Więcej...

Nowy Nord Stage 3

01.05.2017 
Nowy Nord Stage 3

Nord Stage 3 to już piąta generacja serii Stage i w chwili obecnej jeden z najdoskonalszych instrumentów dla profesjonalnych klawiszowców oczekujących najwyższej jakości wykonania i dźwięku.

Nowy Nord Stage 3 został wyposażony m.in. w dwa doskonale czytelne ekrany OLED, możliwość płynnego przechodzenia między barwami/programami, poszerzoną funkcjonalność podziału klawiatury oraz nową funkcję Song List Mode. Instrument oferuje trzy sekcje wytwarzające dźwięk: Piano, Organ i Synthesizer. Wszystkie mogą być wykorzystywane jednocześnie, a nawet z podziałem na dwie strefy, co pozwala na użycie dwóch instrumentów Piano, dwóch Organ i dwóch Synth, a dodatkowo też sekcji efektów.

Dwukrotnie poszerzono możliwości brzmieniowe sekcji Piano, wyposażając ją w 2 GB pamięci zapełnionej próbkami Nord Piano Library, poszerzając polifonię i dodając nowe moduły Piano Filter. W bibliotece znajdziemy brzmienia typu Grands, Uprights, Electric Pianos, Digital Pianos, Clavinet i Harpsichord, dostępne także w równoległym trybie warstwowym (kategoria brzmień Layer).

Sekcja syntezy oparta jest na silniku Nord Lead A1 Synth Engine, współpracującym z odtwarzaczem próbek i dedykowanym ekranem OLED. Bezpośrednio za wytwarzanie dźwięku odpowiedzialna jest struktura emulująca brzmienie analogowe – Smart Oscillator Configurations. Wchodzące w jej skład oscylatory mogą pracować w trybach Shape, FM, Ring Mod, Detune oraz Sync. Pojawiła się też nowa kategoria z brzmieniami typu Super Waves. Wszystkie próbki wchodzące w skład modułu odtwarzacza sampli mogą być poddane edycji w ramach A1 Synth Engine, a korzystając z aplikacji Nord Sample Editor możliwy jest też transfer własnych próbek.

Sekcja organowa oparta jest na symulatorach B3 Tonewheel, Transistor Organs oraz dwóch nowych Principal Pipe Organs. Jak wspomniano wyżej, możliwe jest korzystanie z dwóch różnych brzmień organowych jednocześnie, a dla każdego slotu niezależnie można aktywować nową symulację Model 122 Rotary Speaker. W modelu Compact dostępne są też fizyczne drawbary (registry).

Nord Stage 3 oferowany jest w trzech wersjach: 88 (88-klawiszowy manuał z ważoną klawiaturą), HP76 (lekki, 76-klawiszowy manuał młotkowy) i Compact (73 półważone klawisze wodospadowe i sekcja fizycznych drawbarów). Dostępność przewidziana jest na lipiec tego roku, ale cen jeszcze nie podano.

www.nordkeyboards.com
www.audiostacja.pl