Od czego zacząć przygodę z produkowaniem muzyki?

|
Redakcja
|
2024-03-28
Od czego zacząć przygodę z produkowaniem muzyki?

Przez lata próg wejścia do zajmowania się produkcją muzyki radykalnie się obniżył. W zasadzie wszyscy producenci bardzo zaawansowanych narzędzi produkcyjnych posiadają w swojej ofercie szeroki wybór bardziej budżetowych rozwiązań. W naszym zestawieniu przedstawimy kilka propozycji, które ułatwią Wam stawianie pierwszych kroków w tej niełatwej branży. Oto nasz wybór produktów od których możecie rozpocząć swoją przygodę z produkowaniem muzyki.

PRODUKTY W ZESTAWIENIU
MacBook Air (M1) - laptop
Apple MacBook Air (M1) - laptop
Zobacz szczegóły
3999,00 zł
SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Zobacz szczegóły
1199,00 zł
Live 12 - program DAW
Ableton Live 12 - program DAW
Zobacz szczegóły
500,00 zł
HD 200 PRO - słuchawki wokółuszne
Sennheiser HD 200 PRO - słuchawki wokółuszne
Zobacz szczegóły
359,00 zł
FX80 - współosiowe monitory studyjne
Fluid Audio FX80 - współosiowe monitory studyjne
Zobacz szczegóły
899,00 zł
Multifuser DC3 - dyfuzor
Vicoustic Multifuser DC3 - dyfuzor
Zobacz szczegóły
1265,00 zł
Mix Kit Pulsar - zestaw adaptacji akustycznej
Vicoustic Mix Kit Pulsar - zestaw adaptacji akustycznej
Zobacz szczegóły
1708,00 zł
Scarlett 2i2 4th Gen - interfejs USB
Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen - interfejs USB
Zobacz szczegóły
855,00 zł
MX-60-Pro Front End One - channel strip
Drawmer MX-60-Pro Front End One - channel strip
Zobacz szczegóły
4499,00 zł
ICON - mikrofon studyjny USB
Earthworks ICON - mikrofon studyjny USB
Zobacz szczegóły
1799,00 zł
MiniLab 3 - kontroler MIDI
Arturia MiniLab 3 - kontroler MIDI
Zobacz szczegóły
449,00 zł
Profile Streaming Set - zestaw do nagrywania podcastów
Sennheiser Profile Streaming Set - zestaw do nagrywania podcastów
Zobacz szczegóły
899,00 zł
Pokaż więcej (2)
Wybór redakcji
Apple MacBook Air (M1) - laptop
cena: 3999,00 zł
MacBook Air (M1) - laptop

Wybór komputera to jedna z podstawowych decyzji przed jakimi stoi potencjalny producent muzyczny. Nie będziemy w tym miejscu wchodzić w dywagacje czy lepszy jest system Windows czy Mac Os, tylko poświęcimy kilka chwil komputerowi Apple MacBook Air (M1). Wydaje się, że jest to aktualnie jedna z najrozsądniejszy opcji dostępnych na rynku. Co o tym decyduje? Przede wszystkim potężny procesor M1, ale również nie bez znaczenia jest fakt, że komputer jest wyjątkowo cichy, nie ma problemów z przegrzewaniem się, a wbudowane głośniki są więcej niż przyzwoite. Jak wiadomo komputer doskonale współpracuje z oprogramowaniem Logic Pro X, ale również inne DAW-y działają na nim bez zarzutów. A skoro już o tym mowa...

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
cena: 1199,00 zł
SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny

Może być jednak również tak, że będziecie potrzebować mikrofonu stricte do nagrywania wokali. Wtedy warto rozważyć zakup mikrofonu Earthworks SR117, ponieważ to mikrofon, który łączy jakość brzmienia mikrofonu pojemnościowego z niezawodnością i funkcjonalnością mikrofonu dynamicznego. Jego wyjątkowa klarowność pozwala na natychmiastowe miksy bez specjalnej korekcji. Dzięki kontroli charakterystyki na wszystkich częstotliwościach eliminuje niepożądane dźwięki. Bez względu na sytuację, SR117 sprawdzi się zarówno na scenie, w kościele, podczas nagrywania czy w domowym studio. Nadaje się do największych sal koncertowych, ale również do mniejszych pomieszczeń, eliminując sprzężenia zwrotne i kontrolując poziom szumu. Jego wyrównana charakterystyka częstotliwościowa zapewnia bogate, wyraźne brzmienie bez dodania brudu czy szorstkości. Stała kontrola sygnału zapewnia utrzymanie dobrego brzmienia i poziomu głośności, nawet gdy wokaliści się oddalają, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla różnych zastosowań muzycznych.

