Więcej...

Eiosis E2deesser

23.08.2016 
Eiosis E2deesser

Francuska firma Eiosis, której twórcą jest Fabrice Gabriel, współzałożyciel i wiceprezes Slate Digital, prezentuje swój kolejny produkt.

Eiosis E2deesserPodobnie jak poprzedni AirEQ, jest to wyrafinowane narzędzie dla wymagających użytkowników, o zakresie zastosowań daleko szerszym niż mogłaby to sugerować jego nazwa. E2deesser to coś znacznie więcej niż automatycznie działający filtr, dynamicznie wycinający sybilanty. Poza tą funkcją może on pełnić rolę kreatywnego korektora dynamicznego do pracy na wszelkiego typu śladach audio. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna, wspomagana dodatkowo obecnością analizatora spektralnego, pozwalającego szybko ocenić skład widmowy materiału i stosownie do niego zaaplikować właściwe ustawienia. Wtyczka może też działać w trybie automatycznym, samodzielnie dostosowując się do aktualnie przetwarzanego sygnału. Z kolei funkcja Smooth pozwala na wprowadzenie naturalnie brzmiącej saturacji, która nie tylko ociepla brzmienie, ale też pomaga zredukować ostre szczyty sygnału i efektownie wygładzić dźwięk poprzez kompresję wynikającą z zaokrąglania wierzchołków.
Zaawansowani użytkownicy mogą przejść na "sterowanie ręczne", precyzyjnie dostosować działanie filtracji wycinającej, ocieplić brzmienie funkcją Smooth, a także za pomocą narzędzia Air dodać tak poszukiwanej we współczesnych partiach wokalnych otwartości w górze pasma. Tak przetworzony materiał jest wzbogacony harmonicznie, przejrzysty brzmieniowo, a jednocześnie pozbawiony wszelkich dokuczliwych sybilantów, które mogą być nadmiernie wyeksponowane na przykład po wcześniejszej kompresji.
Wtyczka zabezpieczona jest kluczem iLok 2, a producent udostępnia na swojej stronie jej w pełni działającą, 15-dniową wersję demo. Cena promocyjna E2deesser wynosi 99 USD, a regularna 149 USD.

www.eiosis.com