Nowa aktualizacja Syntakt (1.2)

30.11.2022  | Paweł Pruski
Nowa aktualizacja Syntakt (1.2)

Elektron Syntakt jest obecnie jedną z najciekawszych maszyn perkusyjnych, Posiada praktycznie wszystkie wypracowane przez firmę rozwiązania oraz ogromne możliwości brzmieniowe.

Syntakt jest najnowszym z produktów jakie ukazały się w firmie Elektron. Z założenia jest maszyną perkusyjną jednak w praktyce czymś znacznie więcej. Urządzenie oparte jest o różnego rodzaju silników syntezy, które podzielone są na dwie grupy - analogowe oraz cyfrowe. Jest to podejście, które Elektron rozwija od lat. Co ciekawe, podobnie jak w starszych urządzeniach (np. Analog Rytm, Four) w kolejnych aktualizacjach dodawane są rozbudowane funkcje silników, czy też pojawiają się zupełnie nowe. Tak też stało się w najnowszej aktualizacji Syntakt (1.2).

Elektron dodał dwie nowe aszyny do silnika dźwiękowego Syntaktu. Nazywają się RAW oraz SWARM i stanowią część aktualizacji systemu operacyjnego 1.20. RAW to klasyczne fale analogowe, podczas gdy SWARM zanurza się w wibracje typu supersaw.

Dwa nowe silniki w znaczący sposób wpływają na szerokość palety brzmień. Dzięki temu posiadacze Syntakta mogą na nim tworzyć nie tylko brzmienia perkusyjne, ale pełnoprawne utwory. Biorąc pod uwagę, że urządzenie komunikuje się z komputerem za pomocą Overbridge - możemy od A do Z tworzyć utwory w obrębie urządzenia i wielośladowo eksportować do komputera.

Cena: 3800 pln
Więcej informacji TUTAJ
Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó