Więcej...

Nowy monitor HEDD Type 20

01.05.2017 
Nowy monitor HEDD Type 20

Założona przez Klausa Heinza (twórcę marki ADAM Audio) firma HEDD poinformowała o zakończeniu prac nad nowym monitorem bliskiego/średniego pola, noszącym oznaczenie Type 20.

Jest to konstrukcja 3-drożna z pojedynczym 7-calowym wooferem, co odróżnia ten monitor od zaprezentowanego wcześniej Type 30, opartego na dwóch przetwornikach niskich tonów. Pod wieloma względami Type 20 to taka sama konstrukcja jak Type 30, tyle że oferująca o 6 dB niższy maksymalny poziom SPL.

Środkowe częstotliwości przetwarza stożkowy driver 4”, a za pasmo wysokie odpowiada bazujący na transformatorze Heila tweeter HEDD Air Motion Transformer. Do ich zasilania zastosowano trzy wzmacniacze w klasie D (ICEpower), każdy o mocy nominalnej 300 W. Deklarowane przez producenta pasmo przenoszenia wygląda imponująco i zawiera się w przedziale od 32 Hz do 50 kHz.

Monitory mogą pracować w ramach systemu HEDD Bridge, który pozwala na instalację opcjonalnych modułów wejść cyfrowych w formatach AES3/ AES EBU, Dante lub Ravenna/AES67. Dostępność Type 20 przewidziana jest na lato tego roku, a sugerowana cena to 1.900 euro za sztukę.

www.hedd.audio
www.lauda-audio.pl

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
maj 2017
Kup teraz