Specyfikacja:
 
Charakterystyka kierunkowa: Superkardioidalna
Zakres częstotliwości: 20 - 20 000 Hz
Czułość: 5 mV/Pa (-46 dBV/Pa)
Zasilanie: Zasilanie phantom 48 V
Maks. poziom ciśnienia akustycznego: 140 dB SPL
Stosunek sygnału do szumu: 74 dB
Wymiary (długość x średnica): 178 x 49 mm
Waga: około 380 g
Zawiera uchwyt i torbę

Dystrybutorem Earthworks SR117 jest firma MBS.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Ableton Live 12 - program DAW
cena: 500,00 zł
Live 12 - program DAW

Zaraz po wyborze komputera czeka nas decyzja o tym z jakiego DAW-a będziemy korzystać. Jak wiadomo jest ich przynajmniej kilka, bo wielu świetnych twórców korzysta zarówno z programów takich jak FL Studio, Reaper, Cubase, Pro Tools, czy Ableton Live i to właśnie program, który stworzył Robert Henke będzie naszym wyborem. Ableton Live to jedno z najpopularniejszych oprogramowań do produkcji muzycznej, które dostępne jest na rynku. Program pojawił się na początku XXI wieku i został entuzjastycznie przyjęty ze względu na swoje możliwości wykorzystania podczas występów na żywo oraz funkcję "clipów", które zapewniły niezrównane możliwości improwizacji z materiałem muzycznym przy użyciu komputera. Najnowsza wersja Ableton Live 12 wprowadza wiele nowości oraz usprawnieniem, które mają pomóc być jeszcze bardziej kreatywnym, więc to doskonały moment, żeby zainteresować się zakupem tego DAW-a. Ableton Live 12 jest dostępny do zakupu na stronie Ableton. Ceny zależą od wersji: Live Intro (€79/$99), Live Standard (€279/$439) i Live Suite (€599/$749). Posiadacze wcześniejszych wersji mogą skorzystać z przeceny przy aktualizacji.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Sennheiser HD 200 PRO - słuchawki wokółuszne
cena: 359,00 zł
HD 200 PRO - słuchawki wokółuszne

Kiedy mamy już komputer, oraz niezbędne oprogramowanie należałoby się zastanowić nad odpowiednim odsłuchem. Oczywiście w profesjonalnych studiach produkcyjnych zobaczycie profesjonalne monitory odsłuchowe, jednak na początek nie są one nam niezbędne. Słuchawki będą świetnym wyborem za który podziękują Wam sąsiedzi. My wybraliśmy słuchawki Sennheiser HD 200 Pro, ponieważ oferują mocne i szczegółowe brzmienie, oraz sprawdzają się przy odsłuchu w bardzo różnych sytuacjach. Dzięki skutecznej redukcji dźwięków zewnętrznych i wysokiej jakości detali dźwiękowych, można skupić się na swojej pracy bez rozproszeń. HD 200 PRO to nie tylko narzędzie do monitorowania muzyki, ale także idealny towarzysz dla muzyków, kompozytorów i osób odpowiedzialnych za dźwięk na scenie. Wygodne w użytkowaniu i zaprojektowane z myślą o profesjonalnym użytkowniku, okażą się niezbędne dla każdego, kto ceni sobie jakość dźwięku i wygodę podczas pracy.

Dystrybutorem Sennheiser HD 200 PRO jest firma Aplauz.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Fluid Audio FX80 - współosiowe monitory studyjne
cena: 899,00 zł
FX80 - współosiowe monitory studyjne

Jeżeli jednak nie macie sąsiadów, albo nie macie skrupułów, aby raczyć ich swoimi pierwszymi utworami to warto rozważyć inwestycje w monitory odsłuchowe. Dyskusja o ich wyższości nad słuchawkami trwa nadal i nie będziemy w tym miejscu roztrząsać argumentów za każdej ze stron. Jeżeli mobilność nie jest Waszym priorytetem to na pewno warto nabyć porządne monitory odsłuchowe. W przypadku Fluid Audio FX80 przymiotnik "porządny" to zdecydowanie mało powiedziane.

Fluid Audio FX80 to współosiowe monitory studyjne, które charakteryzują się wyjątkową konstrukcją typu "keyhole" z dodatkową przednią przegrodą, poprawiającą dyfrakcję obudowy. Zaletą współosiowych monitorów jest spójność fazowa, a ich konstrukcja zapewnia punktowe rozproszenie dźwięku, co przekłada się na bardziej jednolite wrażenia podczas słuchania w różnych pozycjach w pomieszczeniu. W centralnej części głośnika niskotonowego znajduje się jedwabna kopułka wysokotonowa, co zapewnia spójność dźwięku z jednego punktu. Monitor posiada także przełączniki EQ do kompensacji akustycznych przestrzeni oraz korekcji barwy dźwięku. Wzmocnienie klasy D oraz DSP zapewniają czystą moc i integrację cyfrową, a cyfrowo sterowana zwrotnica gwarantuje spójność dźwięku. Dodatkowo, obecność wskaźnika LED na przednim panelu ułatwia kontrolę stanu monitora, a konstrukcja z przednim portem bass-reflex maksymalizuje wydajność basów. Dzięki starannemu projektowaniu zwrotnic i sesjom odsłuchowym, monitory FX80 zapewniają doskonałą głębię sceny dźwiękowej i precyzyjne obrazowanie, co sprawia, że są idealne do profesjonalnego miksowania i masteringu. Dodatkowo, uchwyty na tylnym panelu umożliwiają montaż na ścianie lub suficie, co czyni je wszechstronnym rozwiązaniem dla różnych systemów audio.

Specyfikacja:

- Pasmo przenoszenia: 35Hz-22kHz (+/- 3dB)
- Częstotliwość zwrotnicy: 2,4 kHz
- Moc wzmacniacza niskich częstotliwości: 60 watów
- Moc wzmacniacza wysokich częstotliwości: 50 watów
- Stosunek sygnału do szumu: 90 dB (typowy ważony A)
- Impedancja wejściowa: 20 kΩ symetryczna, 10 kΩ niesymetryczna
- Max SPL: 106dB
- Zasilanie: 100V-240V ~50/60 Hz
- Zabezpieczenia: Zakłócenia RF, ograniczenie prądu wyjściowego, nadmierna temperatura, przejściowe włączenie/wyłączenie, filtr subsoniczny, zewnętrzny bezpiecznik sieciowy
- Obudowa: Płyta MDF laminowana winylem
- Rozmiar (pojedynczy monitor): 340mm x 254mm x 295mm
- Waga (każdy): 7,8 kg

Podana cena to kwota za sztukę, koszt dwóch monitorów to 1708 zł. Dystrybutorem Fluid Audio FX80 jest firma MBS.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Vicoustic Multifuser DC3 - dyfuzor
cena: 1265,00 zł
Multifuser DC3 - dyfuzor

Skoro już wstawiliście do swojego pokoju monitory odsłuchowe warto zadbać o odpowiednią adaptację akustyczną, abyście lepiej słyszeli co faktycznie dzieje się w Waszych produkcjach. Najlepszym sposobem aby o to zadbać jest zakup profesjonalnych paneli akustycznych. Jednym z takich jest panel rozpraszający Vicoustic Multifuser DC3. Świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany charakteryzuje się efektywnym działaniem i nowoczesnym, atrakcyjnym wyglądem. Vicoustic Multifuser DC3 to dwu wymiarowy panel rozpraszający do mocowania na ścianach i sufitach. Rozprasza fale dźwiękowe w dwóch płaszczyznach poziomo i pionowo. Jest zbudowany z najwyższej jakości spienionego polistyrenu (EPS). Vicoustic Multifuser DC3  działa na wysokie częstotliwości rozjaśniając i czyszcząc dźwięk w pomieszczeniu. Pomaga rozwiązać problemy związane z brakiem zrozumienia mowy czy też czytelności muzyki w pomieszczeniach. W pomieszczeniach przetłumionych pozwala uzyskać efekt zwiększenia przestrzeni. Ze względu na swój atrakcyjny wygląd pasuje do każdego rodzaju pomieszczenia.

Dystrybutorem Vicoustic Multifuser DC3 jest firma MJ Audiolab.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Vicoustic Mix Kit Pulsar - zestaw adaptacji akustycznej
cena: 1708,00 zł
Mix Kit Pulsar - zestaw adaptacji akustycznej

A jeśli mamy już dyfuzory to może zadbać o całe pomieszczenie? Świetnym rozwiązaniem jest Vicoustic Mix Kit Pulsar, a więc zestaw adaptacji akustycznej do małego pomieszczenia. Vicoustic Mix Kit Pulsar to zestaw składający się z 4 pułapek basowych Vicoustic MEGA FUSOR BASS TRAP oraz 8 paneli Vicoustic PULSAR. Jest to kompletne rozwiązanie akustyczne do pomieszczeń o powierzchni nie przekraczającej 6 m2.

Dystrybutorem Vicoustic Mix Kit Pulsar jest firma MJ Audiolab.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen - interfejs USB
cena: 855,00 zł
Scarlett 2i2 4th Gen - interfejs USB

"Wiele współczesnych hitów wcale nie powstaje w tzw. warunkach studyjnych. Domki letniskowe, pokoje hotelowe, przedziały pociągów - nierzadko w takich okolicznościach rodzą się i nabierają kształtu piosenki. Niewątpliwie, w głównej mierze jest to zasługą rozwoju technologii cyfrowej, która nie dość, że oferuje wysoką jakość dźwięku oraz totalną mobilność, to w dodatku z roku na rok staje się coraz tańsza. Interfejsy Focusrite z serii Scarlett czwartej generacji stanowią nowe rozdanie w kategorii budżetowej - jeszcze więcej, jeszcze lepiej, a do tego w zasięgu cenowym zwykłego zjadacza chleba". Tak pisaliśmy o interfejsie Scarlett 2i2 4th Gen w naszej recenzji którą znajdziecie TUTAJ.

Po co Wam właściwie interfejs? Ponieważ są one potrzebne, żeby móc nagrywać i edytować dźwięk na komputerze. Dzięki nim można podłączyć mikrofony, instrumenty muzyczne i inne urządzenia audio do komputera. Pozwalają też kontrolować głośność i inne ustawienia dźwięku. Dzięki nim można uniknąć opóźnień między nagrywaniem a odtwarzaniem dźwięku. Ponadto umożliwiają monitorowanie dźwięku w czasie rzeczywistym przez głośniki lub słuchawki.

Ten konkretny model posiada zdalnie sterowane przedwzmacniacze mikrofonowe czwartej generacji, zapewniające najwyższą jakość i szczegółowość dźwięku. Tryb Air dodaje charakteru dużej konsoli studyjnej, a funkcje Auto Gain i Clip Safe automatycznie regulują poziomy wzmocnienia, zapewniając optymalne nagrania. Interfejs ten oferuje również możliwość tworzenia sampli dzięki funkcji Loopback oraz kompletny zestaw oprogramowania, w tym Ableton Live Lite i Avid Pro Tools Artist. Z trzyletnią gwarancją i prostym w obsłudze narzędziem Easy Start, Scarlett 2i2 4th Gen jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących ale i zaawansowanych producentów muzycznych.

Dystrybutorem Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen jest firma Audiotech.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Drawmer MX-60-Pro Front End One - channel strip
cena: 4499,00 zł
MX-60-Pro Front End One - channel strip

Jeżeli chcielibyście sprawić, aby Wasze domowe studio było jeszcze bardziej profesjonalny warto byłoby rozważyć zakup urządzenia, które nazywamy channel strip. Dzięki przedwzmacniaczowi mikrofonowemu, korektorowi, kompresorowi i innym procesorom dźwięku, channel strip zapewnia kompleksowe narzędzie do kształtowania i ulepszania brzmienia nagrywanych ścieżek. To także oszczędność miejsca i kosztów, gdyż zamiast kupować oddzielne urządzenia, producent może skorzystać z jednego wszechstronnego rozwiązania. Dodatkowo, używanie channel stripa może przyspieszyć i ułatwić naukę oraz zrozumienie podstawowych procesów obróbki dźwięku, co jest kluczowe dla rozwoju umiejętności producenckich.

Drawmer MX-60-Pro Front End One to zaawansowany channel strip, który integruje kilka kluczowych funkcji w jednym urządzeniu, idealnym dla profesjonalnych studiów nagraniowych, projektowych oraz zastosowań na żywo. Wyposażony w wysokiej jakości przedwzmacniacz mikrofonowy, bramkę Program AdaptiveTM, de-esser, kompresor, limiter, trzypasmowy korektor i wielopasmowy lampowy stopień nasycenia, oferuje szeroki zakres możliwości przetwarzania dźwięku. Produkt ten korzysta z doświadczenia Drawmer w dziedzinie profesjonalnego audio, oferując wysoką jakość za przystępną cenę, dostępną dla muzyków, studiów projektowych i wykonawców na żywo. Wzbogacony o elementy technologiczne pochodzące z flagowych produktów Drawmer, MX60 łączy w sobie wydajność i prostotę obsługi, gwarantując niezrównaną jakość dźwięku. Zawiera również elementy sterujące, takie jak multipleksowane wejście mikrofonowe/liniowe/instrumentalne oraz programowalne ustawienia bramki, de-essera, EQ, kompresora i lampowego stopnia nasycenia. Dzięki temu MX-60-Pro Front End One stanowi kompleksowe rozwiązanie dla profesjonalnych potrzeb nagraniowych i miksowych.

Impedancja wejściowa - symetryczne, 20k Ohm / niesymetryczne, 20k Ohm
Maksymalny poziom wejściowy - +21 dBu
Wejście liniowe - (CMR, 20Hz-22kHz), więcej niż -40dB
Impedancja wyjściowa - 100 Ohm
Maksymalny poziom wyjściowy - +20 dBu
Pasmo przenoszenia - @-1dB, 16Hz-28kHz
Szum (+4dB) - AV @ 22Hz - 22KHz, -90dB
Zniekształcenia - @wzmocnienie równomierne (wejście +4 dBu, wyjście +19 dBu), <0,05%
Mic Ein -130dB (ważone A)
Zasilanie - 230 Volt lub 115V, 50-60Hz, 15VA
Wymiary - 200 x 482 x 44mm (Gł. x Szer. x Wys.)
Waga - 3,2kg

Dystrybutorem Drawmer MX-60-Pro Front End One jest firma MBS.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Earthworks ICON - mikrofon studyjny USB
cena: 1799,00 zł
ICON - mikrofon studyjny USB

Skoro mamy już odpowiednio przygotowane pomieszczenie, oraz interfejs połączony z komputerem możemy pomyśleć nad zakupem mikrofonu. Będzie on nam przydatny zarówno przy rejestrowaniu zewnętrznych instrumentów jak i wokali. ICON to wyjątkowy mikrofon studyjny, który oferuje wygodę i jakość bez żadnych dodatkowych ustawień korekcji dźwięku ani wzorców DSP. Dzięki niemu każdy wokalista czy instrumentalista może uchwycić swoje brzmienie w sposób dokładny i bez dodatkowych podbarwień dźwięku. Kompatybilność z każdym komputerem stacjonarnym, laptopem lub tabletem, bez konieczności instalacji dedykowanych sterowników, czyni go wyjątkowo łatwym w obsłudze. W zestawie znajduje się niestandardowy statyw biurkowy z regulowanym mocowaniem kulowym, zapewniający elastyczność w ustawieniu mikrofonu. Dodatkowo, mikrofon posiada wbudowane wyjście słuchawkowe, regulację wzmocnienia i wyciszania, wskaźniki stanu LED oraz wbudowany pop filtr, co sprawia, że jest kompletnym narzędziem do rejestracji dźwięku. Dzięki kapsule pojemnościowej z małą membraną oraz kardioidalnej charakterystyce, ICON doskonale rejestruje realistyczny wokal i instrumenty, eliminując niepożądane dźwięki z boku lub tyłu mikrofonu. Korpus ze stali nierdzewnej gwarantuje trwałość, a pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz zapewnia doskonałą rejestrowaną jakość dźwięku.

Specyfikacja:

Charakterystyka kierunkowa: Kardioidalna
Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
Czułość: 20mV/Pa (-34dBV/Pa)
Zasilanie: USB
Maks. poziom SPL: 132 dB
Stosunek sygnału do szumu: 70 dB (ważone A)
Waga: około 680 g
Dołączone akcesoria: Osłona przednia, uchwyt kulowy M2-R

Dystrybutorem Earthworks ICON jest firma MBS.

Kup w sklepie
Wybór redakcji
Arturia MiniLab 3 - kontroler MIDI
cena: 449,00 zł
MiniLab 3 - kontroler MIDI

Dla początkujących producentów muzycznych, kontroler MIDI stanowi kluczowe narzędzie, które umożliwia kontrolę nad oprogramowaniem muzycznym i instrumentami wirtualnymi. Dzięki kontrolerowi MIDI, użytkownicy mogą łatwo nagrywać, edytować i kontrolować dźwięki, co ułatwia proces tworzenia muzyki. Kontrolery MIDI często oferują intuicyjny interfejs użytkownika, który pomaga w szybkim opanowaniu podstawowych funkcji produkcji muzycznej. Ponadto, kontrolery MIDI pozwalają na wykonywanie różnorodnych operacji, takich jak zmiana parametrów brzmienia, nagrywanie sekwencji MIDI oraz kontrola efektów dźwiękowych, co daje początkującym producentom większą swobodę twórczą. Wreszcie, posiadanie kontrolera MIDI umożliwia praktyczne wykorzystanie instrumentów wirtualnych i syntezatorów, otwierając szeroki wachlarz możliwości dźwiękowych dla nowych producentów.

Arturia MiniLab 3 to uniwersalny kontroler MIDI zaprojektowany do tworzenia muzyki, który oferuje kompaktową konstrukcję i pełną funkcjonalność. Dzięki MiniLab 3 możesz sterować swoim oprogramowaniem muzycznym, odgrywać partie klawiszowe, tworzyć melodie oraz eksplorować bogaty zestaw dźwięków i próbek. Ten kontroler dostosowuje się do Twoich potrzeb i sposobu pracy, zapewniając pełną kreatywność od razu po wyjęciu z pudełka. Zbudowany z myślą o praktyczności i łatwości użytkowania, MiniLab 3 oferuje funkcje kreatywne, takie jak wbudowany arpeggiator, tryb akordowy i niestandardowe mapowania DAW. Dzięki swojej kompaktowej i lekkiej konstrukcji, MiniLab 3 jest idealny do użytku zarówno w domowym studio, jak i na scenie. Posiada również ekologiczną i trwałą konstrukcję, z myślą o zrównoważonym rozwoju. W zestawie otrzymujesz także pełny pakiet oprogramowania do tworzenia muzyki, co czyni go kompletnym narzędziem dla każdego producenta muzycznego. W taki sposób niedawno opisaliśmy go na naszych łamach - TUTAJ

Dystrybutorem Arturia MiniLab 3 jest firma Audiotech.

 
 
Kup w sklepie
Wybór redakcji
Sennheiser Profile Streaming Set - zestaw do nagrywania podcastów
cena: 899,00 zł
Profile Streaming Set - zestaw do nagrywania podcastów

Wydaje się, że mamy już wszystko, a być może nawet nieco więcej niż potrzebowalibyśmy, aby rozpocząć naszą przygodę z produkcją muzyki. Nasze zestawienie jest nieco bardziej rozbudowane, ponieważ zawsze wychodzimy z założenia, że warto równać do góry, niż stawiać na minimalizm. Dlatego też naszą ostatnią propozycją będzie mikrofon, który świetnie sprawdzi się podczas nagrywania... podcastów. Piszemy to ze smutkiem, ale w dzisiejszym świecie sama muzyka to niestety za mało. Trzeba szukać nowych form dotarcia do odbiorców i czymś takim wydaje się właśnie nagrywanie podcastów. Jeżeli jesteście tym zainteresowani to Profile Streaming Set od marki Sennheiser wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Sennheiser Profile Streaming Set to kompletny zestaw, który zapewnia doskonałe brzmienie i wygodę dla twórców podcastów. W skład zestawu wchodzi profesjonalny mikrofon USB - Sennheiser MD 435. Mikrofon ten zapewnia klarowność i naturalność brzmienia, idealne do streamowania, nagrywania podcastów czy tworzenia treści audio. Wyposażony w funkcję eliminacji szumów i odgłosów tła, gwarantuje profesjonalny dźwięk nawet w trudnych warunkach akustycznych. Zestaw jest łatwy w konfiguracji i obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący streamerzy mogą cieszyć się profesjonalnym brzmieniem bez konieczności skomplikowanych ustawień. Dzięki wysokiej jakości materiałom i solidnej konstrukcji, zestaw gwarantuje niezawodność i trwałość nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dodatkowo, estetyczny design i ergonomiczne wykonanie sprawiają, że całość doskonale prezentuje się na biurku i świetnie sprawdzi się we vlogach. Ale o tym może już innym razem...

Dystrybutorem Sennheiser Profile Streaming Set jest firma Aplauz.

Kup w sklepie
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó