Więcej...

Mikrofon Audio-Technica AT5047

01.05.2017 
Mikrofon Audio-Technica AT5047

Wyraźnie daje się zaobserwować zainteresowanie czołowych producentów mikrofonów kapsułami pojemnościowymi wyposażonymi w membrany o kształcie innym niż okrąg. W tym zakresie dominują Szwedzi, czyli firmy Milab i PML (membrany prostokątne) oraz Ehrlund (membrany trójkątne), ale od pewnego czasu aktywnie działa też Audio-Technica.

Jej pierwszy mikrofon tego typu, czyli wokalowy AT5040, uzyskał w naszych testach bardzo wysokie noty, a zaraz potem na rynku pojawił się instrumentalny AT5045. Najnowszy AT5047 dołącza do tej grupy, oferując jeszcze większy zakres dynamiki. Sercem nowego mikrofonu jest znana już kapsuła składająca się z czterech elementów o kształcie prostokąta, oferująca charakterystykę nerkową. W przeciwieństwie do AT5040 wyjście mikrofonu jest separowane transformatorowo, co nie tylko wpływa na charakter soniczny, ale też pozwala zwiększyć odporność na wysokie poziomy SPL, nie zmniejszając czułości. Mikrofon może więc „obsłużyć” szeroki zakres źródeł sygnału – od szmerania miotełek po membranie werbla, aż po głośny wokal, wzmacniacze gitarowe czy instrumenty dęte blaszane.

Mikrofon jest z najwyższą precyzją składany ręcznie w Japonii i wyposażony w dedykowany uchwyt AT8480, charakteryzujący się wyjątkowo oryginalną konstrukcją i dużym tłumieniem drgań mechanicznych. Całość dostarczana jest w ekskluzywnej walizce z wysokiej jakości tworzywa i kosztuje 3.999 euro. AT5047 będzie dostępny w sprzedaży latem tego roku.

eu.audio-technica.com
www.konsbud-audio.pl