LiN - RAD

02.12.2018 
Nasza ocena:
5 /6

Uwielbiam takie płyty – przekraczające gatunkowe granice i utarte schematy, bez napinki i wielkich pretensji artystycznych.

LiN to zespół dowodzony przez producenta i muzyka Bartosza „Niedźwiedzia” Matuszewskiego znanego z zespołu anTeny (genialny "Szpagat") oraz ze współpracy z Błażejem Królem. "RAD" to wycieczka w głąb króliczej nory, zabierająca słuchacza w świat psychodelii manifestującej się rozedrganymi gitarami skąpanymi w pogłosach, nietypowymi samplami z pogranicza sound designu (pogięty "Hator" z nietypowym metrum), pulsującymi syntezatorami i przesterowanymi wokalami.

- Na początku ta muzyka miała powstać jako domowe nagrania na prostych, dostępnych i łatwych do wykorzystania w Abletonie wtyczkach. Bawiłem się w przepisywanie gitarowych riffów na MIDI i sprawdzanie jak to zabrzmi na syntach. Wstępnie używałem czterech looperów na scenie, m.in. Boss RC-50 i Roland SP 555 – ten ostatni służył mi przy miksie kilku utworów jako źródło efektów. Regularnie dorzucałem jakieś ścieżki przypadkowo nagrane na telefon, sceny z życia i dziwne dźwięki z sali prób. Był to długi proces. Po pierwszym koncercie zrozumiałem, że bez żywej perkusji dającej dynamikę wcale mi się to nie podoba i rozpocząłem współpracę z Łukaszem Machałą, który zobaczył potencjał w niesymetrycznych rytmach i przesuniętych akcentach. Bardzo lubię bawić się niesymetrycznymi formami i to jest zawsze ciekawa robota dla perkusisty z wyobraźnią – tłumaczy „Niedźwiedź”.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó