Lambchop - This (Is What I Wanted To Tell You)

11.08.2019 
Nasza ocena:
3 /6

Nienawidzę efektu przegiętego auto-tunera. To najgłupszy i najbardziej zużyty ze wszystkich tricków i naprawdę nie rozumiem, jak po tylu latach wciąż można uważać, że to brzmienie wnosi cokolwiek nowego do muzyki.

Nie rozumiem też co kierowało Kurtem Wagnerem, gdy zdecydował się, że właśnie ten efekt zdominuje każdy utwór na nowej płycie zespołu Lambchop. Najgorsze jest to, że poza tą kuriozalną szpetotą wokalu, płyta jest całkiem ciekawa, bo łączy estetykę country z popem i eksperymentalną elektroniką. Tradycyjna perkusja i fortepian sąsiadują tu bezkolizyjnie z syntetycznymi mikroteksturami rodem z systemu modularnego i... harmonijką ustną.

Podobają mi się też eleganckie, ciepłe miksy bez przegiętej góry. Mamy więc nastrojowe, melancholijne piosenki autorstwa weterana sceny alternatywnej, który wydaje się grać wszystkim na nosie i celowo burzy ład swojego dzieła. To trochę tak, jakby Wagner ubrał się na eleganckie przyjęcie w smoking, ale w butonierkę zamiast poszetki włożył plastikową psią kupę. Może to i nietypowe zagranie, o którym wszyscy będą mówili, ale czy naprawdę potrzebne? Nie wiem ostatecznie co Kurt chciał mi powiedzieć w tytule nowego albumu Lambchop. Za to ja chcę powiedzieć mu jedno – nie rób tego więcej.

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
maj 2019
Kup teraz
Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT