Więcej...

SeaZone Music & Conference - Sopot 8-10 czerwca 2017

01.05.2017 
SeaZone Music & Conference - Sopot 8-10 czerwca 2017

SeaZone Music & Conference to niepowtarzalny projekt, którego głównym celem jest integracja branży muzycznej na czterech poziomach: konferencja, scena nowych trendów muzycznych Showcase Festiwal, targi i warsztaty oraz imprezy klubowe na terenie Sopotu.

Wszyscy miłośnicy muzyki i środowisko z nią związane dzięki SeaZone będą mogli dosłownie wejść do świata muzyki. Po ogłoszonych miesiąc temu artystach premierowej części konferencji Seazone Showcase Festiwal (Low Roar, Daria Zawiałow, Coals, BeMy, Lilly Hates Roses, WU, Ted Nemet, The Fruitcakes, Niemoc, einarIndra, 57 [Oh Chill]) znana jest już druga pula nazwisk. O.S.T.R., Mr. Silla, Rosalie., Salk, Wurffel, Young Stadium Club, Ba., Łagodna Pianka, MajLo, Eric Shoves Them In His Pockets to kolejna dziesiątka, która pojawi się na scenach w kilkunastu lokalizacjach w Sopocie, w dniach 9–10 czerwca.

O.S.T.R to muzyk, który z hip-hopu uczynił sztukę, a jego koncerty ściągają publiczność dalece wykraczającą poza środowisko hip-hopowe. Jest twórcą 19 autorskich albumów muzycznych (5 złotych, 4 platynowych i jednego potrójnie platynowego). Trzykrotny laureat Fryderyka oraz laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 i nagrody kulturalnej Onetu O! Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna.

Mr. Silla z Islandii jest wokalistką i instrumentalistką, łączącą w swej muzyce indietronikę, dream pop z ethereal music. Dała się poznać w grupie Múm, a jej głos pojawił się na albumie 0 Low Roar.

Rosalie to pochodząca z Berlina mieszkanka Poznania. W swej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego R&B i hip-hopu lat 80. i 90. z zamiłowaniem do nowej elektroniki. W dorobku ma debiutancką EP-kę Enuff, a niedawno dołączyła do grona artystów związanych z Alkopoligamia.com, czego efektem jest najnowszy klip do utworu Pozwól.

Salk, krakowski zespół założony w 2015 przez trzech muzyków i poetę, szybko dołączył do wytwórni NEXTPOP i wypracował własny sposób komunikacji w serwisach społecznościowych. Właśnie ukazał się ich debiutancki album wsparty singlem Matronika.

Würffel, mimo swej niemieckobrzmiącej nazwy, to trio z Estonii, tworzone przez dwóch muzyków (Kaspar i Tarvi) oraz wokalistkę Rosannę, która miała swój epizod w estońskiej wersji Idola. Z dwoma albumami i kilkoma singlami na koncie eksponują w swej muzyce pogodny nastrój utrzymany w konwencji electro/synth popu.

Young Stadium Club są młodzi, bezczelnie zdolni i zabawni. Kwartet tworzą Dominik, Janek, Krzysiek oraz Filip, nie ukrywając swej fascynacji Bombay Bicycle Club, Two Door Cinema Club, Foster The People czy Foals.

BA. to projekt firmowany przez Benasa Aleksandravičiusa. Od 2013 roku zdobywa coraz większą rozpoznawalność, powoli wykraczającą poza rodzimą Litwę. Otrzymał nagrodę publiczności Tallinn Music Week showcase festival, a na SMC zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty oraz kilku EP-ek.

Łagodna Pianka – trio z Sędziszowa Małopolskiego – na przełomie czerwca i lipca wyda swoją trzecią płytę, Klisze. Dzięki odrealnionym teledyskom, dowcipnym wywiadom oraz świetnej koncertowej renomie szybko zaistnieli w świadomości słuchaczy. Z piosenkami z albumu Prawie Science-Fiction (2015) zawędrowali na playlisty radiowej Trójki, Czwórki i do spotu stacji TVN.

MajLo, czyli Maciej Milewski, zwinnie lawiruje pomiędzy elektroniką i nieco melancholijnym indie. Jego debiut płytowy z grudnia 2015 zaznaczył swą obecność dzięki singlom i remiksom w serwisie Spotify i na agregatorach muzycznych YouTube.

Eric Shoves Them In His Pockets tworzy muzykę z pogranicza 90’s indie, slacker rocka i hip-hopu. Niedawno wydali drugi album, With Love, a przy okazji zorientowali się, że jako grupa istnieją już od dziewięciu lat.

Występy artystów odbędą się na kilkunastu sopockich scenach, m.in. w Teatrze Wybrzeże Sopot, Teatrze Boto, Teatrze Na Plaży, Galerii 2 Zmiany, klubach Tan, Mewa Towarzyska, Spatif, Scena, Sfinks 700. Pierwsza pula karnetów do 16 kwietnia w cenie 39 zł (wstęp na wszystkie koncerty w ramach Showcase Festiwal) jeszcze dostępna: http://bit.ly/ biletyseazoneshowcase. Więcej szczegółów na temat konferencji, warsztatów, pokazów sprzętu i imprez klubowych dostępnych jest na www.seazonesopot.pl oraz www.facebook.com/seazonesopot. Patronem medialnym wydarzenia jest redakcja miesięcznika Estrada i Studio. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.seazonesopot.pl

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
maj 2017
Kup teraz