Granularna meduza od MiMU

20.09.2022  | Paweł Pruski
Granularna meduza od MiMU

Interesujący, futurystyczny interfejs, możliwość łatwego wprowadzania parametrów granulacji, to główne cechy wtyczki Jellyfish.

Synteza granularna nie jest niczym nowym, jednakże właśnie w ostatnich czasach przechodzi prawdziwy renesans. Pojawia się zarówno w różnego rodzaju rozwiązaniach sprzętowych oraz programowych. Szczególnie w drugiej formie, głównie za sprawą dużych możliwości obliczeniowych komputerów, jej funkcjonalność znacznie wzrosła. Jedne programy stawiają na zaawansowane funkcje, inne na intuicyjność i prostotę procesu granulacji. Firma MiMU, która do tej pory znana była ze stworzenia interaktywnych rękawic, swój wtyczkowy debiut oparła na przejrzystym, wyposażonym w ciekawym interfejs syntezatorze granularnym.

Silnik granularny można regulować za pomocą elementów sterujących Grain Interval, Grain Length i Transpose. Dostępne są dodatkowe parametry dla szerokości panoramowania, drgań granulek oraz odchyleń tonu i gładkości dźwięku. Dostępny jest również LFO , które można zsynchronizować z tempem DAW. Umożliwia to tworzenie ciekawych efektów rytmicznych. Jellyfish działa jako samodzielny program lub jako 64-bitowa wtyczka AU i VST3 (pod macOS i Windows).

Cena: 99 EUR
Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó