Arturia PolyBrute 12 - polifoniczny syntezator analogowy z możliwościami morphingu

17.05.2024 
Arturia PolyBrute 12 - polifoniczny syntezator analogowy z możliwościami morphingu

Kontynuując dziedzictwo swojego poprzednika jako jednego z najpotężniejszych i najbardziej wyrazistych syntezatorów analogowych, jakie kiedykolwiek stworzono, PolyBrute 12 idzie o krok dalej, na nowo definiując muzyczną ekspresję dzięki rozszerzonej 12-głosowej architekturze i przełomowej klawiaturze polifonicznej w technologii Full Touch. Ten syntezator to nie tylko instrument; to kanał prowadzący do niespotykanych dotąd tekstur dźwiękowych.

Opatentowana architektura klawiatury, nad którą pracowano latami - FullTouch - opisuje dynamiczną reakcję klawiatury na dotyk już od najmniejszego ruchu – jest w stanie uchwycić precyzyjne położenie i przyspieszenie każdego klawisza w całym zakresie pracy. Dzięki trzem nowym trybom aftertouch, PolyBrute 12 zachęca do stylu gry, który ewoluuje i oddycha; pozwalając zarówno kompozytorom, artystom, jak i syntezatorowcom wyrazić swój wewnętrzny, twórczy głos z niezrównaną delikatnością i szczegółowością - w celu uzyskania dźwięku, który jednym ruchem może przejść od niewiarygodnie subtelnego do nieskończenie ekspansywnego.
 
To, w połączeniu z oscylatorami Brute, intuicyjnym interfejsem, elegancką matrycą modulacji  i zaawansowanym oprogramowaniem, czyni PolyBrute 12 syntezatorem na wieki - mariażem brutalnej siły i ludzkiej ekspresji poprzez dotyk.

Ekspresja na wyższym poziomie

Polifoniczna klawiatura Full Touch MPE zapewnia niezrównaną czułość i kontrolę, umożliwiając niezależną modulację każdego dźwięku. Do tego wieloosiowe sterowanie za pomocą Morphée, kontroler wstęgowy i trzy wejściami na pedały - ten instrument oferuje więcej sposobów wyrażania siebie niż cokolwiek innego na rynku.
 
Nieograniczony sound design

Najnowocześniejsze oscylatory, filtry drabinkowe i Steiner-Parker, innowacyjny morphing brzmień, 32 efekty i matryca modulacji otwierają niezrównane możliwości projektowania dźwięku. Skorzystaj spośród 768 dynamicznych presetów lub wprowadź się w zaawansowany, kompleksowy sound design i zatoń w PolyBrute 12.
 
Bezproblemowa integracja z DAW

Dzięki PolyBrute Connect, przejście od szczegółowego sound designu do produkcji i od kompozycji do wykonania nigdy nie było tak proste. Zarządzaj swoimi patchami i łatwo importuj nowe ustawienia i banki brzmień. Kontroluj PolyBrute w czasie rzeczywistym, a każda zmiana parametrów może być odzwierciedlana pomiędzy syntezatorem a oprogramowaniem.

Rozbudowana architektura 12-głosowa

Twórz złożone i bogate struktury harmoniczne, dynamiczne warstwowanie dźwięków i wykorzystuj podział klawiatury dzięki rozszerzonej architekturze głosowej PolyBrute. Dodatkowo, instrument ten kontynuuje tradycję praktycznej, natychmiastowej kontroli, oferując dotykowe i wciągające wrażenia obcowania ze sprzętem bez konieczności głębokiego przeglądania menu lub przełączania funkcji.

Zmodernizowana biblioteka brzmień

Biblioteka PolyBrute 12 zawiera setki bitimbralnych, morphujących presetów, wykorzystujących rozszerzony zestaw funkcji. Każdy preset udostępnia dwa stany, pomiędzy którymi użytkownik może dowolnie morphować i kreować zaskakujące tekstury. Stany można także przypisywać samemu. Co się stanie gdy jednym z nich będzie analogowa stopa, a drugim rozległy pad? Przekonaj się!

Zobacz także test wideo:
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Wszystkim osobom dorastającym w latach 70. i 80. minionego wieku należąca do Panasonica marka Technics nieodmiennie kojarzy się z gramofonami oraz doskonałym sprzętem hi-fi.

Trochę danych:

* 12-głosowy polifoniczny syntezator analogowy z możliwościami morphingu
* 61-klawiszowa, wrażliwa na velocity z technologią FullTouch MPE
* Dwa oscylatory analogowe
* Generator szumu z ciągłym kolorem szumu
* Oscylator i mikser szumów z routingiem filtrów
* Wielotrybowy filtr Steiner-Parker 12dB
* Filtr dolnoprzepustowy drabinkowy 24dB z Drivem
* Filtr FM z modulacją oscylatora lub szumu FM
* Trzy generatory obwiedni
* Trzy LFO
* Rejestrator zmiany parametrów
* Trzy sloty efektów cyfrowych
* Matryca modulacyjna 12x32 z maksymalnie 32 miejscami docelowymi i 64 połączeniami
* 64-krokowy sekwencer polifoniczny
* Wyświetlacz OLED
* 768 miejsc na presety i ulepszona biblioteka fabryczna z 480 presetami fabrycznymi
* Kontroler wstęgowy
* Kontroler Morphée XYZ
* Wyjścia główne stereo
* Wejście i wyjście sync
* Wejścia na pedały: jeden pedał sustain + dwa pedały ekspresji
* Interfejsy MIDI i USB
* Aplikacja kontrolna PolyBrute Connect
* Wymiary: 972 x 380 x 157mm
* Waga: 22,8 kg

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó