Universal Audio dodaje do usługi Spark emulacje Pulteca
UAD to jeden z standardów studyjnych, który doceniany jest przez producentów i inżynierów audio za jakość wtyczek i dedykowane rozwiązania DSP, pozwalające oszczędzać zasoby głównego komputera. Spark to subskrypcja umożliwiająca korzystanie z wielu zawodowych efektów w ramach miesięcznej opłaty. Usługa została właśnie rozbudowana o emulacje produktów firmy Pultec.
Nowa wersja Spark to nie tylko pojawienie się premierowych efektów, ale też wprowadzenie natywnej kompatybilności z procesorami Apple M1, która pozwala jeszcze mocniej wykorzystać potencjał całego systemu w przypadku komputerów Apple.
Niewątpliwą nowością jaką wprowadza usługa Spark do świata UAD jest brak konieczności posiada dedykowanego sprzętu, a więc specjalnego interfejsu. Od niedawna można cieszyć się potencjałem UAD po prostu wykorzystując procesor w naszym komputerze. I trudno się dziwić takiemu rozwiązaniu. Jednostki obliczeniowe stają się coraz mocniejsze (co pokazuje choćby rodzina M1 od Apple) i dedykowane układy nie są już taką koniecznością.
Universal Audio rozbudowało subskrypcje Spark o Pultec Passive EQ Collection, która została wyceniona na 20 dolarów/miesiąc. Kolekcja zawiera emulacje takich urządzeń jak EQP-1A, MEQ-5 oraz HLF-3c. Są to najważniejsze sprzęty jakie stworzyła firma Pultec i bardzo muzyczne korektory, których brzmieniowe właściwości docenili ludzie miksujący nagrania w bardzo różnych stylach.
Kolekcja Pultec zawiera ponad 100 fabrycznych presetów, które pomogą rozpocząć miks. W przypadku UAD z pewnością doczekamy się aktualizacji, która doda kolejne. Te dostępne już teraz zostały przygotowane przez takich artystów jak Jeff Balding, Richard Dodd, John Paterno, The Glitch Mob.
Warto pamiętać o tym, że osoby posiadające sprzętowe interfejsy audio Apollo i procesory UAD mogą nabyć kolekcję Pultec bez subskrypcji i używać jej jak każdego innego pluginu w środowisku UAD. Kosztuje wtedy 299 euro (aktualnie w promocji na 119 euro). W tym przypadku sprzęt UAD pełni rolę klucza/procesora obsługującego obliczenia i jest wymagany.
Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ
polecane