Mołr Drammaz - Songs About Space and Bread

23.09.2019 
Nasza ocena:
4 /6

Tych Państwa nie trzeba nikomu przedstawiać – Wojciech Kucharczyk i Joanna Bronisławska to weterani polskiej sceny eksperymentalnej, którzy wspólnie wydają płyty od ponad dwóch dekad. W ich twórczości lubię najbardziej to, że nigdy nie wiem czego mogę się spodziewać w warstwie muzycznej i tekstowej.

Songs About Space and Bread, zgodnie z duchem tytułu są dadaistycznymi impresjami o końcu świata, w których jedyną obowiązującą zasadą jest dobra zabawa. Ma to swój ogromny urok, bo słuchacz odnosi wrażenie, że oto umożliwiono mu obcowanie z czymś bardzo intymnym. Słuchając tej płyty, czułem się jakby najfajniejszy kumpel z podwórka pokazał mi ekstra grę, którą właśnie wymyślił.

Songs About... ma też dla mnie bardzo miły, osobisty wymiar, gdyż duet wykorzystał sample z paczki PRES, którą przygotowałem rok temu dla firmy Ableton i Instytutu Adama Mickiewicza. „W Spal swoje archiwa użyłem dwóch sampli z tej biblioteki, ale to one budują główny konstrukt utworu i z nich się bierze brzmienie reszty, która była dodawana stopniowo i później. Różnych drobnych sampli używam bardzo wiele. Myślę, że w Spal swoje archiwa jest ich co najmniej sto” – wspomina Wojciech Kucharczyk.

„Świat się kończy. W takiej formie potrwa jeszcze tylko chwilę. Udaje nam się go niszczyć każdego dnia. Chcieliśmy o tym zagrać i zaśpiewać. Tak wyszło. Nie planowaliśmy tego. Nie było żadnego hasła, tematu, idei. Skrawki słów i dźwięków. Te pokazują nasz stan umysłu na ten czas, na ten świat. Bez optymizmu i oczekiwań. Z pytaniami, niepokojem, troską, złością, smutkiem i brzytwą w postaci poczucia humoru” – podsumowuje Joanna Bronisławska.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT