrumentami, które  obecnie znajdują się na rynku. Nie inaczej jest w przypadku RoAT. Jest to nowy 8-bitowy syntezator, zainspirowany wczesną erą gier komputerowych. Jak wiadomo mimo upływu lat, nie brakuje fanów takich brzmień, a scena chiptune ma się doskonale. Wystarczy spojrzeć na serię operatorów (Teenage Engineering), które mogą być doskonałym kompanem dla RoAT.

Jak możemy usłyszeć w powyższym demo, istotnym elementem brzmienia RoAT jest szum. Możemy go modyfikować i umieszczać w charakterystycznych 8-bitowych brzmieniach, co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawej charakterystyki. Rdzeniem syntezatora są 4 niezależne oscylatory (16 przebiegów) i dedykowany LFO (może modulować ton lub głośność). Urządzenie posiada również wbudowany sekwencer, który możemy zsynchronizować (wysłać zegar). Jak przystało na mobilny, niewielki syntezator, całość jest zasilana przez cztery baterie AAA, które pozwalają aż do 130 godzin pracy.

Więcej informacji TUTAJ
Cena: 155 EUR

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó