Envee - Time&Light

17.03.2019 
Nasza ocena:
5 /6

Mało jest osobistości tak zasłużonych dla polskiej sceny klubowej jak Maciej Goliński, znany szerzej jako Envee. Wystarczy wspomnieć kolektyw Niewinni Czarodziej, czy jego współpracę z Fiszem, Noviką i Natalią Przybysz.

Nie wiem, dlaczego na nową płytę musieliśmy czekać aż dekadę, ale cieszę się, że w końcu się doczekaliśmy, bo oto dostajemy podwójny LP ociekający jakością. Wśród 16 utworów nie sposób znaleźć słabego momentu. Wszystko brzmi naprawdę rasowo, pięknie i spójnie, mimo że do czynienia mamy ze sporym wachlarzem stylistycznym: "Lil’ Child" mógłby powstać w studiu Pharella Williamsa, "Wishing You" kojarzy mi się z dokonaniami Mr. Scruffa, a "Stopy" spokojnie mogłyby się znaleźć w repertuarze Ewy Bem.

Jest soul, jest hip-hop, futurystyczny funk i wysmakowany pop. Jest też lista doskonałych gości – tak długa, że musiałbym poświęcić jej połowę tej recenzji. Sami sprawdźcie. Naprawdę warto. Być może najlepiej tę płytę podsumowuje jej autor - Opowieść jak remiks filmów "Boyhood" i "Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona" (jak ta muza odmładza...) opowiedziana przekładanką scen jak u Tarantino.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT