Więcej...

Ferrofish prezentuje przetwornik Pulse 16

01.05.2017 
Ferrofish prezentuje przetwornik Pulse 16

Mówiąc w dużym skrócie, Ferrofish Pulse 16 to 16-kanałowy przetwornik A/C/A oferujący wejścia i wyjścia liniowe oraz ADAT, i kosztujący 900 euro.

Mamy więc do czynienia z produktem, który podchodzi już pod kategorię sprzętu budżetowego, ale o funkcjonalności znacznie droższych urządzeń. Jest on uzupełnieniem grupy przetworników, w skład której wchodzą już A16 MK-II, A32 oraz A32 Dante. Pulse16 wyposażony jest w 16 wejść i 16 wyjść symetrycznych opartych na złączach indywidualnych, mogących pracować z sygnałami liniowymi o poziomie do +20 dBu. Po stronie cyfrowej znajdziemy cztery porty ADAT, które mogą pracować w konfiguracji 16x16 nawet przy podwójnym próbkowaniu (96 kHz), w oparciu o tryb SMUX.

Dostępne na przednim panelu wyjście słuchawkowe pozwala kontrolować każdy sygnał w trybie mono lub stereo, a dwa wyświetlacze TFT prezentują poziomy wszystkich 32 kanałów. Nie zapomniano też o dostępnej na jednym z wyświetlaczy pomocy kontekstowej, która aktywuje się w trybie programowania ustawień urządzenia.

Przetwarzanie odbywa się 24-bitowo, w oparciu o najnowszej generacji układy Cirrus Logic (CS5368 jako A/C i CS4385 jako C/A), współpracujące z cyfrowym układem aktywnej redukcji poziomu jittera. W przetworniku można zamontować opcjonalną kartę rozszerzeń MADI, dostępną w cenie 100 euro.

www.ferrofish.de
www.audiostacja.pl

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
maj 2017
Kup teraz