Mouse on Mars - Dimensional People

21.11.2018 
Nasza ocena:
5 /6

Najnowsza płyta niemieckiego duetu miała swój początek w instalacji multimedialnej pełnej robotów-muzyków i skomplikowanych systemów o modularnej naturze.

Zamysł był taki, żeby materiał nagrany w tym samym tempie i jednej tonacji, można było dowolnie "mieszać" tworząc nowe permutacje i kompozycje. Trudno nie odnieść wrażenia, że duch tej koncepcji przeniknął w głąb tkanki najnowszego dzieła Andiego Tomy i Jana St. Wermera, bo choć tradycyjnie słuchacz zasysany jest w środek tornada syntetycznych mikro-riffów i perkusyjnych odłamków, to nieustannie czuć, że gdzieś tam pod spodem znajduje się uniwersalne równanie muzyczne, kierujące prawami niezwykłego świata Mouse on Mars.

Nawet zaproszeni goście (m.in. Justin Vernon, Zach Condon, Lisa Hannigan i Spank Rock) traktowani są tu, nomen omen, instrumentalnie a ich głosy stają się po prostu kolejnymi klockami tej misternie wzniesionej katedry. Trochę patetycznie się zrobiło, ale "Dimensional" People to naprawdę wybitna płyta i jeśli jesteście znudzeni elektroniką, to być może myszy z Marsa, mają dla Was odtrutkę.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó