Więcej...

Konsoleta Stage Tec Avatus

01.05.2017 
Konsoleta Stage Tec Avatus

Avatus to wielkoformatowa konsoleta emisyjna i live, w całości bazująca na wielokanałowym transferze danych audio przez IP. Ma 21-calowe ekrany dotykowe, a elementy sterujące i zewnętrzne moduły są połączone przez Ethernet.

Interfejs konsolety jest bardzo elastyczny, umożliwiając przypisywanie funkcji według indywidualnych potrzeb, np. definiując kolory do jednostek funkcjonalnych, co znacznie przyspiesza codzienną pracę. Avatus obsługuje ponad 800 kanałów wejściowych i 128 szyn sumujących, pracując w trybach od mono do 7.1. Z konsoletą są zintegrowane takie funkcje jak m.in. de-esser, kalibrowany miernik poziomu głośności, kompresor wielopasmowy i automikser. Powierzchnia sterująca może mieć od 12 do 96 tłumików. Konsoleta bazuje na standardowych technologiach i protokołach, co sprawia, że integracja z urządzeniami innych marek jest ułatwiona.

Niemiecki producent oprócz konsolety zaproponował nowe, unikalne funkcje przetwarzania dla stołu Aurus Platinum, np. miernik głośności, który teraz będzie dostępny na kanałach grup, oraz automikser. Dodatkowo pojawiło się nowe oprogramowanie V5.28 dla sieci dźwiękowych Nexus. Używając tej wersji oprogramowania, użytkownik może uzyskać ponad 2 razy większy system, niż było to możliwe do tej pory. Maksymalna liczba jednostek bazowych sieci dźwiękowej wzrosła do 64.

www.stagetec.com
www.konsbud-audio.pl